Příběhy

1. července 2016 04:50

redakce Prima Zoom

Dana (49): Když vám manželství zničí alkohol a muže vám ukradne krabicové víno

Ze začátku jsem měla pocit, že jsem si lepšího chlapa snad ani nemohla přát. Byli jsme spolu šťastní, jenomže pak mě a naši rodinu začal podvádět. S milenkou, se kterou chtěl trávit nejvíc času, tedy s flaškou.

Alkohol nejenom otupuje smysly a ničí zdraví, ale především vám jednoho dne ukradne člověka, kterého jste před lety milovaly.

Zlaté časy vystřídaly ty, co teď pekelně bolí

Dřív, než přišly děti, tak jsme cestovali, poznávali Evropu a užívali si jeden druhého. Jenomže pak Radek změnil práci, přišla rodina, nějaké ty starosti k tomu a obláček spokojenosti na obloze manželství byl fuč. Radek se v zaměstnání trápil, neměl tu správnou povahu k tomu, aby dělal to, co měl v popisu práce. Všechno sice pokaždé splnil, ale domů přišel zcela zničený a se starostmi, co si zbytečně zabíral a užíral se jimi. Do toho ještě švagr stavěl dům, kde drahý vypomáhal, a tam si poprvé přičichl k alkoholu. U nich se prostě žádná práce neobešla bez domácí pálenky, vína nebo hektolitrů piva. A můj muž, jindy dobrovolný abstinent, si prostě začal s chutí nalévat i doma, když došel z práce.

Už pro něj nebylo náplastí na duši společné povídání, ale důležité bylo, aby měl před sebou skleničku. A tu si prostě neodpustil. Když jsem mu to rozmlouvala, nedal si říct a já se naučila žít s jeho novým rituálem. Zajímala jsem se o děti a vlastně neměla moc energie navíc, než tu, kterou jsem věnovala rodině, práci, zahradě a neustálému zápolení s penězi, kterých bylo pořád málo.

Ignorace alkoholismus nevyléčí, ale nahraje mu na smeč……

Léta přecházely v roky a Radkova závislost gradovala, prosby nepomáhaly, hádali jsme se, dávala jsem ultimáta a prostě jsem mu věřila (nebo jen chtěla věřit), že chlast pustí a bude dobře. Jenomže to se nemělo nikdy naplnit.

Sliboval, chvíli to vydržel a zase se na tobogánu závislosti svezl zpátky na dno a zase kousek hlouběji. Přestal dbát na svůj zevnějšek, začínali jsme mu být ukradení, pro něj bylo středobodem světa, když měl vedle sebe láhev, mohl do sebe obrátit její obsah a ponořit se do svého soukromého vesmíru, kde neexistovaly starosti, ale jenom on a jeho věrný společník – chlast. Po určitém času se mu vždycky ozvala slinivka se šílenými bolestmi, co ho pokaždé potrápily, to na chvíli přestal, ale jakmile se mu udělalo zase dobře, vrátil se do starých kolejí.

Děti odešly z domu, jak jen to bylo možné, pohled na otce, co se mění v trosku, jim ubližoval. I když mě prosily, ať odejdu s nimi, nikdy jsem to neudělala a asi neudělám. Pocházím ze staré školy a navíc jsem Radkovi jednou dala slib na celý život v dobrém i zlém. Co na tom, že to dobré je pryč a toho špatného přibývá!!!

Co teď, co bude dál?

Bojím se, že dělám strašlivou chybu, když s ním setrvávám a okrádám se tak o možnost žít šťastný život. Jenomže na to, abych začala znovu někde jinde a s někým jiným prostě nemám odvahu. Jsem obyčejná, oplácaná ženská, co krásy zrovna moc nepobrala, dělám uklízečku a vlastně v ničem nevynikám. Žádný chlap by mě nechtěl, natožpak v mém věku.

Co ale vím jistě, že jakmile přijde další den, bude na chodbě slyšet zasyčení piva a kolem půl šesté ráno si zajde na benzinku pro krabičák, protože nutkavá posedlost jeho těla po alkoholu je už silnější než on.

Alkohol mi sebral chlapa, kterého jsem milovala a udělal z něj cizince, jenž sice žije se mnou v jednom bytě, ale beze mě. Jeho jindy jiskrné oči zahalil nažloutlý odstín, jeho obličej je nasáknutý fialovou a místy rudou barvou a jeho dobrácká duše si létá někde mezi nebem a zemí a nadobro opustila náš svět. Už to totiž není můj Radek, ale cizí chlap, co by nešel pro lásku, ale pro láhev světa kraj.

Dana z Přerova

Přečtěte si také další osudy, které život nachystal:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.