Celebrity

1. listopadu 2023 11:30

David Laštovka

Dcery zesnulého Stanislava Grosse tíhnou k umění. Vím, že nás táta sleduje, říká Natálie

Grossová nazpívala novou píseň

Stanislav Gross, který patřil historicky k nejmladším českým premiérům, zemřel před osmi lety v pouhých 45 letech na nevyléčitelnou nemoc zvanou ALS (amyotrofická laterální skleróza). 30. října by mu bylo čtyřiapadesát let. Se svou manželkou Šárkou, kterou si bral v roce 1996 a žil s ní až do své smrti, měl dvě dcery. Obě se vydaly uměleckým směrem.

Prvorozená dcera Denisa, která je svému otci velmi podobná, je tanečnicí, fotografkou a učitelkou na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Mezi její další pracovní činnosti patří grafika a správa sociálních sítí. Sama o sobě skromně říká, že není příliš ambiciózní a divadlo dělá jen proto, že ho miluje.

O pět let mladší Natálie, která je dvojnásobnou stepařskou mistryní světa, se v českém showbyznysu prosadila jako muzikálová zpěvačka a herečka. Přestože na konci září oslavila teprve jednadvacáté narozeniny, na svém kontě má už řadu muzikálů. Jen namátkou Fantom opery, Mýdlový princ, Ples upírů, Čarodějka, Doktor Faust. Na televizních obrazovkách se objevila v seriálech FTV Prima Přístav, Modrý kód či Slunečná. V roce 2017 byla nominovaná na Cenu Thálie za roli Sáry v muzikálu Ples upírů.

Když se stal její otec ve svých čtyřiatřiceti letech nejmladším premiérem v historii země, byly jí dva roky. Dětství prožila s ochrankou v zádech. Tím, že tak vyrůstala odmalička, nepřišlo jí na tom nic zvláštního. Svého tátu milovala. Velmi ji podporoval v lásce k hudbě a divadlu, ke kterému odjakživa tíhla. O to víc ji mrzí, že se nedožil jejích úspěchů. „Vzpomínám si na něj často při děkovačce. Vím, že mě táta sleduje a snad mu dělám radost,“ svěřila se Natálie v rozhovoru pro Novinky.cz.

Po smrti otce je matka vedla k Bohu

Stanislav Gross v roce 2014 onemocněl nemocí zvanou amyotrofická laterální skleróza (ALS). Ta postupem krátké doby paralyzovala celé jeho tělo. Upnul se k duchovnímu životu, veřejně se omluvil všem lidem, kterým ublížil a zklamal. Zákeřné chorobě podlehl 16. dubna 2015. Natálii v té době bylo dvanáct let. „Byla jsem ještě malá, když se to stalo. Maminka mě vedla k Bohu, a to mi moc pomáhalo a pomáhá dosud. Brala jsem to tak, že tatínek odešel tam, kde je mu líp. Dokonce líp než nám. A že se na mě shora dívá,“ uvedla talentovaná umělkyně.

Často slýchá, že je protekční spratek

S tím, že je občas označována jako protekční dítě, se dodnes snaží vyrovnat „Můj táta byl politik, a to mi jako nálepka asi už zůstane. Je pravda, že mi někdy pomohlo, že lidi znají moje jméno, a tak jsou zvědaví na moje písničky. Ale nechci, aby mě pořád brali jako dceru expremiéra. Mám vlastní cestu jako zpěvačka, ne jako něčí dcera. Někdy mi lidi píšou, že jsem protekční spratek a podobné lahůdky. Snažím se to nevnímat. Jsou lidé, kteří mi to neodpustí, ale pak je dost těch, co mi fandí. Věřím, že se táta na moje úspěchy z nebe dívá,“ poznamenala Natálie Grossová.

Po Grossově smrti se jeho tři největší životní lásky, tedy manželka a obě dcery semkly. Dodnes drží pohromadě a mají mezi sebou velmi silné citové pouto.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.