Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Stravou proti celulitidě: 7 potravin, které vám nejvíc pomůžou

Slovo „celulitida“ sice zní jako název závažného onemocnění, ale ve skutečnosti se jedná pouze o estetický problém, který trápí spousty žen. Hrbolatá pokožka v partiích stehen a hýždí se často překvapivě objevuje i u mladých dam, sportovkyň a malých holčiček - je totiž zcela normální.
Vydáno: 27.09.2016
Ďolíčky na stehnech se zdaleka nedělají jen ženám s nadváhou
Autor: Thinkstock Ďolíčky na stehnech se zdaleka nedělají jen ženám s nadváhou
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celulitidě se přezdívá „pomerančová kůže“, protože tím, že se tukové buňky vytlačují proti povrchu kůže, vznikají drobné ďolíčky.

To, v jakém stádiu se celulitida nachází, ovlivňuje mnoho faktorů - genetika, nedostatek pohybu, hormonální změny, kouření, zanedbaný pitný režim či nevhodný jídelníček.

Ženy jsou jí zasaženy častěji, protože se jim tuk ukládá právě do oblastí stehen a hýždí. Dalším rozhodujícím faktorem je působení hormonu estrogenu, zvlášť pokud je podávaný v podobě hormonální antikoncepce.

Relativně účinnou prevencí celulitidy jsou lymfatické masáže, které pomáhají z tkání odvádět nahromaděnou tekutinu. Dále se doporučuje sauna či otužování a další procedury, jež umí rozproudit krev v postižené části těla.

Silné paže!

VIDEOLEKCE: Cviky pro paže bez celulitidy a sádlíčka

 

Dobře sestavený jídelníček dovede s ďolíčky v kůži také hezky zatočit.

Dodržujte následující pravidla a kůže se vyhladí jako mávnutím kouzelného proutku:

Pijte vodu

Nadměrné zadržování vody v podkoží vede k vytlačování tukových buněk na povrch a tudíž ke vzniku pomerančové kůže. Abyste se přebytečných tekutin zbavili, musíte pít. Pijte obyčejnou vodu s nízkým podílem sodíku. Když je horko nebo sportujete, nebojte se do sebe postupně dostat až 4 litry tohoto přírodního zázraku!

Pijte čaj

Konkrétně zelený čaj má močopudné účinky, zrychluje metabolismus a pomáhá tím ke snižování hmotnosti. Je silným antioxidantem, takže i pokožka po jeho popíjení bude vypadat mnohem lépe.

10 důvodů, proč pít zelený čaj

Zelený čaj je jedním z nejzdravějších nápojů, na kterých byste si vůbec mohli kdy pochutnat. Nezáleží na tom, zda tento čaj pijete jako každodenní dávku energie, jako uklidnění vašeho hektického dne nebo prostě proto, že skvěle chutná - zelený čaj má za všech okolností skvělý vliv na vaše zdraví. Podívejme se tedy na 10 důvodů, proč si dát každý den právě šálek zeleného čaje.

Dodává vám energii

10 důvodů, proč pít zelený čaj 1

Hlavní účinnou složkou v zeleném čaji je kofein. Neobsahuje ale tolik kofeinu jako například káva, přesto má dostatek na to, aby vás během dne udržil čilé bez těch těkavých reakcí, které jsou obvykle spojovány s nadměrným množstvím kofeinu.
Pití pár šálků zeleného čaje denně vás tedy určitě vyzbrojí energií na celý den.

 

Kustovnice - goji

Malé červené plody kustovnice čínské jsou dnes už k dostání na každém rohu. Jsou nabité antioxidanty, vitamínem C, proteiny i vlákninou - tedy všemi nepřáteli celulitidy. Ozdobte si s nimi kaši i tvaroh nebo je zobejte jen tak.

Semínka konopí

Přisypte si do ranní kaše nebo do jogurtu konopná semínka. Seženete je buď drcená nebo celá a spolu s nimi do svého těla dopravíte omega 3 kyseliny a spoustu vitamínů. Více-nenasycené mastné kyseliny prospívají nejen mozku, ale i kůži. Najdete je také v tučných mořských rybách, chia a lněných semínkách.

Marihuana se dá užívat různě. Nejen tak, že ji vykouříte

Marihuana: 12 důvodů, proč se jí úplně nevyhýbat

 

Luštěniny

Mají optimální poměr bílkovin a sacharidů a obsahují také spoustu vlákniny, která vyčistí nejen vaše střeva, ale také podkoží. Díky vláknině z organismu odejdou všechny škodliviny a pokožka se rozjasní. Dopřejte si je k obědu nebo po tréninku.

Ovoce a zelenina 

Konkrétně celerem a melounem byste se měli co nejčastěji dopovat, abyste zbavili tělo nadměrného množství tekutin. Co se týče dalších druhů, meze se nekladou.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 3 Foto:

Článek je zařazen v: celulitida, goji, kustovnice
Reklama