Čarování s bylinkami: Které vám přivolají lásku, krásu a které posílí paměť?

Přečtěte si rady zkušené kartářky Helen Stanku. V kraji, kde vyrostla, měli moudrou ženu, které nikdo neřekl jinak než „naše bába“. A právě od ní se naučila mnoho o bylinkách a magii...

Našli jste svůj první čtyřlístek?

O síle jetele a jeho ochranných účincích se vědělo leccos i u moudrých druidů. Naše bába radiladát čtyřlístek do boty lidem, kteří hledali lásku. Zatím je vždy zavedl správným směrem.

Tehdy ještě nebyly mobilní telefony, a tak jsme si museli vystačit s chmýřím z pampelišek. Stačilo chmýří fouknout tím směrem, kde se nacházel objekt našeho zájmu, a on se už brzy ozval.

Na krásu naše bába radila, ať si přivstaneme brzy z rána a omyjeme si obličej v rose z konvalinek.

Malé, ale mocné

Ohromnou moc má i malá a léčivá bylina popenec obecný se svými drobnými modrofialovými květy. Naše bába mě učila, zatímco jsme se spolu brouzdaly vysokou trávou, že je třeba pozorně sledovat, kam a po čem šlapeme. Ukázala mi nenápadný modrofialový kvítek a řekla, že ty nejméně nápadné květinky mívají největší sílu. Utrhla několik stonků popence a uvila z nich věnec. Byla jsem zvědavá, proč to dělá. Věnec z popence podporuje jasnovidnost a probouzí parapsychologické vlastnosti, kdysi se s ním dokonce léčily otravy olovem a také chránil lid před morem. Kytice popence ve váze chránila domov a celou rodinu od zlého.

Stejně tak kouzelná je něžná kytička maceška trojbarevná. Ta přináší prorocké sny a chrání spící před nočními děsy a navrací duševní klid.

Foto: iStock

Láska přivolaná vlčími máky

Až budou kvést vlčí máky, pár květům otrhejte jejich červené plátky a usušte je. Vyčkejte, až bude větrný den. Každému plátku sdělte, jaký by váš budoucí miláček měl být. Poté dovolte větru, aby sebral vaše plátky. Adresáta už najdou.

Zapomínáte? Zkuste bez nebo pelyněk

Pokud si chcete posílit paměť, trhejte po dobu sedmi dnů vždy večer po jednom květu černého bezu a říkejte si při tom, jak skvělou máte paměť. Trochu květů rozemelte mezi prsty, potřete si jimi čelo, několik schovejte pod polštář a trochu vhoďte do ohně.

Květy pelyňku zase pomohou navázat kontakt s bytostmi z jiných světů. Stačí květy vysušit a potom pálit v kadidelnici na uhlíku. Tyto květy také pomáhajíharmonizovat čakry, zlepšují soustředění a posilují funkce mozku.

Autorka: Helen Stanku

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.