Davidovi ve food trucku nejde elektřina a ztratí chuť. Bez sestry by neuvařil

Prostřeno! S27 (117) – Chilli

Ani v úterý si žaludky soutěžících v souboji o nejlepší menu neodpočinou. David servíruje obří porce a všem ukáže, jak umí vařit vystudovaný mechanik. Bohužel ani jeho večer se neobejde bez potíží, a tak bude řešit nefunkční elektřinu i spálené chuťové buňky.

David se do gastronomie dostal díky brigádám. Původním povoláním je mechanik. V kuchyni je samouk a v podnikání se přidal k sestře se švagrem, kteří provozují food truck Grizzly Gril. Pro soupeře nebude vařit sám – přidá se k němu sestra Lucka, které říká Obluda. Počasí bohužel stolování venku nepřeje, nejde navíc ani proud. „Jediné dvě kaňky po ránu jsou déšť a naše připojení k elektrice, které se nám nepovedlo,“ sděluje v úvodu David. Sestra poběží na úřad zjistit, kde se stala chyba. Nakonec dorazí na opravu elektrikář. „Zatím tam šmrdlá klackem,“ zhodnotí jeho snažení Lucka. Na prima+ a vpodvečer na obrazovce uvidíte, jestli se toto zdržení podepíše na výkonu hostitele.

Na menu tentokrát bude lehký salátek s kozím sýrem, ostrá mrkvová polévka, chef burger s cibulovými kroužky a salátem coleslaw, jako dezert bude podávat lívance s javorovým sirupem a lesním ovocem. Sestra bude mít na starosti salát a polévku, chvílemi bude bavit hosty a pomáhat s nádobím. Jejich food truck parkuje v blízkosti vlakových kolejí, a tak budou mít soutěžící při jídle i malou kulturní vložku v podobě projíždějícího vláčku.

Podívejte se na nepříjemné chvíle, které hostitel zažije v úvodu večera:

Bolest a sůl, která nesolí

Při vaření panuje mezi sourozenci dobrá nálada. Když Lucka ochutná chilli, které má přijít do polévky, zhodnotí, že je spíš mírně pálivé. David také ochutná a zavtipkuje, že jim snad dali sladkou papriku. Oba si odvážně kousnou do další chilli papričky a ihned zalitují. „Jsme to trošku přehnali s tím kořením. Jak teď budeme dochucovat,“ děsí se David. A jeho tušení se vyplní. Aby přišel na jiné myšlenky a nemyslel na spálené chuťové buňky, začne se věnovat přípravě předkrmu. Hostům později bude vyprávět, že při vaření přestala solit sůl. „Mezi půl druhou a druhou nesolila sůl,“ vtipkuje David.

Hosty posadí David ven k sudům, které slouží jako stoly. Vlivem počasí se pod nimi budou židle nepříjemně bořit do mokré trávy. Než hostitel připraví předkrm, Lucka bude konverzovat s hosty a bavit je. Předkrm nevzbudí velké nadšení, pro někoho bude salát kvůli rukole hořký. Polévka bude příjemným překvapením. A není divu, je to totiž favorit zákazníků. Je tak dobrá, že Lucka schválně polévky navařila více, aby měla i pro sebe na později. Porce hlavního chodu bude obrovská. Jen maso v hamburgeru má 200 gramů a k tomu ještě David podává úkol týdne – kuřecí stripsy. Zbytky si nechají soutěžící zabalit. Jak se povede ve food trucku připravit kynuté lívance, které dělá David podruhé v životě? Začne někdo taktizovat?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.