Celebrity

30. dubna 2022 17:20

Anna Fedorov

Petr Janda o bouřlivém mládí: Být doma mě obtěžovalo, manželky mi to nevyčítaly

Petr Janda v pořadu Povídej

Hostem nedělního premiérového dílu pořadu Povídej na CNN Prima NEWS bude zpěvák a skladatel Petr Janda (79). „Praotec českého beatu“ vzpomene na své hudební začátky a promluví i o svých životních láskách. „Každé manželství i dítě jsem si užíval jinak. Doma jsem moc času netrávil, manželky mi to ale nikdy nevyčítaly,“ svěřil se Janda v pořadu Povídej.

Devětasedmdesátiletý Janda byl třikrát ženatý a má celkem pět dětí. Rodinu si ale prý nejvíce užívá až teď. „Mám konečně čas. Když jsem se totiž v 60. letech poprvé oženil a narodil se mi syn, hrál jsem 250 koncertů ročně. Doma jsem moc času netrávil a navíc mě to obtěžovalo. Furt jsem hrál, chodil po hospodách a večírcích. Byl jsem rozlítaný mladý kluk,“ vylíčil Janda.

Přestože doma moc často nebyl, žádná z manželek mu to prý nikdy nevyčítala. „Moje první manželka Jana byla baletka. Tancovala pětkrát týdně a do určité míry dělala podobnou branži jako já,“ popsal hudebník. Výtky podle něj nepřišly ani v následujících dvou manželstvích. „Myslím, že do určité míry chápaly, že má práce nosí do rodinné pokladny nějaký peníz,“ vysvětlil lídr skupiny Olympic.

Dnes už prý muzikantský život zklidnil a času, který tráví doma s rodinou, si cení. „Navíc bydlíme na venkově, kde je jedna hospoda, která je spíše zavřená než otevřená. Už mě večírky ani nebaví. Jsem strašně rád doma, kde jsou dvě děti a manželka. Tvoříme fakt hezkou rodinu a nemůžu si to vynachválit. Život je teď úplně jiný. Rodiny si hodně užívám,“ svěřil se zpěvák, který 2. května oslaví 80. narozeniny.

S drogami jsem se nekamarádil

Janda v pořadu Povídej přiznal také výčitky, že se svým starším dětem tolik nevěnoval. S Anežkou a Rozárii teď totiž tráví více času. „Marta mi to nedává najevo a Petr bohužel zemřel, tak ani nemůže. Ale já si to vyčítám v tom smyslu, že jsem to měl dělat jinak. Na druhou stranu – když člověk dělá takovou kariéru a je zakouslý do svého povolání, asi to ani jinak nejde,“ zamyslel se.

„Když je člověk tolik zažraný do své vize, všechno ostatní jde stranou. Drogy jsem nikdy nepožíval a nikdy jsem se s nimi nekamarádil, ale hudba je pro mě závislost i droga,“ řekl. Zpěvák a skladatel, který 2. května oslaví jubileum, si k osmdesátinám nadělil sólové album s názvem Asi se mi nebude chtít. Janda napsal pro skupinu Olympic i během sólové kariéry stovky písní, z nichž se mnohé staly hity. Vedle toho je také autorem skladeb pro jiné interprety. Celý rozhovor sledujte v neděli 1. května v pořadu Povídej od 21:30 na CNN Prima NEWS.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.