Prima maminka

23. března 2015 04:50

Anna Kopečková

5 rychlých večeří od pondělí do pátku

Došly vám nápady, co uvařit dobrého? My vám poradíme!

Čtyři, pět jídel, která točíte pořád dokola a prokládáte je chlebem namazaným a obloženým "něčím", případně hotovým jídlem koupeným cestou z práce někde u Číňanů... Je to i váš případ? Nebo dokážete hned z rukávu vysypat seznam jídel, která zvládnete uvařit a obstojí jako večeře pro rodinu? Ať tak či tak, inspirace není nikdy dost.

Máme pro vás pět jídel, jejichž příprava vám nezabere moc času, nepotřebujete na ně dlouhé seznamy ingrediencí a co je hlavní – pochutnáte si.

Špagety s krevetami a špenátem

Špagety si můžete udělat jen s pestem, uvařit k nim omáčku, polít si je kečupem (to ale raději žádnému Italovi neukazujte) a nebo je zkombinovat s pár dalšími skvělými surovinami. Co třeba krevety, žampiony, čerstvá zelenina a bylinky?

Foto: isifa.com

Klikněte si: Recept na špagety s krevetami a špenátem

Lilkové bruschetty

Někdy se člověku prostě večer už nechce moc vařit. Proč ne? Co si udělat bruschettu, ale tentokrát nikoli s rajčaty (na ty si raději ještě nějakou dobu počkejte). Zkuste lilek a ředkvičky. Vypadá to na první pohled jako šílená kombinace, ale je to fakt dobré! Ideální je, když si část ingrediencí připravíte už ráno nebo den předem (trvá to jen pár minut).

Foto: Good Mood Spoon

Klikněte si: Recept na lilkové bruschetty

Kuře se zeleninou a nudlemi po čínsku

Jestli máte rádi klasickou "čínu", tak tohle vám bude chutnat. Navíc stačí pár ingrediencí, pár minut a je hotovo.

Foto: isifa.com

Klikněte si: Recept na kuře se zeleninou a nudlemi po čínsku

Středomořský salát

Na jaro je úplně ideální – obsahuje zelené lupení, ovoce plné vitamínu C, zdravé ořechy a taky křupavé krutony, aby vám už hodinu po večeři nekručelo v břiše.

Foto: Karolína, domácí kuchařka

Klikněte si: Recept na středomořský salát

Zapečený losos s těstovinami

Jídla připravovaná v jednom pekáčku jsou hrozně vděčná. Nejenže neušpiníte tolik nádobí, ale také se všechny chutě krásně prolnou. A navíc, lososa většinou milují i děti. Takže ideální večeře pro celou rodinu.

Foto: isifa.com

Klikněte si: Recept na zapečeného lososa s těstovinami

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.