Dano Dangl si pro práci nevšiml, že mu rostou děti: Jsem často dezorientovaný

Show Jana Krause - režisér a bavič Dano Dangl

Bavič, režisér, ale i herec Daniel Dangl (48) promluvil v rozhovoru s Janem Krausem nejen o vážné konkurenci, která mu roste na Slovensku, ale vysekl i poklonu své manželce coby stoprocentní manažerce jejich domácnosti.

Svým specifickým humorem slovenský bavič Dano Dangl, jehož tvář máme u nás spojenou s kultovním pořadem Partička, přišel do populární talkshow rozptýlit nejen moderátora Jana Krause.

Dangl absolvoval střední odborné učiliště mediální grafiky a polygrafie, načež ho hned napoprvé přijali na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. „V nějaké fázi svého života jsem zjistil, že jsem dost špatný herec,“ svěří ovšem sebekriticky Krausovi Dangl a vysvětluje: „Viděl jsem se na nějakých záznamech. Nejprve mi vadil hlas, pak i tvář. A nedokázal jsem se nad to povznést.“

Jako dobrý únik od herectví mu přišla práce producenta. „Teď je ale výborná doba na produkování,“ ironicky poznamenává, „máme v podstatě zastavené tři filmové projekty. Začalo to první fází korony, pak druhou a teď válka… Takže nevíme, co bude.“

Přestože má v záloze nějaké jiné, levnější projekty, není to prý úplně ono. „Partička je sice také levný projekt, ale nic dalšího podobného mě zatím ještě nenapadlo,“ dodává smířlivě o velice úspěšné improvizační show, ve které je kromě produkce i hercem a autorem. Na Slovensku Danglovi však podle jeho slov roste konkurence. „Začali nás bavit politici,“ vysvětluje s ironickým úšklebkem, „a tomu se nedá konkurovat. Je to levný, je to pořad, mají kostýmy, mají kameru.“

Šťastným tátou i díky koronaviru

Naopak si nemůže vynachválit svoji tolerantní manželku. „Skutečně, můžu si díky ní dovolit natáhnout čas a pracovat s ním víc než normální člověk. Děti už začínají pomalu odcházet, jsou velké – Oliverovi je devatenáct, Lauře šestnáct a nejmladší dceři je šest,“ říká pyšně trojnásobný otec s tím, že delší pauza mezi dětmi vznikla nedostatkem času na nic. „Jsem často dost dezorientovaný,“ přiznává Dano poté, co ho moderátor přistihne při několika základních neznalostech o jeho vlastních dětech. „Syn je teď v Holandsku a dělá tam nějakou ekonomickou školu… no úplně přesně to nevím,“ směje se. „Mluvil jsem s ním předevčírem, ale o úplně jiných věcech,“ vysvětluje.

Praktickou stránku života rodiny má v rodině Dangelových očividně na starost manželka Beáta (43), vystudovaná ekonomka. Jak to s Danem mají doma rozvrženo, přiblížila už před několika lety v rozhovoru pro slovenský magazín Šarm. „Mezi první a druhou mateřskou byl velký rozdíl, protože u Olivera ještě neměl tolik projektů. Dělal hlavně dabing a doma byl víc, díky čemuž jsem se poměrně brzy mohla vrátit do práce. Když se narodila Laura, už běželo S.O.S. (humoristická show, pozn. red.), takže aktivit měl nesrovnatelně více. Proto jsem zůstala na mateřské o něco déle a starala se o rodinu, zajišťovala kompletní servis. Díky tomu měl Dano prostor věnovat se kariéře,“ uvedla hnědovlasá kráska k mužově přibývajícím pracovním aktivitám a vzdalování se běžnému životu. „Například nám vedle domu vyrostl nový dům a já jsem o tom v podstatě ani nevěděl. I ten starý dům postavila. Kdyby to bylo na mně, spal bych doteď na pozemku,“ jak sám přiznal nyní.

„Troufám si říct, že mám hezký život. Dokonce si ani neperu a nežehlím,“ bilancuje ještě Dano na závěr rozhovoru, který v Show Jana Krause uvidíte ve středu večer na Primě, a vyznává se z toho, že v době koronaviru to vlastně bylo báječné, protože měl konečně čas být se svojí rodinou. A také že je velmi šťastný!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.