Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Prázdniny v Česku? Máme tipy na místa, která nadchnou celou rodinu!

Čekají vás prázdniny na rodné hroudě? Určitě si je užijete, protože naše končiny nabízí parádní vyžití. Máme pro vás originální tipy, kam vyrazit s celou rodinou!
Vydáno: 17.07.2019
Prázdniny v Česku? Máme tipy na místa, která nadchnou celou rodinu!
Autor: profimedia.cz Prázdniny v Česku? Máme tipy na místa, která nadchnou celou rodinu!

Karlštejn, Máchovo jezero nebo pražská ZOO jsou jistě úžasná místa, ale patrně jste tam byli s dětmi už několikrát. Poradíme vám, kam vyrazit za neobvyklými zážitky a pobavit celou rodinu. A to v rámci našeho malého, leč krásného Česka!

I když vás nečekají řecké pláže, rakouská jezera nebo italská renesanční města, můžete si užít fantastické prázdniny. Že jste u nás všechno viděli a všude byli? Možná, že mezi našimi tipy najdete nějakou neprozkoumanou českou perlu, která vás nadchne!

Baťův kanál

Baťův kanál hledejte na toku řeky Moravy, konkrétně mezi Otrokovicemi a Petrovem. Je to krásná historická vodní cesta, která nabízí 52 kilometrů úžasného dobrodružství na vodě. Na turisty se tu myslí opravdu hodně, s půjčenou lodí můžete využívat 8 přístavů a 16 přístavišť a podplujete 23 mostů. Vydat se sem můžete samozřejmě na raftu či kajaku, ale ještě zajímavější bude motorový člun nebo spaní na hausbótu. Pro juniory je tu také Adrenalin park a dospělí ocení spousty vína v okolí.

Baťův kanál
Autor: profimedia.cz Baťův kanál

Česká poušť

Za pouští nemusíte do Dubaje nebo Egypta, i v Česku jich několik máme. Jsou tedy malé, samozřejmě, ale opravdu autentické a naše! Nejznámější česká písečná duna je na Třeboňsku a oficiálně se jmenuje „písečný přesyp u Vlkova”. Jak už název napovídá, najdete ji zhruba kilometr severozápadně od obce Vlkov u Veselí nad Lužnicí. Pískový přesyp byl v roce 1954 zapsán mezi zvláště chráněná území. Vznikl tu pradávno, koncem poslední doby ledové, zhruba 10 000 – 8 500 let př. n. l.

Rostou zde vzácné suchomilné rostliny a žijí tu teplomilné druhy blanokřídlého hmyzu. A přestože se po téhle poušti nemůžete prohánět, je opravdu unikátní a nepřehlédnutelná.

Písečný přesyp u Vlkova
Autor: profimedia.cz Písečný přesyp u Vlkova

Naše sopky

Opět malé, ale naše. Najdete je v seismicky aktivní oblasti kousek od Františkových Lázní, v rezervaci SOOS. Děti tu pobaví muzeum prehistorie a především procházka kouzelnou, a někdy trochu zapáchající, přírodní scenérií, kde to neustále bublá, prská a vyvěrá. Nebojte se, že vám někam zahučí, celá oblast je opatřena dřevěnými chodníčky a stezkami. Malé české sopky jsou půvabné a až se vynadíváte, zkuste se vykoupat v některém z přilehlých kaolínových jezírek, které se v lokalitě nachází.

Soos
Autor: profimedia.cz Soos

Strašidelný hrad

Opravdu, ale fakt strašidelný hrad, kde se bojí i nejeden senzitivnější dospělák, je určitě hrad Houska. Na první pohled není nijak omračující, jako třeba Karlštejn, ale jeho pověst je prostě „hustá”. Paranormální jevy jsou zde na denním pořádku, senzitivní lidi se v něm cítí zle, psi odmítají zůstat uvnitř. Možná je tu opravdu „brána do pekel” nebo spíše do jiné dimenze, jak to tak zvláštně popsal K. H. Mácha. V každém případě má tento gotický hrad takovou aureolu, že vám půjde mráz po zádech.

Hrad Houska
Autor: profimedia.cz Hrad Houska

Se spacákem do krytu

Za 2 500 korun českých se můžete s vlastním spacákem vyspat ve 14 st. Celsia. Kde? V pravém atomovém krytu 10-Z. Najdete ho přímo v centru Brna, ke za totality sloužil jako velitelské stanoviště. Po revoluci byl čtvrt století nevyužívaný a nyní ho nadšenci zpřístupnili veřejnosti a nabízejí také možnost přenocování, včetně snídaně.

Atomový kryt
Autor: 10-z.cz Atomový kryt

Hihgjump v Hříměždicích

Hříměždice jsou malá obec s velkým renomé. Hlavně mezi skokany do vody. To místní unikátní žulový lom je láká! Hříměždický Highjump je pojem a ten letošní 2019 se chystá na 2. 8. - 3. 8., můžete se přijet podívat. Podtitul Legendy vzpomene na uplynulých dvacet let konání skokanského závodu, který opět navštíví přední světoví skokani a skokanky.

Highjump v Hříměždicích
Autor: profimedia.cz Highjump v Hříměždicích

Kamila U. 

Článek je zařazen v: dovolená v Česku, prázdniny, kam na výlet, kam na dovolenou, výlet