Diety a hubnutí

8. července 2018 07:30

Martina Čerňanská

7 vět, které neříkejte nikdy kamarádce s nadváhou

Ženy, které mají o několik kilogramů víc, než je žádoucí, bývají zranitelné. Nemají rády své tělo, pohled do zrcadla je bolí, neustále přemýšlejí o nejvhodnějších dietách či o cvičení, které by jim pomohlo se nenáviděné nadváhy zbavit.

Proto je třeba je v jejich úsilí podpořit a nezneklidňovat je nešetrnými dotazy, o kterých by se jim mohlo zdát i v noci. Co bychom jim neměli říkat?

Co blázníš, ty přece vůbec nejsi tlustá!

Je velice hezké, když se člověk snaží být co nejslušnější a má chvályhodné předsevzetí, že nebude nikoho zraňovat. Pokud má ovšem vaše kamarádka opravdu očividnou a značnou nadváhu, vyzní tento váš pokus o útěchu neupřímně.

Ježíšmarjá, že ty jsi těhotná!

Domněnky o těhotenství se nesluší říkat nahlas. V duchu můžete uvažovat, zda není kamarádka náhodou přece jen těhotná, čím by se její přílišná boubelatost dala dobře vysvětlit, ovšem to si skutečně jen myslete. „Obvinit“ z těhotenství ženu, která prostě jen potřebuje zhubnout, je krajně netaktní.

Hele, já myslím, že ti ta kila sluší.

Typická falešná útěcha. Obezita přece nesluší nikomu na světě, což každý dobře ví. Když tohle řeknete, dotyčná tomu nebude věřit. Jen jí zbytečně zkazíte náladu.

Kašli na to, každý jsme nějaký.

Ano, nejspíš to myslíte dobře, chtěla jste dát najevo, že na nějakém tom přebytečném kilogramu přece nesejde, neboť na světě jsou mnohem důležitější věci. A všichni je známe: jsou to zdraví, láska, vzdělání, střecha nad hlavou a tak dále. Tak tohle si nechte pro sebe, neboť pro tu dotyčnou je teď tou nejdůležitější věcí na světě zhubnout.

Dáš si čokoládu?

Ta nejhorší rána pod pás je nabízet někomu, kdo se snaží hubnout, všelijaké kalorické pochoutky. Nabídněte spíš kontakt na schopného trenéra ve fitness studiu anebo recept na lehký a chutný zeleninový salátek.

Hele, nechceš, abych hubla s tebou?

Tohle by se dalo akceptovat v případě, že máte nadváhu i vy. Pak je tedy všechno v pořádku, protože hubnutí ve dvou i více osobách odborníci vřele doporučují. Ale pokud jste tak štíhlá, že byste se mohla převlékat, jak se říká, za bičem, bude váš třeba i dobře míněný návrh vnímán spíš jako provokace.

Neměla by ses tak trápit, v obličeji vypadáš výborně.

Tím kamarádce bohužel sdělujete, že je tlustá. Vzpomeňte si na přísloví: Mlčeti zlato. Jsou situace, kdy skutečně neškodí řídit se jím.

Přečtěte si také:

autor: em

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.