Celebrity

9. prosince 2021 12:30

Ondřej Mrázek

Ewa Farna: Díky mateřství je můj život kompletní. Co bylo pro zlatou slavici nejtěžší?

Rozhovor s Ewou Farnou

Čerstvá zlatá slavice Ewa Farna promluvila o své nové desce Umami. Oblíbená zpěvačka tak odhalila nejen skrytý význam jeho názvu, ale například i komplikované pozadí vzniku alba během pandemie.

Populární zpěvačce s polskými kořeny Ewě Farne (28) se letos opravdu daří. Nejenže má na kontě Zlatého slavíka pro nejlepší zpěvačku, zároveň ale po sedmi letech vydává i novou desku zvanou Umami a do toho se za pár měsíců stane dvojnásobnou maminkou. Zpěvačka tak pochopitelně v čerstvém rozhovoru pro pořad Nový den na CNN Prima News doslova jenom zářila.

Farna přiznala, jak byla z letošního ocenění v soutěži Zlatý slavík nadšená. Výhra pro ni byla o to významnější, jelikož prý přišla v roce, kdy byla zpěvačka hudebně velmi aktivní. Kromě koncertů totiž vydává po dlouhých sedmi letech novou desku a k tomu zároveň slaví celých patnáct let na scéně.

„Jsem obrovsky nadšená, protože mi to dalo strašně moc práce. Na desce jsou písničky, díky kterým jsem dospěla. Je to moje první deska jako dospělé ženy, první deska mě jako mámy. Umami znamená pátá chuť. Umami mého života je mateřství, které zvýraznilo ostatní chutě mého života. Díky mateřství můj život zkompletněl,“ řekla k albu Farna.

Na Umami se údajně podíleli lidé z celé Evropy, jako příklady uvedla Farna Dánsko nebo Švýcarsko. Taková příležitost se pak podle slov zpěvačky naskytla především díky pandemii, na druhou stranu zpěvačka přiznává, že on-line produkce takového díla občas nebyla úplně snadná. Za podporu a velkou pomoc při tvorbě desky tak poděkovala primárně kytaristovi Janu Vávrovi ze skupiny Jananas, jenž jí prý pomáhal dát celé album koncepčně dohromady. Celý rozhovor s Ewou Farnou sledujte v úvodním videu.