zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Nebojte se tance na tyči. Proč má pole dance stále víc příznivců?

Nebojte se tance na tyči. Proč ostatní láká vyzkoušet pole dance?
Autor: iStock Nebojte se tance na tyči. Proč ostatní láká vyzkoušet pole dance?
Dnes snad už nikdo nespojuje pole dance neboli tanec na tyči s lechtivě laděným kroucením se kolem lesklé tyče v podnicích pochybného ražení. Tato sportovně-taneční disciplína postupem času získává stále více přívrženců, a to nejen z řad žen, ale také mužů a dětí.

reklama

Téměř v každém středním a větším městě po celé republice najdete pole dance studia, kde se tomuto krásnému koníčku můžete za pomoci profesionálního vedení věnovat.

Pokud ještě stále váháte, zda vyměnit běžecké legíny za minikraťásky a podprsenku a jít se s tyčí utkat, zde je několik důvodů, které by vás mohly malinko popostrčit:

1. Naučíte se tančit

Jestliže jste tancem nepolíbeni, vůbec nevadí. V kurzech pro začátečníky vás lektorka bude vést opravdu od absolutních základů, tzn. nejdřív budete kolem tyče „jen“ hezky chodit, držet se jí, zkoušet jednoduché otočky a postupem času se dopracujete ke spojování jednotlivých kroků a prvků.

2. Získáte sílu

Že jste šplhat neuměli ani na základní škole? Taky nevadí. Každým uchopením tyče vaše síla poroste. Společně se zvládáním dílčích prvků budete budovat pro tyto cviky potřebné svaly, naučíte se svaly lépe kontrolovat, zapojovat. Nikdo po vás nebude na prvních lekcích chtít dokonalý šplh a triky hlavou dolů, všechno vybudujete od naprostých základů – sílu, výdrž i flexibilitu.

3. Začnete přijímat svoje tělo

Že je vám nepříjemné mít na sobě tak málo oblečení? Vyzkoušejte si šplh v teplácích a pak pochopíte, že v tomto případě je méně opravu více. Budete se na sebe muset dívat do zrcadla, abyste věděli, jak pohyb či daný prvek vypadá. Budete si zvykat na vaše tělo v nových situacích. Budete se ho učit brát takové, jaké je, a začnete se cenit pro to, co dokážete, ne pro to, jak vypadáte. Pole dance je vhodný pro jakýkoliv typ postavy a na věku také nezáleží!

4. Překonáte bolest i strach

Bolest svalů a modřiny – to je poznávací znamení této disciplíny. Ale nebojte se, kůže si po čase zvykne a modrofialové fleky se budou dělat čím dál méně. Navíc, nikdo vás do bolestivých prvků nutit nebude, pokud je nebudete chtít pokořit vy sami. Kromě bolesti zatočíte také se svým strachem, často se ocitnete vzhůru nohama, nebudete mít jistotu, utkáte se s vlastní hlavou, která se může některým prvkům bránit, a tím posílíte nejen tělo, ale také mysl.

5. Bude vás to bavit

Na pole dance lekcích získáte nové kontakty a možná také přátele. Společně zažijete úspěchy, pokroky, ale také frustraci. Společně se potíte, při cvičení si pomáháte, znáte vzájemně svoje slabé i silné stránky, vidíte se v minimu oblečení. Pole dance je zábavný sport – a to je předpokladem pro to, abyste u něho vydrželi!

Zdroj: Fithall.cz

Fithall
Autor: archiv Fithall

reklama

Související témata: pole dance , tanec u tyče , tanec na tyči , jak získat svaly , zábavný sport , tanec , bolest svalů , modřiny

reklama

Přečtěte si také

reklama