Celebrity

16. června 2022 15:40

Karolína Oehmová

Choulostivá debata o početí: Petra Nesvačilová dělala kolegům spermiogram

V padesáti minutách zábavy oblíbené show tentokrát dojde k velkému odhalení a také choulostivé debatě panelistů Ondřeje Brzobohatého, Petry Nesvačilové, Jakuba Prachaře a Miloše Pokorného na téma početí. Jak jsou na tom jejich spermie, už zjišťovala jediná dáma této sestavy.

V dalším díle oblíbeného pořadu Inkognito se Ondřej Brzobohatý, Petra Nesvačilová, Jakub Prachař a Miloš Pokorný budou snažit uhodnout profesi Štěpána Budky. Ten je gynekolog, který se specializuje na asistovanou reprodukci. Jeho účast v pořadu vyústí v osvětovou debatu o plánovaném rodičovství. Poukázal mimo jiné i na mizivou prevenci mužů. „Muži v podstatě na prevenci reprodukce moc nechodí. Setkají se s vyšetřením spermiogramu mnohdy až před terapií partnerky. Jsou na tom čím dál hůř. Mnozí ani nevědí, že možnost vyšetřit si spermiogram existuje, a když už přijdou, může být mnohdy pozdě,“ shrnul Budka.

Spermie jak patnáctiletí kluci

„Kluci, dělali jste si někdy spermiogram?“ zajímal se Libor Bouček směrem k panelistům, načež Ondřej Brzobohatý přiznal, že vyšetření podstoupil. „Všichni tři mají spermiogram výbornej. Jak patnáctiletí kluci, koukala jsem. Super,“ vtipkovala Petra Nesvačilová, aby situaci zlehčila.

Ženy podceňují prevenci početí

Ani tu ale pozvaný gynekolog asi moc nepotěšil. Podle něj i ženy odkládají vyšetření plodnosti příliš dlouho. „Začínají se na nás obracet strašně pozdě. Průměrný věk, kdy se přijdou poradit, je 37,5 let, to je hrozně pozdě. Lidé podceňují prevenci a nenechají si zjistit včas, jak na tom jsou, a pak už jim neumíme pomoct. V tomhle věku je procentuální úspěšnost ženy, která má normální zásobu vajíček a partnera s normálním spermiogramem, dvacet procent,“ dodal Budka.

Ondřej Brzobohatý jako gynekolog amatér

Zábavná diskuze hlavních tváří graduje. „Ondřej by byl výbornej gynekolog,“ utahovala si z kolegy Nesvačilová. A Jakub si rád přisadil. „Ty tu práci děláš už léta, ale blbě. Ty tu práci přiděláváš ostatním. Jako hobbík,“ bavil se Jakub. „Dobrý, tak jsme se zasmáli,“ uzavřel naoko naštvaně Ondřej Brzobohatý.

.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 7. 6. 2023

Dnes může být těžké zůstat při zemi, když kolem vás létají všechny informace a v srdci se vám bouří emoce. Snažte se nebrat věci příliš vážně, Berani. To je klíčem k tomu, abyste si dnes zachovali chladnou hlavu. Přistupujte k dnešnímu dni s nadšením a věnujte se jakékoli vyšetřovací práci, kterou je třeba udělat. Z nečekaných zdrojů přicházejí důležité skutečnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.