Cvičení

9. září 2017 06:00

Anna Kopečková

Ve dvou se to lépe táhne: Ideální cvičení pro vás i vaši maminku

Cvičení a pohyb jsou skvělými pomocníky na cestě za pevným zdravím, vitalitou, kondicí, dobrou náladou i pěknou postavou, a to nejen pro vás, ale samozřejmě také pro vaši maminku. Ať už je vám či jí let kolik chce, vždy lze najít ideální trénink pro vás obě.

V první řadě se společně rozhodněte, kde a jak vlastně chcete cvičit - zda je vám příjemnější běhat po lese, zvedat činky v posilovně nebo se zapotit v pohodlí domova či zahrady. V řadě druhé se dohodněte, jaký styl tréninku zvolíte - kardio trénink, posilování nebo cvičení typu body & mind.

Pokud jste se dohodly na detailech, můžete se do toho s nadšením pustit!

Zde najdete inspiraci na pohybové aktivity, které můžete se svou mámou provádět:

Chůze v přírodě

Mamince pořiďte hole na nordic walking a sama vyrazte jen tak, nalehko. Délku trasy i terén uzpůsobte fyzickým možnostem vás obou. Když vaše máma poletí jak vítr, tak vedle ní běžte, pokud půjde pomaleji, každých několik metrů si udělejte pár výpadů či dřepů. Chůze nebo běhání po lese má tu výhodu, že si můžete při aktivitě povídat (ne jako u kávy, ale zároveň byste neměly lapat po dechu - lapání po dechu je známkou příliš vysokého tempa).

Foto: iStock

Jóga a pilates

Tyto styly cvičení jsou dobré vždy a pro každého. I pro pokročilé cvičence není na škodu, když si opráší základy a utvrdí se v technice provádění cviků. V případě, že je maminka začátečník a vy jógu už nějakou dobu cvičíte, můžete ji praktikovat doma a mámu opravovat. Pak ale hrozí to, že vy sama si moc nezacvičíte, tedy pokud nechcete, aby máma cvičila špatně. Běžte spolu raději na vedenou lekci a nechce maminku v péči zkušeného lektora.

Domácí kruhový trénink

Vytvořte si v předsíni nebo na zahradě několik posilovacích a aerobních stanovišť - můžete zařadit výpady, pro maminku ne příliš hluboké dřepy, posilování s gumičkou, s malým gymnastickým míčkem, cviky na podložce na posílení břišních svalů a mnoho dalších. Mámě ukažte jednodušší variantu cviků, sama si dejte pořádně do těla. Ze začátku bude jistě stačit 5 stanovišť, na kterých strávíte 90 vteřin. Pauzu mezi stanovišti si dopřejte asi 20 vteřin a to celé zopakujte 3x.

Posilovna

Není nic jednoduššího, než si společně s maminkou najmout fitness trenéra. Ten by měl být schopný postarat se o vás obě. Podle vašich individuálních dispozic a možností nastaví trénink tak, abyste si obě zacvičily, ale přitom to nepřehnaly a nezranily se. Když budete mít trenéra, který se vás ujme, nebudete muset cviky na strojích a s činkami složitě mámě vysvětlovat a můžete se soustředit na svůj vlastní trénink.

Tenis, badminton, acro joga

Při spotech, kde musíte spolupracovat, nebo při kterých naopak soupeříte, hrozí konflikty. Vy znáte svou maminku nejlíp, proto si rozmyslete, zda vám bude společné cvičení stát za případné neshody. Pokud jste si jistá, že prohru nebo nesoulad ve cvičení obě zvládnete, tak směle do toho!

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky cvičení jóga posilování trénink chůze pilates

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.