Diety a hubnutí

7. února 2018 06:00

Martina Čerňanská

Začínáte s hubnutím? Těchto 5 věcí si uvědomte, než se do toho pustíte

Někdy člověk potřebuje trochu tvrdé lásky. Pochopení a empatii nechat na jindy a podívat se pravdě do očí. Při snaze shodit kila to platí dvojnásob. Zkuste na chvíli vypnout výmluvy o těžkých kostech, špatné genetice a nedostatku času a uvědomit si, jak to vlastně doopravdy je.

Těchto 5 věcí si pořádně promyslete, než začnete s hubnutím:

1) Nemám čas

“Já bych ráda cvičila, ale opravdu nemám kdy!” dušuje se Jindra. “Ráno musím obstarat děti, pak letím do práce a dopoledne zase rodina a domácnost. Do postele padnu jak zbitý pes.” Kdyby však naše figurantka Jindra cvičit začala, možná by měla energie na rozdávání. Zvyšováním fyzické kondice roste i psychická odolnost a zavalí vás pocit síly a energie. Kila navíc zpomalují a vysávají. Možná by se Jindra a s ní i mnoho jiných mohli zamyslet, jak zvýšit výdej energie i přes den. Svižná chůze místo auta, schody bez výtahu, půlhodinka HIIT(vysoce intenzivní intervalý trénink) v obýváku denně nebo ráno vstát o 50 minut dřív a jít si zaběhat. Vše se počítá!

2) Přeberte zodpovědnost

Větu, že hubnutí začíná v hlavě, jste jistě už mnohokrát slyšela. Přestaňte ji pouštět jedním uchem tam a druhým ven jako obyčejnou ohranou frázi a zkuste se nad tím opravdu zamyslet. Přeberte zodpovědnost, přestaňte se omlouvat. Říct si “jsem tlustá, protože jsem líná a přejídám se” opravdu není lehké, ale pokud to dokážete, vykopáte pudla. Nejde o to se podobným prohlášením ponižovat, ale prostě si nekorektně a natvrdo přiznat, jaká je realita. Jakmile problém konkrétně poznačíte, vyvstanou i možná řešení. Myšlenka se stane slovem, slovo činem a čin životem. Vaším životem!

3) Co nekoupíte, nesníte

V lednici je plná sklenice česnekové pomazánky od víkendu a na stole leží zbytky vánoční kolekce a cukroví? Vyhoďte to! Ano, vařila jste to s láskou, ale pokud víte, že to nakonec dojíte vy, zkuste stejnou lásku věnovat sama sobě a nedělat ze sebe odpadkový koš. Pamatujte, co nekoupíte/nenavaříte, to nesníte. Že jste zvyklá koupit sušenky, co kdyby přišla návštěva? Kdo je nakonec vždycky sní u televize? Nedávejte si pamlsky do auta ani do kabelky. Dejte pryč z lednice vaječňák, kečupy a majonézy i ten dobrý francouzský sýr. Vyčistěte skrýše od čokolád. Děláte to pro sebe!

Nákupy budou hrát ve snaze zhubnout zásadní roli, Foto: istock.com

4) Jídlo není koníček

Blíží se víkend a vy se těšíte do jaké restaurace zajdete a co si dobrého uděláte k papání? Klidně, ale pokud začínáte opět hubnout až “od pondělka”, je to začarovaný kruh. Nedělejte si z jídla koníček ani zážitek, bez kterého se o víkendu neobejdete. Jezte dobře, kvalitně, chutně a s mírou a občas si dopřejte, ale víkendová zabijačka a obrážení brunchů není recept na štíhlost. Jídlo je fajn, ale není to hobby, náplast na nudu nebo smysl života.

5) Štíhlost není jen pro mladé

“No jo, ty jsi ještě mladá, proto jsi hubená,” nebo “Po čytřicítce už to tak nejde,” případně “Tuhle sukni jsem nosila na vejšce, teď už ji pochopitelně neobléknu.” To jsou věty, které prostě úplně vypusťte nejen ze své konverzace, ale i z myšlení. Proč by měla být štíhlá postava výsadou mladých lidí? Ano, věkem se zhoršuje metabolismus a porody vám změnily tělo, ale neomlouvejte vše jen tím, že už je mládí v tahu. Prostě se musíme víc snažit a nekašlat na to. Nejde jen o estetiku a vzhled, ale prostě o celkovou duševní pohodu, kterou si nenechte zbytečně brát nadváhou. Je to určitě těžší než v mládí, ale vy za to stojíte!

Mohlo by vás dále zajímat z oblasti diet a hubnutí:

autor: KU

Sdílejte článek
Štítky láska nákupy energie hubnutí dieta cvičení jak zhubnout půst paleo dieta

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.