Celebrity

14. března 2022 13:30

David Laštovka

Eva Pilarová měla elán i plány. Osudnou se jí nestala rakovina ani covid, ale pád

Eva Pilarová milovala focení a krásné šaty

Eva Pilarová, která byla hluboce věřícím člověkem, zůstávala do poslední chvíle optimisticky naladěná a svůj konec si nepřipouštěla. V minulosti přitom bojovala s rakovinou a lékaři jí nedávali prakticky žádnou šanci. V nejtěžších chvílích jí velmi pomohli i léčitelé. Od smrti zpěvačky, která zemřela ve věku 80 let, právě uplynuly dva roky.

Když Evě Pilarové bylo padesát let, lékaři jí oznámili, že trpí rakovinou a zbývá jí půl roku života. Jiné by tato zdrcující zpráva zdeptala, ona však zůstávala nad věcí a věřila v uzdravení. „Jakmile se to dozvěděla, šla do kostela. Když z něj odcházela, řekla, že všechno dobře dopadne a bude žít dál,“ prozradil zpěvaččin manžel Jan Kolomazník.

Doktoři jí nabídli ozařování, zároveň ji však upozornili, že ji kvůli tomu může zhrubnout hlas. To ale odmítala. Oznámila jim, že když už se to má stát, chce zemřít jako zpěvačka Eva Pilarová. Při léčbě jí velmi pomáhal i léčitel, ke kterému docházela. „Spočívalo to v energii rukou. Lékaři o tom nechtěli slyšet, ale pravdou je, že i oni tehdy na záchraně jejího života měli velký podíl,“ přiblížil vdovec.

Po uzdravení Pilarová ze dne na den přestala s kouřením. „Dřív kouřila dost, ty nejsilnější cigarety, které byly. Neuznávala náplasti nebo podobné věci, které by ji od toho měly odradit. Prostě s tím sekla. Říkala, že buď člověk chce přestat, nebo nechce. Jen si to musí srovnat v hlavě,“ uvedl Jan Kolomazník.

V nemocnici ležela tři měsíce, v hlavě měla spoustu plánů

Přestože ji v posledních letech života sužovaly zdravotní problémy, na smrt prý nebyla připravená. Měla spoustu plánů a elánu. „Blížilo se její výročí šedesát let na scéně, ke kterému chystala koncert. Sama si napsala scénář, vybrala si hosty. Všechno to měla připravené. Byla pozitivní, nepřipouštěla si, že by to mohlo dopadnou špatně,“ povzdechl si vdovec.

Její pozvolný konec nastal nešťastným pádem doma, při němž si Eva Pilarová zlomila rameno a stehenní kost. „Příčina smrti nebyla ani rakovina, ani covid, jak potom vznikaly různé fámy. Třináctého března byl vyhlášen covid a ona čtrnáctého března ráno zemřela. Spouštěč všeho byl ten pád… Měla zlomené tříštivé rameno a zlomenou stehenní kost. Ležela tři měsíce v nemocnici a dělali jí znovu operaci ramena  a to byl spouštěč všeho. Zemřela na selhání ledvin,“ prozradil vdovec, který s hvězdnou zpěvačkou prožil krásných šestatřicet let.

Přestože byl o třináct let mladší, věkový rozdíl nikdy neřešili. Seznámili se v divadle Alhambra, kde Kolomazník tancoval. Spřátelili se, a když jednoho dne zpěvačka dostala chřipku, nabídl se, že se o ni postará a zařídí vše potřebné. „Jakmile jsem se vzpamatovala z horeček, zjistila jsem, že u mě bydlí a že mám v koupelně dva kartáčky na zuby,“ vzpomínala s úsměvem Pilarová. Pár měsíců nato svůj vztah zlegalizovali. Našlo se dost lidí, kteří prorokovali, že jejich manželství nevydrží ani půl roku. Čas ukázal, že neměli pravdu.

Zdroj: Face 2 Face, Blesk, archiv autora

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.