Stravou proti celulitidě: 7 potravin, které vám nejvíc pomůžou

Slovo „celulitida“ sice zní jako název závažného onemocnění, ale ve skutečnosti se jedná pouze o estetický problém, který trápí spousty žen. Hrbolatá pokožka v partiích stehen a hýždí se často překvapivě objevuje i u mladých dam, sportovkyň a malých holčiček - je totiž zcela normální.

Celulitidě se přezdívá „pomerančová kůže“, protože tím, že se tukové buňky vytlačují proti povrchu kůže, vznikají drobné ďolíčky.

To, v jakém stádiu se celulitida nachází, ovlivňuje mnoho faktorů - genetika, nedostatek pohybu, hormonální změny, kouření, zanedbaný pitný režim či nevhodný jídelníček.

Ženy jsou jí zasaženy častěji, protože se jim tuk ukládá právě do oblastí stehen a hýždí. Dalším rozhodujícím faktorem je působení hormonu estrogenu, zvlášť pokud je podávaný v podobě hormonální antikoncepce.

Relativně účinnou prevencí celulitidy jsou lymfatické masáže, které pomáhají z tkání odvádět nahromaděnou tekutinu. Dále se doporučuje sauna či otužování a další procedury, jež umí rozproudit krev v postižené části těla.

Dobře sestavený jídelníček dovede s ďolíčky v kůži také hezky zatočit.

Dodržujte následující pravidla a kůže se vyhladí jako mávnutím kouzelného proutku:

Pijte vodu

Nadměrné zadržování vody v podkoží vede k vytlačování tukových buněk na povrch a tudíž ke vzniku pomerančové kůže. Abyste se přebytečných tekutin zbavili, musíte pít. Pijte obyčejnou vodu s nízkým podílem sodíku. Když je horko nebo sportujete, nebojte se do sebe postupně dostat až 4 litry tohoto přírodního zázraku!

Pijte čaj

Konkrétně zelený čaj má močopudné účinky, zrychluje metabolismus a pomáhá tím ke snižování hmotnosti. Je silným antioxidantem, takže i pokožka po jeho popíjení bude vypadat mnohem lépe.

Kustovnice - goji

Malé červené plody kustovnice čínské jsou dnes už k dostání na každém rohu. Jsou nabité antioxidanty, vitamínem C, proteiny i vlákninou - tedy všemi nepřáteli celulitidy. Ozdobte si s nimi kaši i tvaroh nebo je zobejte jen tak.

Semínka konopí

Přisypte si do ranní kaše nebo do jogurtu konopná semínka. Seženete je buď drcená nebo celá a spolu s nimi do svého těla dopravíte omega 3 kyseliny a spoustu vitamínů. Více-nenasycené mastné kyseliny prospívají nejen mozku, ale i kůži. Najdete je také v tučných mořských rybách, chia a lněných semínkách.

Luštěniny

Mají optimální poměr bílkovin a sacharidů a obsahují také spoustu vlákniny, která vyčistí nejen vaše střeva, ale také podkoží. Díky vláknině z organismu odejdou všechny škodliviny a pokožka se rozjasní. Dopřejte si je k obědu nebo po tréninku.

Ovoce a zelenina

Konkrétně celerem a melounem byste se měli co nejčastěji dopovat, abyste zbavili tělo nadměrného množství tekutin. Co se týče dalších druhů, meze se nekladou.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.