Bára Špotáková: Děti jsou obézní a těžko se vracejí ke sportu. Doma máme sokolovnu

Barbora Špotáková v pořadu Inkognito

Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková je v plném tréninkovém nasazení a na vedlejší aktivity nemá moc čas. Kromě sportu se totiž věnuje dvěma synům. I když je časově velmi vytížená, zábavný pořad v čele s Liborem Boučkem si nenechala ujít.

Barbora prozradila své plány a popsala, jak zvládá tréninky se dvěma dětmi. „Ještě letos se snažím kvalitně zazávodit a doufám úspěšně reprezentovat v létě na mistrovství Evropy v Mnichově, takže teď opravdu trénuji velmi intenzivně. Proto většinu věcí, které mě od tréninku odvádějí, odmítám. Přece jenom se dvěma syny musíte mít naplánovanou každou minutu a žádné vedlejší akce nezvládám,“ říká olympijská vítězka v rozhovoru pro Prima Ženy.

Své syny vede ke sportu, doma mají sokolovnu

Není divu, že své syny vede odmalička ke sportu a sama s nimi trénuje. Zastává totiž názor, že rodič nesmí být líný a měl by být se svými dětmi aktivní. „Ten mladší hraje fotbal, takže pořád kopeme. Máme vlastně doma takovou sokolovnu, během covidu k nám chodily děti, které se potřebovaly vyřádit,“ vzpomíná s úsměvem na tváři Špotáková při natáčení zábavné show Inkognito, kterou můžete sledovat každý čtvrtek na Primě.

Děti ztloustly a těžko se jim vrací ke sportu, říká Špotáková

Právě lockdown zamezil mnoha dětem sportovat, což může mít velký dopad na budoucnost nejen jejich, ale i sportu. Lenost a ručička na váze totiž doběhla hodně z nás. „Sport u dětí se vrací, jsou natěšení. Je ale potřeba je k tomu navést. Ta mezera je tam obrovská. Bohužel i ve svém okolí vidím děti, které přibraly a těžko se jim shazuje a vrací ke sportu. Proto je potřeba tomu věnovat energii a doufám, že to bude zase dobrý,“ míní Barbora Špotáková.

Sdílejte článek
Štítky rodina FTV Prima Barbora Špotáková inkognito sport Inkognito oštěpařka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.