Celebrity

9. dubna 2022 06:40

David Laštovka

Bouřlivý vztah Kolářové a Ornesta. Nejdřív se podváděli, pak bez sebe nemohli žít

Před pěti lety zemřel herec a režisér Jiří Ornest. Jeho smrt přišla v době, kdy se svou manželkou, herečkou Danielou Kolářovou, prožívali nejspokojenější období a rozuměli si spolu jako nikdy předtím. Jejich manželství v minulosti bylo velmi bouřlivé, a jednou dokonce skončilo rozvodem. Nakonec se ale k sobě znovu vrátili.

Jiří se s Danielou seznámil v roce 1964 na DAMU, kde studovali ve stejném ročníku. Přátelství se postupně přeměnilo ve velikou lásku. Po devíti letech se vzali a rok nato se jim narodil syn Šimon, který v současné době pracuje s postiženými v Jedličkově ústavu v Praze a s jeho jménem je spojeno hudební těleso The Tap Tap.

O tři roky později přišel na svět druhorozený syn Matěj, který se stal počítačovým expertem a rodina byla kompletní. Na začátku 80. let však přišla manželská krize, kdy si každý žil tak trochu po svém. Když Kolářová zjistila, že má Ornest milenky, začala si užívat také. V té době měla udržovat krátký milostný románek i s Martinem Stropnickým. Její manželství tak v roce 1988 skončilo rozvodem.

Umíral doma obklopen rodinou, Daniela ho držela za ruku

Nerozešli se ale ve zlém. Už kvůli synům spolu normálně komunikovali a Jiří je pravidelně doma navštěvoval. Postupem let zjistili, že bez sebe nemohou být, a dali se znovu dohromady. Svoji lásku před oltářem opětovně stvrdili v polovině 90. let. „Řekněme, že manžel nebyl poprvé na manželství dostatečně připravený. Až když jsme se rozešli, asi mu rodina začala scházet a postupně se vracel. Proto jsme se rozhodli legalizovat náš vztah i podruhé,“ vysvětlovala herečka.

Od té chvíle mezi nimi láska vzkvétala a jejich pouto bylo silnější než kdykoliv předtím. Pak ale přišla  rána. Jiřího začalo zlobit srdce, podstoupil operaci, během níž dostal embolii, ochrnul a musel se znovu učit chodit a mluvit. Jeho rekonvalescence si vyžádala sounáležitost celé rodiny, která se okolo něj obětavě semkla. Daniela ukončila bohatou divadelní kariéru, aby mu mohla být nablízku – a s tou největší něhou se o něj starala až do posledního okamžiku.

Ani jeden z nich neztrácel víru, že všechno dobře dopadne. Plánovali, jak spolu prožijí pomyslný podzim života. Ornest dělal obrovské pokroky a vše vypadalo velmi nadějně. Pak ale onemocněl rakovinou, která se mu nakonec stala osudnou. Zemřel na karcinom močového měchýře. „V sobotu se naobědval. Pak usnul. V té době už byl na opiátech, bylo to proto logické. Ale v neděli ráno pořád spal a nebyl k probuzení. Drželi jsme ho se synem za ruce a frekvence dýchání se zmenšovala. V půl deváté dodýchal. Doma, v klidu a míru,“ popsala Kolářová poslední chvíle svého milovaného muže v rozhovoru pro Magazín MF DNES.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 6. 2023

Berani, můžete očekávat, že váš den bude trochu rozkolísaný. Kdybyste byli olympijským sportovcem, dnes byste stáli na startovní čáře a přemýšleli, zda jste dostatečně trénovali, abyste podali špičkový výkon. Máte natrénováno? Zvládnete to? Na pořadu dne budou jistě otázky týkající se vašich materiálních zdrojů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.