zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zemřela youtuberka, která předčasně zestárla. Vzácné nemoci podlehla v pouhých 15 letech

Adalia Rose Williams zemřela v 15 letech kvůli syndromu předčasného stárnutí.
Autor: profimedia Adalia Rose Williams zemřela v 15 letech kvůli syndromu předčasného stárnutí.
Šarlota Chmelařová , Vydáno: 14.01.2022
Američanka Adalia Rose Williams trpěla nemocí zvanou Hutchinsonův-Gilfordův syndrom neboli progerií, která jí byla diagnostikovaná v pouhých třech měsících života. Jedná se o vzácné genetické onemocnění, jež u dětí způsobuje předčasné stárnutí a projevuje se většinou v prvních dvou letech. Život známé youtuberky vyhasl v 15 letech.

reklama

Adalia kvůli svému onemocnění vypadala už v dětském věku jako stařenka. Dospívání pro ni bylo obzvláště obtížné, jelikož se často stávala terčem nejrůznějších posměšků z řad jejích vrstevníků. Její vzhled byl také důvodem, proč musela snášet šikanu a pomluvy.

Inspirovala miliony lidí po celém světě

Navzdory tomu se však svému osudu rozhodla postavit a prostřednictvím videoblogů začala na YouTube s ostatními sdílet svůj silný životní příběh, který spousty lidí inspiroval. Její kanál sledovalo téměř 3 miliony uživatelů, jak uvádí web People.

Smutnou zprávu o úmrtí Adalie sdělila její rodina na sociálních sítích. „Do života přišla tiše a tiše z něj odešla. Její život však takový nebyl. Dotkla se milionů lidí a v každém, kdo ji znal, zanechala nesmazatelný otisk,“ píše rodina v posledním příspěvku na jejím Instagramu. „Už ji nic nebolí a nyní tančí na všechnu hudbu, kterou milovala,“ pokračuje text.

„Tolik jsem ji milovala. Byla inspirací pro mnoho lidí a ovlivnila miliony životů,“ reagovala na smutnou zprávu jedna z dívčiných fanynek. „Naučila nás, jak žít bez omezení,“ píše další.

 

Na progerii neexistuje žádná léčba

Mezi nejznámější symptomy tohoto onemocnění patří například zastavení růstu, alopecie, „ptačí“ obličej s vystouplýma očima nebo třeba tenké končetiny. V důsledku rychlého stárnutí se u těchto dětí objevují zdravotní komplikace typické pro starší pacienty. Jde o aterosklerózu, kardiovaskulární choroby nebo třeba mozkovou mrtvici či infarkt myokardu.

V současné době na toto onemocnění neexistuje žádný lék a většina pacientů trpících progerií se dožívá 13–15 let. Maximální délka života je potom odhadovaná na 20 let.

reklama

Související témata: Adalia Rose Williams , youtuberka , syndrom předčasného stárnutí , progerie , Hutchinsonův-Gilfordův syndrom

reklama

Přečtěte si také

reklama