Celebrity

22. května 2022 06:10

Vanesa Havlíková

Zdeněk Žák se dal na farmaření: Hospodařím metodou pokus-omyl, měli mě za idiota

7 Pádů Honzy Dědka (18) - Farmaření herce Zdeňka Žáka

Herec Zdeněk Žák (69) baví svými pokusy o farmaření. Rodilý Pražák přiznal, že jeho začátky hospodaření nebyly nejjednodušší. „První šok byl, že jsem si myslel, že slepice musí mít kohouta, aby měla vajíčka ,“ prozradil v rozhovoru s Honzou Dědkem.

Za život odehrál neskutečné množství představení a nezastavil ho ani kolaps přímo na jevišti Divadla Na Zábradlí před deseti lety. K profesi herce se dostal přes výuční list a vlastně úplnou náhodou.

„Jsem vyučený nástrojář. Ale nástrojařina mě nebavila. Šel jsem jednou s kamarádem po Karlově mostě a na konci byla kancelář Veleobce baráčníků. Ti měli ochotnický soubor. Měli tam obrovský nápis, že přijmou herce, herečky a techniky. Kamarád se přihlásil do techniky, já na herce. Získal jsem roli kolemjdoucího, a tak se mi to zalíbilo, že jsem u toho zůstal,“ vzpomínal Žák na začátky svého herectví.

Na DAMU bez maturity

Jako nadějný talent vystudoval herectví na DAMU, na kterou se ale dostal bez maturity. „Pak jsem šel na Lidovou konzervatoř a pak mě bez maturity vzali na DAMU. Já jsem tu konzervatoř nedodělal. V ročníku jsem byl jen já a sedm holek. A ty holky šly dělat přijímačky na DAMU a já jsem jim tam šel nahrávat. Je nevzali, a mě jo,“ vyprávěl Žák, který studoval v ročníku s Janou Paulovou a Simonou Stašovou. „Paulovka byla nejkrásnější z DAMU. Řeklo se ,Paulováʽ, každý vzdychnul. Tak s tou jsem chodil do třídy,“ zasnil se Žák v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Z Prahy rovnou na venkov

Rodilý Pražák se z hlavního města odstěhoval na venkov a začal farmařit. „Hospodařím metodou pokus-omyl. První šok byl, že jsem si myslel, že slepice musí mít kohouta, aby měla vajíčka. Dcera chodila pro vajíčka, a protože se ho bála, chodila s takovým gumovým obuškem, sebrala vajíčka, odkopla kohouta. Říkal jsem si, že přece chudák takhle nebude půl života chodit pro vajíčka se strachem, tak jsem se na to ptal. Měli mě všichni za idiota,“ přiznal Zdeněk Žák, kterého můžete brzy vidět v komedii Pánský klub jako vyžilého rockera Gigiho. Tam si zahrál po boku kolegů Jiřího Mádla, Bolka Polívky či Milana Šteindlera. A stejnou roli má i v Divadle Na Jezerce ve stejnojmenném představení, které se stalo předlohou filmu. „Jestli se film povede, bude to senzační komedie,“ řekl během natáčení snímku loni v létě pro Super.cz.

Sdílejte článek
Štítky venkov divadlo herec Honza Dědek Simona Stašová farmaření Zdeněk Žák Jana Paulová Divadelní fakulta Akademie múzických umění Pánský klub

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 10. 2023

Zpestřete si život spontánními aktivitami. Je čas vyrazit ven a užívat si více světa. Prozkoumejte věci, které jsou ve své podstatě jiné, než byste očekávali. Vyberte si zavřené dveře namísto otevřených.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.