Prima maminka

13. září 2020 07:32

Anna Kopečková

K obědu lev, k večeři koala: Maminka vytváří pro své děti neuvěřitelná jídla

Každý rodič ví, jak důležité je, aby jídlo vypadalo atraktivně. Zejména pokud chce do svých potomků vpravit něco zdravějšího. Dobře si to uvědomuje i Belgičanka Jolanda Stokkermans, která ale šla ještě mnohem dál a své jedlé výtvory povýšila na umělecká díla.

Jolanda Stokkermans žije se svým manželem, dvěma dětmi a dvěma pejsky v Koersel, což je malá vesnička v Belgii. A baví ji vařit. Ovšem ne jen tak ledajaká jídla. Přibližně před rokem v sobě objevila doslova superschopnost upravovat různá jídla, která jsou ostatně celkem jednoduchá na přípravu, do podoby známých lidí, pestrobarevných květin nebo zvířat. Své výtvory si začala i fotit a dávat na sociální sítě a tak ji to chytlo, že se brzy stala celkem populární. Na Instagamu, kde vystupuje jako De Meal Prepper, má už přes čtrnáct a půl tisíce sledujících a stále přibývají další. Mnozí ji dokonce žádají o recepty, které už zdaleka nejsou jen určené dětem.

Dotaženo do posledního detailu

Jídla, která Jolanda vytváří, vypadají velmi realisticky. Dává si velmi záležet i na těch nejmenších detailech a barevném provedení. Aby dosáhla požadovaného barevného efektu, využívá různě barevné potraviny, hlavně zeleninu a ovoce, k obarvení potravin využívá i koření nebo přírodní barvy, například inkoust z chobotnice.

Často používá různé druhy rýže, kuskus, fazole, nudle, čerstvé ryby, různé omáčky. Nevyhýbá se ani sladkým dezertům, v nichž využívá různá těsta, čokoládu, kakaový prášek, jogurt nebo sladké polevy.

I když sama sebe nepovažuje za specialistku na food art, rozhodně jí to jde. Podívejte se na některé z jejích povedených výtvorů:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.