Prázdniny v Česku? Máme tipy na místa, která nadchnou celou rodinu!

Čekají vás prázdniny na rodné hroudě? Určitě si je užijete, protože naše končiny nabízejí parádní vyžití. Máme pro vás originální tipy, kam vyrazit s celou rodinou!

Karlštejn, Máchovo jezero nebo pražská zoo jsou jistě úžasná místa, ale patrně jste tam byli s dětmi už několikrát. Poradíme vám, kam vyrazit za neobvyklými zážitky a pobavit celou rodinu. A to v rámci našeho malého, leč krásného Česka!

I když vás nečekají řecké pláže, rakouská jezera nebo italská renesanční města, můžete si užít fantastické prázdniny. Že jste u nás všechno viděli a všude byli? Možná, že mezi našimi tipy najdete nějakou neprozkoumanou českou perlu, která vás nadchne!

Baťův kanál

Baťův kanál hledejte na toku řeky Moravy, konkrétně mezi Otrokovicemi a Petrovem. Je to krásná historická vodní cesta, která nabízí 52 kilometrů úžasného dobrodružství na vodě. Na turisty se tu myslí opravdu hodně, s půjčenou lodí můžete využívat 8 přístavů a 16 přístavišť a podplujete 23 mostů. Vydat se sem můžete samozřejmě na raftu či kajaku, ale ještě zajímavější bude motorový člun nebo spaní na hausbótu. Pro juniory je tu také Adrenalin park a dospělí ocení spousty vína v okolí.

Česká poušť

Za pouští nemusíte do Dubaje nebo Egypta, i v Česku jich několik máme. Jsou tedy malé, samozřejmě, ale opravdu autentické a naše! Nejznámější česká písečná duna je na Třeboňsku a oficiálně se jmenuje „písečný přesyp u Vlkova”. Jak už název napovídá, najdete ji zhruba kilometr severozápadně od obce Vlkov u Veselí nad Lužnicí. Pískový přesyp byl v roce 1954 zapsán mezi zvláště chráněná území. Vznikl tu pradávno, koncem poslední doby ledové, zhruba 10 000–8 500 let př. n. l.

Rostou zde vzácné suchomilné rostliny a žijí tu teplomilné druhy blanokřídlého hmyzu. A přestože se po téhle poušti nemůžete prohánět, je opravdu unikátní a nepřehlédnutelná.

Naše sopky

Opět malé, ale naše. Najdete je v seismicky aktivní oblasti kousek od Františkových Lázní, v rezervaci SOOS. Děti tu pobaví muzeum prehistorie a především procházka kouzelnou, a někdy trochu zapáchající přírodní scenérií, kde to neustále bublá, prská a vyvěrá. Nebojte se, že vám někam zahučí, celá oblast je opatřena dřevěnými chodníčky a stezkami. Malé české sopky jsou půvabné a až se vynadíváte, zkuste se vykoupat v některém z přilehlých kaolínových jezírek, která se v lokalitě nacházejí.

Strašidelný hrad

Opravdu, ale fakt strašidelný hrad, kde se bojí i nejeden senzitivnější dospělák, je určitě hrad Houska. Na první pohled není nijak omračující jako třeba Karlštejn, ale jeho pověst je prostě „hustá”. Paranormální jevy jsou zde na denním pořádku, senzitivní lidi se v něm cítí zle, psi odmítají zůstat uvnitř. Možná je tu opravdu „brána do pekel” nebo spíše do jiné dimenze, jak to tak zvláštně popsal K. H. Mácha. V každém případě má tento gotický hrad takovou aureolu, že vám půjde mráz po zádech.

Víkend v hotelu

Praha v létě rodiny s dětmi příliš neláká, ale co ji zažít trochu jinak a navíc s luxusním ubytováním? Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre nabízí nově rodinné víkendové pobyty pro rodiče s dětmi, které mají pobyt zcela zdarma, pokud jim není víc než 12 let. Pohodlně se ubytujete ve dvou propojených pokojích a vzít si s sebou můžete i domácího mazlíčka. Hotel je v klidné lokalitě v blízkosti Vyšehradu, kam byste se určitě měli podívat, a pak si Prahu můžete projet pěkně křížem krážem. Jako dárek totiž dostanete celodenní jízdenky na MHD a možnost využít do mnoha památek a dalších míst v Praze vstup zdarma. Navíc tu opravdu výborně vaří a zdejší šéfcukrář umí vykouzlit takové dobroty, že si půjdete několikrát přidat. Pokud sem zavítáte poslední víkend v srpnu, můžete pobyt spojit s brunchem, který v hotelové restauraci Esprit pořádají každý měsíc a je to opravdový gurmánský zážitek.

Vzhůru do kukuřice!

Napínavé bloudění cestičkami ve vzrostlé kukuřici si můžete s dětmi užít v kukuřičném bludišti u Červeného Hrádku nedaleko Plzně. A že budete bloudit! Bludiště se totiž rozkládá na ploše větší než fotbalové hřiště. Pro návštěvníky je tu připravená soutěž, při které musí objevit osm ukrytých písmen a z nich pak skládat slova. Bludiště je otevřené každý den od devíti hodin ráno až do setmění.

Se spacákem do krytu

Tohle je něco pro opravdobé dobrodruhy a otrlejší povahy. Za 2 500 korun českých se můžete s vlastním spacákem vyspat ve 14 st. Celsia. Kde? V pravém atomovém krytu 10-Z. Najdete ho přímo v centru Brna, kde za totality sloužil jako velitelské stanoviště. Po revoluci byl čtvrt století nevyužívaný a nyní ho nadšenci zpřístupnili veřejnosti a nabízejí také možnost přenocování, včetně snídaně.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.