Cvičení s partnerem: Zkuste 4 cviky na posílení celého těla

Jste zvyklá chodit na aerobik či pilates, zatímco váš partner vyráží do posilovny? Co když se však ani jednomu z vás přes zimu nechce vytáhnout paty z domova? Přesto se cvičení vzdávat nemusíte – naopak. Zkuste doma pár společných cviků.

Při společném cvičení s partnerem si můžete doma užít spoustu zábavy, posílit a protáhnout své tělo, ale také strávit čas se svým protějškem.

1. TRAKAŘ

Posílíte svaly celého těla, především břišní a zádové svaly, popřípadě bicepsy, tricepsy a prsní svaly.

Popis: Žena si lehne na břicho na podložku a pokrčí kolena. Muž stojí u kotníků ženy, chytí ji za kotníky a žena se vzepře na rukou do vzporu. Vydrží ve vzporu 15 vteřin. Cvičení opakujte alespoň 5x.

Náročnější varianta: Žena uchopí muže za kotníky stejným způsobem a muž provádí kliky.

Další variace: Muž chytí ženu za kotníky, ta se vzepře do vzporu a muž s ní může popocházet vpřed, jako s “trakařem” – tak se komplexně zapojí svaly horní poloviny těla.

Pozor! Když je muž o mnoho těžší, žena může mít potíže partnerovy nohy udržet. Dále dejte pozor na oblast beder, tělo nesmí být prohnuté, držte ho v jedné rovině a oblast beder lehce nahrbte.

2. METRONOM

Posílíte spodní část břicha.

Popis: Žena si lehne na záda, natáhne nohy na podložku. Muž si stoupne za hlavu ženy tak, aby mohla rukama uchopit jeho kotníky. Žena zvedá nohy s napnutými koleny pomocí břišních svlů nahoru k partnerovi a partner jí svýma rukama shazuje nohy zpět na zem. Nohy se nesmí dotknout podlahy. Opakujte 4x po 20 opakováních. Poté se vystřídejte.

Variace: Shazujte partnerovy nohy silou a do různých stran, aby se zapojily i šikmé břišní svaly.

Pozor! Při cvičení se nesmí prohýbat oblast beder, pokud ano, pokrčte mírně kolena.

3. ŠKORPION

Posílíte svaly celého těla, především břicha a zad.

Popis: Klekněte si s partnerem čelem k sobě a přejděte do kliku. Oba zvedněte pravou ruku a zapřete svou dlaň o dlaň partnera. Přetlačujte se asi 10 vteřin, poté, aniž byste opouštěli pozici kliku, ruce vyměňte a opět se přetlačujte. Vnímejte zapojení svalů na trupu a na vašich pažích. Při tlačení rukou vydechujte.

4. STOLIČKA

Posílíte svaly stehen a hýždí.

Popis: Stoupněte si s partnerem čelem k sobě, chyťte se za ruce. Pomalu oba současně krčte kolena, jako byste si sedali na židli. Až budou vaše kolena svírat přibližně pravý úhel, vydržte v této poloze asi 10 vteřin a poté se pomalu vracejte do stoje. Opakujte alespoň 6–8x. Při pohybu dolů následuje výdech.

STREČINK – protažení celého těla – obecná doporučení

S partnerem může být také zábava provádět protahovací cvičení. Můžete se vzájemně využít k protahování jakékoliv části těla, avšak partner by vám neměl nikdy v žádném případě do pozic dopomáhat, protože byste si mohli nechtěně ublížit. Pokud potřebujete, použijte partnera při protahování pouze jako opěrný bod. I když se vzájemně znáte velmi dobře, nikdy si nemůžete být jisti fyziologickými limity a pružností svalů, šlach a kloubů vašeho partnera.

Zdroj: Fithall.cz

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.