Cvičení

11. června 2018 07:30

Martina Čerňanská

Jak rychle dosáhnout zeštíhlení nohou: Často kladené otázky

Jaké jsou nejčastější otázky kladené ohledně silných nohou, respektive snahy o jejich zhubnutí, a také odpovědi na ně uvádí tento článek.

Často se říká, že právě problém zhubnutí nohou ženy trápí nejvíc. Pokud jste o tom rovněž přesvědčeny a daly byste hodně, abyste se zbavily nadbytečných centimetrů na stehnech, kolenou i lýtkách, čtěte dál.

Musí člověk sportovat, aby se zbavil nadměrného objemu nohou?

Odpověď je jednoznačná – samozřejmě, že musí. I když se řada žen domnívá, že tajemstvím štíhlých nohou je správná strava. Bohužel to nestačí. Zhubnout na nohách vám však nepomohou nějaké drastické zátěže ani běhání sprintů. Daleko vhodnější je například jízda na kole, zátěž trvalejšího rázu a pravidelně opakovaná. Vůbec nejlepším přítelem zaneprázdněné ženy je v tomto ohledu pravidelná svižná chůze se správným pohybem rukou a držením těla. Tu můžete doplnit speciálními cviky zaměřenými na problematické partie. A samozřejmě vhodným jídelníčkem.

Který cvik je pro hubnutí nohou nejúčinnější?

Asi každý trenér by bez dlouhího rozmýšlení doporučil výpady. Dopředu, dozadu i do stran, pravidelně, v dostatečném množství. Náš tip:

Dřepy do výpadu (na posílení přední části stehen)

Stojíme zpříma, s rukama vbok. Mírně poklesneme v kolenou, vydechneme a uděláme jednou nohou velký krok vpřed. Současně jde druhá noha do pokleku a opírá se o podlahu. Noha ve výpadu svírá s podlahou pravý úhel, ruce jsou opřené o její koleno. Do původního postavení se vracíme velmi pomalu, aby svaly byly nuceny pořádně zabrat. Nohy prostřídáme. Opakujeme desetkrát u každé nohy, tj. celkem 20 opakování.

Přední část stehen posilují také dřepy i jiné cviky. Vnitřní části stehen posílí například pomalé zvedání nohy při poloze na boku na podlaze. Výborný je rovněž turecký sed nebo zvedání pánve v poloze ležmo na podlaze.

Které potraviny brání hubnutí nohou? A které jsou nejlepší?

Otázka až mírně naivní, vždyť nohy se v tomto ohledu nijak neodlišují od celého těla. Snižování hmotnosti je komplexní záležitost celého organismu. Takže platí stále stejně: žádné sladkosti, velmi omezeně pečivo, a to opravdu tmavé (nikoli jen barvené) celozrnné pečivo. Zelenina bez omezení, umírněně ovoce, bílkoviny a zdravé tuky v přiměřeném množství. Dáte-li si jednu bramboru jako přílohu, nic se nestane. Na knedlíky zapomeňte. Fast Food snad už nekonzumujete nejen kvůli zhubnutí nohou. Dostatečně pijte čistou neperlivou vodu.

Ovlivňuje životní styl hubnutí nohou?

Odpověď logicky zní, že ano. Opakujeme, že hubnutí je záležitostí celého těla, určitou jeho část můžeme tvarovat cvičením svalstva, ale určitě se nám nepodaří zhubnout jen z určitého úseku. Platí tedy, že tělesná aktivita, pohyb, zdravá strava a dostatek tekutin, stejně jako pobyt v přírodě a vyhýbání se kouření nebo alkoholu se podepíšou na celém těle včetně nohou v dobrém i zlém stejně.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: prokondici.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.