zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Cvičení s partnerem: Zkuste 4 cviky na posílení celého těla

Zacvičte si s partnerem
Autor: iStock Zacvičte si s partnerem
anna kopečková , Vydáno: 01.07.2019
Jste zvyklá chodit na aerobik či pilates, zatímco váš partner vyráží do posilovny? Co když se však ani jednomu z vás přes zimu nechce vytáhnout paty z domova? Přesto se cvičení vzdávat nemusíte – naopak. Zkuste doma pár společných cviků.

reklama

Při společném cvičení s partnerem si můžete doma užít spoustu zábavy, posílit a protáhnout své tělo, ale také strávit čas se svým protějškem.

1. TRAKAŘ

Posílíte svaly celého těla, především břišní a zádové svaly, popřípadě bicepsy, tricepsy a prsní svaly.

Popis: Žena si lehne na břicho na podložku a pokrčí kolena. Muž stojí u kotníků ženy, chytí ji za kotníky a žena se vzepře na rukou do vzporu. Vydrží ve vzporu 15 vteřin. Cvičení opakujte alespoň 5x.

Náročnější varianta: Žena uchopí muže za kotníky stejným způsobem a muž provádí kliky.

Další variace: Muž chytí ženu za kotníky, ta se vzepře do vzporu a muž s ní může popocházet vpřed, jako s “trakařem” – tak se komplexně zapojí svaly horní poloviny těla.

Pozor! Když je muž o mnoho těžší, žena může mít potíže partnerovy nohy udržet. Dále dejte pozor na oblast beder, tělo nesmí být prohnuté, držte ho v jedné rovině a oblast beder lehce nahrbte.

2. METRONOM 

Posílíte spodní část břicha.

Popis: Žena si lehne na záda, natáhne nohy na podložku. Muž si stoupne za hlavu ženy tak, aby mohla rukama uchopit jeho kotníky. Žena zvedá nohy s napnutými koleny pomocí břišních svlů nahoru k partnerovi a partner jí svýma rukama shazuje nohy zpět na zem. Nohy se nesmí dotknout podlahy. Opakujte 4x po 20 opakováních. Poté se vystřídejte.

Variace: Shazujte partnerovy nohy silou a do různých stran, aby se zapojily i šikmé břišní svaly.

Pozor! Při cvičení se nesmí prohýbat oblast beder, pokud ano, pokrčte mírně kolena.

3. ŠKORPION

Posílíte svaly celého těla, především břicha a zad.

Popis: Klekněte si s partnerem čelem k sobě a přejděte do kliku. Oba zvedněte pravou ruku a zapřete svou dlaň o dlaň partnera. Přetlačujte se asi 10 vteřin, poté, aniž byste opouštěli pozici kliku, ruce vyměňte a opět se přetlačujte. Vnímejte zapojení svalů na trupu a na vašich pažích. Při tlačení rukou vydechujte.

4. STOLIČKA 

cvičení s partnerem - stolička Foto:

Posílíte svaly stehen a hýždí.

Popis: Stoupněte si s partnerem čelem k sobě, chyťte se za ruce. Pomalu oba současně krčte kolena, jako byste si sedali na židli. Až budou vaše kolena svírat přibližně pravý úhel, vydržte v této poloze asi 10 vteřin a poté se pomalu vracejte do stoje. Opakujte alespoň 6–8x. Při pohybu dolů následuje výdech.

 

STREČINK – protažení celého těla – obecná doporučení

S partnerem může být také zábava provádět protahovací cvičení. Můžete se vzájemně využít k protahování jakékoliv části těla, avšak partner by vám neměl nikdy v žádném případě do pozic dopomáhat, protože byste si mohli nechtěně ublížit. Pokud potřebujete, použijte partnera při protahování pouze jako opěrný bod. I když se vzájemně znáte velmi dobře, nikdy si nemůžete být jisti fyziologickými limity a pružností svalů, šlach a kloubů vašeho partnera.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new4 Foto:  

Mohlo by vás taky zajímat:

 

 

Tihle dva určitě dělají komplexní cviky...

Chcete posilovat efektivně? Cvičte komplexní cviky!

Dřepy: 4 cviky pro krásné pozadí

Dřepy, v anglicky mluvících zemích známé jako „squats“, jsou považovány za vládce všech cviků. Dalo by se říct, že představují jeden z nejdůležitějších a nejpotřebnějších pohybů, jež zapojují a posilují nespočet svalů celého těla, stimulují vyplavování těch správných hormonů, pomáhají budovat silné svaly dolní poloviny těla, ale také aktivují hluboký stabilizační systém, který je nesmírně důležitý pro funkčnost pohybového aparátu.

Ačkoliv se mnozí dřepům vyhýbají, protože se (mylně) domnívají, že škodí kolenům, je dřep jednou z nejpřirozenějších pozic těla. Jen si představte malé děti – v dřepu tráví spoustu času, když si hrají, a pokud si chtějí podat něco z podlahy, tak se neohnou v zádech (jako většina dospělých), ale pěkně si dřepnou a s rovnými zády si hračku zvednou. Dalším příkladem mohou být tzv. primitivní národy, ačkoliv v tom, jak zachází se svým tělem, vůbec primitivní nejsou – rovněž pracují i odpočívají v pozici dřepu.

Kolena ze dřepů většinou pobolívají ty, kteří cvičí s nepřiměřeně velkými váhami nebo ty, kteří mají svaly, šlachy a úpony kolem kolenních kloubů oslabené a pak jim jakákoliv, byť mírná a přirozená zátěž dělá potíže.

Pokud chcete hubnout, nebo naopak nabrat svaly, dřepy vám k tomu pomohou. Rozproudí metabolismus, spotřebují spoustu kalorií a postarají se o to, aby svaly hýždí i stehen pěkně zabraly.

Vyzkoušejte tyto varianty dřepů a vysoustružte si pozadí snů:

Klasický dřep

dřepy základní

Stoupněte si chodidly přibližně na šířku vašich pánevních kostí, nechte je vodorovně, lehce stáhněte lopatky, zpevněte břicho a hlídejte si oblast beder. S nádechem klesejte boky dolů k zemi, aniž byste paty odlepili od země.

 

Pokud vám nejde paty na zemi udržet, klidně cvičte na špičkách, ale stoj na celé plosce nohy trénujte!

 

Záda nechte po celou dobu rovná a s výdechem pak stoupejte zpátky nahoru, skoro až do propnutí kolen.

 

Cvičte pomalu, tahem, nikoliv švihem.

reklama

Související témata: posilování , cviky na břicho , strečink

reklama

Přečtěte si také

reklama