Zažil jsem šikanu kvůli tloušťce i barvě pleti, přiznal Adenubi. Popsal nejhorší zkušenost s rasismem
POVÍDEJ (14)
Immanuel Adenubi už několik měsíců září v roli moderátora pořadu ShowTime. Kromě toho se věnuje také fitness a uspěl i v soutěži Muž roku, kde získal třetí místo. Ne vždy ale vypadal tak jako dnes. V dětství kvůli svému vzhledu zažil šikanu. Uvedl to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.
„Jako dítě jsem byl takový tlouštík,“ svěřil se známý moderátor. Kvůli své váze poslouchal různé posměšky i „jedovaté poznámky“ od spolužáků. „Říkali mi, že jsem tlustý, nazývali mě špekounem nebo že mám větší prsa než holky,“ vzpomínal Adenubi. Nepomáhalo mu ani, že hodně sportoval. „Hrál jsem fotbal, ale tělo bylo takové, jaké bylo,“ doplnil známý moderátor.
Z převlékání ve škole měl prý hrůzu. „Nesnášel jsem si před ostatními dětmi sundavat triko. Měl jsem z toho panickou hrůzu,“ řekl.
Immanuel Adenubi: Cítil jsem se jako outsider
Bohužel to nebyla jen nadváha, kvůli které se mu děti posmívaly. „Čočku jsem dostával i kvůli barvě pleti. Byla to taková kombinace. Cítil jsem se jako outsider,“ svěřil se moderátor, který má exotické kořeny. Jeho matka je Češka, otec pochází z Nigérie. „Měl jsem dvě sféry, ve kterých jsem dostával čočku od ostatních. Kromě toho, že jsem byl tlouštík, jsem cítil, že se od ostatních liším. Byl jsem si vědom toho, že jsem byl jeden mezi sty,“ vysvětlil.
Nejhorší zážitek spojený s rasismem
Právě barva pleti byla první, které se děti během hádek chytaly. „Děti umějí být opravdu zlý, ale snažil jsem se to neřešit. Naštěstí jsem byl celý život flegmatik, takže jsem si to nebral osobně,“ řekl Adenubi.
Moderátorce Radce Červinkové pak popsal i jeden ze svých nejtěžších zážitků z dětsvtí. Ten prožil, když mu bylo asi 10 let. „V sobotu brzy ráno jsem jel autobusem na fotbalový zápas. Seděl jsem u okna a na jedné ze zastávek stála parta skinheadů, kteří si mě hned všimli. Snažil jsem se dělat, že je nevidím, ale jeden z nich přistoupil k oknu a asi 10centimetrovou kudlou mi naznačil, že mě podřízne. Doufal jsem, že autobus co nejdříve odjede. Byl to hodně nepříjemný moment,“ zavzpomínal Adenubi.
Se zkušenostmi, které před lety zažil, se naučil žít a dokázal si z nich vzít něco i do současného života. Zejména pak pro svou tvorbu na sociálních sítích. „Pochopil jsem, že ne všichni lidé jsou zlí a rasisti. Nejsem naivní a vím, že se ve mě hodně reflektuje, co jsem zažil. Skrze sociální sítě můžu mluvit ke spoustu mladých lidí, kteří zažívají podobné problémy, co já před několika lety. Snažím se jim být vzorem a motivovat je k optimistickému pohledu na svět,“ uvedl Adenubi.