Seriály a filmy

20. července 2013 16:42

Markéta Zídková

Mladší žena, starší muž – další příběh od vás čtenářů

Má šanci vztah starší ženy a mladšího muže? Určitě – tady jeden příběh od vás čtenářů.

Valerie s Danem ze seriálu Cesty domů jsou taková netypická dvojice.

O téměř deset let starší lékařka, navíc vdaná žena, a k tomu mladý kluk s pošramocenou reputací. Přesto je osud svede dohromady.

Mladšího přítele má i Katka z Rumburku, jen jejich vztah se obešel bez dramatičtějších momentů. Přinášíme vám její příběh:

Kluk v pruhovaném tričku

„Vidíš ho?“ „Koho jako?“ „No toho kluka v proužkatým tričku.“ „Jasně, že ho vidím, nejsem přece slepá. A co má jako být?“ „Pěknej, ne. Ten by stál za hřích.“ „Prosím tě, vždyť bude o hodně mladší.“

Tak takhle nějak mi poprvé padl do oka Lukáš. Byly jsme s kamarádkou Zuzkou na slavnostech v Rumburku, a když byla zrovna pauza mezi vystoupeními, měly jsme spoustu volného času, a tak jsme samozřejmě koukaly kolem sebe.

U nás ve výběžku se skoro všichni známe, teda skoro všichni. Lukáše jsem neznala, ale na první pohled bylo jasné, že je o pěkných pár let mladší.

Kdy je záchrana vztahu jen ztrátou času?

Většinou jsem vždycky chodila s někým starším nebo aspoň stejně starým. Abych si začínala s mladšími, to ne. V tu dobu jsem navíc chodila se Štěpánem. Chodila je možná silné slovo, vídali jsme se, ale vlastně mě spíš štval, protože na mě v podstatě vůbec neměl čas.

Nebyl se mnou ani na slavnostech – jak na potvoru musel zrovna s tátou dělat dřevo na zimu. A to jsem mu samozřejmě nemohla vyčítat. U nás tak topí skoro všichni, na plyn nikdo nemá, uhlí je taky drahé, takže jen co sleze sníh, začnou se chlapi domlouvat s lesáky, které stromy ten rok můžou porazit. Takže bych spíš měla být ráda, že se jako má k práci a stará se, ale mě to stejně štvalo, mnohem raději bych s ním seděla v Rumburku v parku a poslouchala Xindla X a Petra Koláře. Ale se Zuzkou jsme si to užily. A na kluka v proužkatým tričku jsem hned zapomněla.

Divačce Katce posíláme ručník, osušku, žabky, kačenku. Děkujeme za skvělý text.

Asi týden nato babička zkolabovala a museli jsme volat záchranku. Asi už tušíte, kdo přijel – s doktorem byl v sanitce i Lukáš. Miluju muže v akci, když působí rozhodným dojmem a vědí, co dělají. Samozřejmě, že hlavní slovo měl doktor, ale na Lukášovi bylo vidět, že je mužem na svém místě. Děsně mu to seklo.

Hned druhý den jsem šla za babičkou do nemocnice a potkala Lukáše, akorát někoho přiváželi. Prohodili jsme pár slov, jak se daří babičce a tak a já si uvědomila, že se mi ten kluk fakt moc líbí. Když jsem šla do nemocnice další den, už jsem si dala záležet, aby mi to slušelo, co kdyby, že jo. Ale Lukáš nikde. Babička se vrátila za tři dny domů a já dál měla svého Štěpána.

Další příběhy od vás diváků najdete ZDE

Až asi za tři měsíce jsem šla na kontrolu se štítnou žlázou, jako malá jsem s ní totiž měla problémy, a div jsme s Lukášem do sebe nevrazili. Ta vlna vedra, která mnou projela, se těžko popisuje, a možná jsem i zrudla. Ale viděla jsem, že hrklo i v Lukášovi. Prohodili jsme pár slov, co babička, rozloučili jsme se, ale když jsem asi za hodinu odcházela, někdo za mnou běží. Lukáš.

VIDEO: Jak nejlépe zaujmout muže? Odbornice radí!

Nechodil kolem horké kaše a šel rovnou na věc, i když bylo vidět, jak moc je nervózní. „Nechystáš se v sobotu večer na diskotéku? Jdeme s klukama na tu na koupališti.“ Zasmála jsem se. Na téhle diskotéce už jsem docela dlouho nebyla, to už jsem měla dávno za sebou. Ale proč ne?

"Jasně půjdu ráda.""Tak platí, sejdem se v devět?"

Vzala jsem Zuzku a vyrazily jsme. Štěpánovi jsem nic vysvětlovat nemusela, stejně chtěl koukat na něco v televizi.

Bylo to úžasné, což je vám asi jasné, jinak bych vám nepsala. Ze vztahu se Štěpánem jsem tak nějak vyklouzla, mám pocit, že si toho ani moc nevšiml, a začali jsme chodit spolu s Lukášem.

Samozřejmě to někdy hapruje, protože je o osm let mladší, ale zatím nám to funguje. Jo, honí se mi hlavou, co bude, protože už bych pomalu chtěla děti, přitom Lukášovi je teprve 22, ale uvidíme. Pořád věřím, že i tohle vyřešíme.

Katka

Tady najdete inspiraci, jaké příběhy nás zajímají

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.