zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Adéla Storzerová: "Jako dítě jsem byla u každého průšvihu."

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jedna z nejúspěšnějších českých závodnic v bikini fitness IFBB, osobní trenérka a hlavně člověk s neuvěřitelnou zásobou smíchu a dobré nálady. To je Adéla Storzerová.

reklama

Babička by o ní nejspíš řekla, že je „jak z divokých vajec“, maminka by zavzpomínala na dobu, kdy Adéla nosila jako školou povinná domů poznámky od paní učitelky a když se zeptáte přímo Adély, tak vám s upřímným hlasitým smíchem potvrdí, že je to všechno pravda. „Jako dítě jsem byla u každého průšvihu a pokud jsem u nějakého náhodou chyběla, tak to stejně často bylo na mě, protože jsem byla všude slyšet.“

Právě touhle nespoutanou a živelnou dobrou náladou si Adéla někdy v sedmnácti letech začala razit cestu k titulům v bikini fitness, což je sportovní odvětví, ve kterém se na soutěžích prezentuje tréninkem a dietou vytvarovaná ženská postava. „Cvičit jsem nezačala s tím, že chci soutěžit. V té době jsem bojovala s poruchami přijmu potravy a právě trénink mi pomohl ze všeho nejvíc. Jídlo jsem přestala vnímat jako nepřítele a cvičení mě začalo šíleně bavit. Dřela jsem každý den a když to trenér viděl, začal mě přemlouvat, ať to zkusím na závodech. Tak jsem to zkusila.“ Říká se smíchem dnes čtyřiadvacetiletá kráska, jedna z nejúspěšnějších českých závodnic uplynulých let.

Na cestě za úspěchcem

Cesta z malého městečka na světová pódia ale nebyla zrovna jednoduchá. Adéle nikdy nebyl sport cizí a než přišly na řadu soutěže v bikini fitness, věnovala se dlouho tanci a basketbalu. „Byla jsem zvyklá trénovat ve fitku v teniskách a najednou jsem měla vyjít na pódium před diváky, v plavkách, s lodičkami na nohou a nalíčená. A cítit se v téhle nové roli sebejistě, to jsem se teprve musela naučit.“ Talent ve spojení s poctivou dřinou se ale rychle projevil a po úvodním rozkoukání se začaly přicházet první úspěchy. „Nikdo se nestane šampionem hned, i já jsem si musela projít několika sezónami, kdy se mi vůbec nedařilo, ale pravdou je, že ty první soutěžní úspěchy přišly docela rychle a to mě motivovalo posouvat se dál.“

V roce 2015 vybojovala Adéla tituly evropské i světové šampionky v kategorii juniorek a následně i titul vicemistryně Evropy v kategorii žen. Tím se zařadila do úzké skupiny elitních závodnic, které reprezentují Českou republiku doma i ve světě na těch největších a nejprestižnějších soutěžích. Když se ale Adély zeptáte, co jí přináší největší radost, tak ale v její odpovědi výčet soutěžních úspěchů nečekejte.

Adéla Storzerová (3) Foto:

„Je to hlavně spousta báječných lidí, které jsem poznala. Vyhrávat je fajn pocit, ale ta chvíle kdy držíte v ruce pohár a na krku máte medaili trvá jen chvilku. Nadšení z pohybu vám ale zůstane napořád. Ještě větší radost, než být sama úspěšná, mi přináší úspěch lidí, kterým se věnuju jako trenérka."

Rokem 2015 nicméně výčet soutěžních úspěchů nekončí. V roce 2016 reprezentovala Adéla Českou republiku na prestižní soutěži v Rusku a z Baikal Grand Prix přivezla zlatou medaili. "Na téhle soutěži se o nás pořadatelé starali opravdu úžasně." Vzpomíná Adéla při pohledu na vystavené trofeje, ke kterým letos přibyl další pohár, tentokrát za druhé místo na mistrovství Evropy žen.

"Teď je načase trochu odpočívat. Každá příprava je hodně náročná a po soutěži musím tělo nechat odpočinout." Pokud ale hádáte, že to v podání Adély znamená skutečný odpočinek, tak jste na omylu. "Na nějakou dobu změním trénink a zkusím zase něco nového. Ještě přesně nevím, co to bude, ale hlavně to nesmí být nuda!"

S Adélou se na stránkách Prima Ženy budete potkávat častěji a můžete se mimo jiné těšit i na její dietní a tréninkové tipy. Věříme, že od ní načerpáte cenné rady i motivaci!

Přečtěte si také:

Jak tělo důkladně procvičit a zároveň nepřetěžovat?

Ke štíhlé a pevné postavě se zdravějšími cviky

Čím víc svalů budete mít, tím bude vaše tělo rychleji spalovat

Nebojte se svalů: 6 důvodů, proč je lepší mít jich v těle víc než tuku

Chcete zhubnout? Žádný problém

Zázračný L-karnitin: Je skutečně tak účinný?

reklama

Související témata: zdraví , dieta , hubnutí , bikini , fitness , superpotraviny , smoothie , štíhlý pas , ploché bříško , Adéla , Adéla Storzerová , IFBB , bikini fitness , bikinifitness , do plavek , hubnutí do plavek

reklama

Přečtěte si také

reklama