Celebrity

4. listopadu 2023 06:00

David Laštovka

Daniel Landa manželku Mirjam pořád miluje. Dcera je herečka, dvojčata se věnují řemeslu

TOP STAR magazín 2019 (25): Daniel Landa - den s

Životní láskou hudebníka Daniela Landy, který slaví 55. narozeniny, je rodilá Němka, režisérka a scenáristka Mirjam Müller. Mají spolu tři dcery a v manželství letos oslavili už 33 let. Jak se dali dohromady a jakým směrem se vydaly Landovy dcery?

Nebýt Mirjam, nejspíš by se nikdy nedali dohromady. V době, kdy v Praze studovala filmovou a televizní režii na FAMU, uviděla Daniela Landu na divadelním festivalu. Jak s odstupem let přiznala, byl sice opilý, ale strašně se jí líbil. Když se začala pídit po tom, kdo to vlastně je, dozvěděla se, že se jedná o herce a hudebníka. Sehnala si na něj číslo a dali si schůzku. Ještě ten večer spolu skončili v posteli. Mirjam mu následně dala klíče od bytu a další den se k ní Daniel nastěhoval. Od té doby už zůstali spolu.

Z dcery je herečka. Co říká na Orlík?

Komunikace zpočátku jejich vztahu byla poměrně problematická. Mirjam neuměla ani slovo česky a ani Dan němčinu příliš neovládal. To však jejich lásce nebránilo. V roce 1990 se vzali, o osm let později se jim narodila prvorozená dcera Anastázie, za dalších pět let dvojčata Rozálie a Roxana. Uměleckým směrem se vydala pouze Stázka, jak jí rodiče s oblibou říkají. Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou a věnuje se především divadlu.

Už v devíti letech si zahrála ve filmu svých rodičů Kvaska, konkurz však musela absolvovat stejně jako ostatní. A co říká na tátovu tvorbu? „Líbí se mi, ale neposlouchám ji. Jak se říká, kovářova kobyla chodí bosa. Orlík (Landova první kontroverzní kapela - pozn. red.) jsem nikdy neslyšela. Ani jednu písničku,“ prozradila před lety Anastázie Landová redaktorovi webu Prima Ženy.

Mohlo by vás zajímat: Dcery zesnulého Stanislava Grosse tíhnou k umění. Vím, že nás táta sleduje, říká Natálie

Jak překonali manželské krize?

Dvojčata Rozálii a Roxanu umělecký svět zatím příliš neláká. „Jedna chce stavět dřevěný domečky, teď si po gymplu dodělala truhlářský rekvalifikační kurz, což je super. Je to řemeslo a mě to moc těší. A druhá chce mít salón krásy,“ uvedl pro web eXtra.cz Daniel Landa, který je na všechny své dcery velmi pyšný. Sám se věnuje sportu, ale také kresbě a malbě (jak můžete vidět v úvodním videu z roku 2019).

S manželkou Miriam museli překonat několik krizí, které ale vždy nakonec dokázali překonat. Pojí je nejen pouto manželské, ale i pracovní. Společně udělali několik muzikálů i videoklipů. „My jsme se měli rádi od první chvíle a nikdy jsme se nepřestali mít rádi. I když byly situace, kdy to nebylo ideální, nikdy jsem neměla chuť to vzdát. Vždy jde jen o to, aby se manželé tolerovali, podporovali, a hlavně spolu mluvili,“ přiblížila Miriam Landová deníku Blesk.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.