Příběhy

27. února 2021 05:00

Anna Kopečková

Příběh Elišky: V milence svého záletného muže jsem našla nejlepší kamarádku

Opravdu, dnes je možné úplně všechno. Kdyby mi někdo tvrdil, že jednou se budu přátelit s milenkou svého muže, nejspíš bych mu doporučila urgentní návštěvu psychiatra.

Dnes už vím, že se nikdy nemá říkat nikdy. Všechno začalo před dvěma lety, bylo mi dvacet sedm a byla jsem čerstvě provdaná.

Že by si můj manžel mohl pořídit milenku tři měsíce poté, co jsme oslavili svatbu, by mě nenapadlo ani ve snu. Usušená svatební kytice vypadala téměř jako nová, a on už chodil na schůzky s jinou. Snažil se to samozřejmě tajit, ale dost vlažně – pokud novomanžel chodí domů dvakrát týdně po půlnoci a služebních cest jako na potvoru přibývá, nejspíš si řeknete, že je na tom něco divného.

Co jsem udělala špatně?

Byl listopad, byla jsem doma zase sama a smutná. Žehlila jsem, poslouchala rádio a v duchu si kladla otázku, jak je možné, že nám to už takhle brzy po svatbě nefunguje, a co jsem udělala špatně. Můj muž byl o dva roky mladší, možná to bylo na něho příliš brzy, ale já na něho přece nijak netlačila… Někdo zazvonil a najednou jsem tu cizí protivnou ženskou měla v obýváku, i když jsem neměla pocit, že bych ji zvala dovnitř.

Byla to odbarvená blondýna, hlučná, energická, sebevědomá. Přišla mi oznámit, že je moje manželství v troskách, i když sotva začalo. A že je mou svatou povinností ustoupit ušlechtilému citu, který jako bílá orchidej rozkvetl mezi ní a mým mužem. Mimochodem, znali se šest týdnů. Když jsem to poznamenala, namítla, že asi nevím nic o lásce, když mi šest týdnů nepřipadá jako dostatečně dlouhá doba.

Poznal prý životní lásku

Řekla jsem, že to necháme na něm, ať se rozhodne podle hlasu svého srdce, a poprosila ji, ať laskavě vypadne. Vypadla, i když s mnoha pohrdavými poznámkami. Když se pak manžel vrátil z práce, se sklopenýma očima se ke všemu přiznal. Vše ještě vylepšil slovy, že naše svatba byl omyl, že se na takový závazek ještě zdaleka necítí a že ještě ke všemu právě teď poznal ženu, která by mohla být jeho životní láskou. A aby se mnou zbytečně neztrácel čas (řekl to o maličko ohleduplněji), jde si zabalit zavazadla. Bylo mi jasné, že se z toho budu vzpamatovávat roky. Pro začátek jsem si opatřila prášky na spaní, abych vůbec v noci zamhouřila oka.

Bylo to peklo

Prošla jsem si malým soukromým peklem, skončila u psychologa, a když jsem se po několika měsících dostala z nejhoršího, zas někdo zazvonil a ta ženská zase už stála za dveřmi. Plakala a dokola opakovala, že se mnou musí mluvit. Tekly jí slzy jako hrachy, dobrovolně jsem ji tedy pozvala dovnitř a otevřela lahev bílého. Řekla, že ji můj muž opouští pro jinou, prý pro „osmnáctku“ z recepce nějakého hotelu, a že jí sdělil, že na vážnější vztah ještě není zralý a že ta mladičká recepční je s velkou pravděpodobností jeho životní láska. Nevesele jsem se zasmála a ujistila ji, že jsem vyslechla totéž. Brzy nato jsem běžela do večerky naproti přes ulici pro další dvě lahve bílého. Zjistila jsem, že i když je hlučná, energická a možná až přehnaně sebevědomá, že je s ní navíc i legrace a krásně se s ní povídá. O manžela jsem přišla, ale zas jsem bohatší o skvělou kamarádku.

Eliška Z.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.