Tvarohovo-makový koláč bez mouky

Víkend přímo vybízí k pečení. A obzvlášť když jde o víkend velikonoční. Vyzkoušejte zdravý tvarohovo-makový koláč bez mouky!

Na pekáček o rozměru 30 x 18 cm budeme potřebovat:

Korpus:250 g ovesných vloček (bezlepkáři použijí bezlepkové)85 g másla60 g třtinového cukru1 dl mléka1 vejce1 lžička jedlé sodyšpetka soli

Tvarohová náplň:500 g měkkého tvarohu60 g cukru1 vejce1 dl mléka1 vanilkový pudinkvanilka (prášek, dřeň, aroma…)špetka soli

Maková náplň:200 g máku60 g tekutého medu3 šťavnatá jablkašpetka soli

Drobenka:30 g vloček15 g másla10 g třtinového cukru

Postup:

Tvaroh s cukrem, solí, vanilkou, mlékem, vanilkovým pudinkem a vejcem zamícháme v hladkou hmotu. Pokud je to možné, použijeme ruční šlehač.

Umeleme mák, jablíčka oloupeme a najemno postrouháme. Přidáme k máku zároveň s medem a zamícháme.

Z vloček, cukru a másla připravíme drobenku. Vše nasypeme do sekáčku a krátce „protočíme“.

Vločky umixujeme v mixéru nebo sekáčku na hrubost polohrubé mouky. Přidáme cukr, sůl a sodu a promísíme. Přilijeme mléko, rozpuštěné máslo, vejce a důkladně promícháme.

Pekáček vymažeme máslem a vysypeme pomletými vločkami nebo prostě vyložíme pečicím papírem.

Na dno rozvrstvíme po celé ploše těsto na korpus a uhladíme. Na něj vylijeme tvarohovou náplň a roztáhneme do stran. Na tvaroh lžící poklademe kousky makové náplně a hranou roztahujeme po celé ploše. Navrch nasypeme drobenku.

Pečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů cca 35–40 minut.

Snědeno.cz

Blog snědeno.cz je plný skvělého jídla, tipů a receptů. A co o něm a o sobě řekla přímo autorka?

"Byla jsem vegetariánkou i makrobiotičkou, abych zjistila, že do pohody se projím pestrou stravou. Vaření je pro mě vášeň a zábava. I když mě baví vymýšlet a zkoušet nové recepty, mnohdy netradiční, čerpám také z pokladnice našich předků.

Moje kuchyně je jednoduchá a rychlá. Bude mi potěšením, pokud některý z receptů od našeho rodinného stolu vyzkoušíte a i u vás bude Snědeno s chutí" :)

Podívejte se také na:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.