Hůlka o panické atace: Je to mrcha. Řízl jsem sebou na podlahu a klepal se

POVÍDEJ (19)

Daniel Hůlka si po padesátce užívá klidu. Radost mu dělá hlavně jeho tříletá dcera Rozárka a manželka Barbora. Ne vždy však zpěvák, kterého proslavila role v muzikálu Dracula, zažíval klidné období. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS se rozpovídal o vážných problémech, které ho léta trápily.

Hůlka se těší dobrému zdraví, v poslední době také pořádně zhubl. Recept je podle něj jednoduchý: Má velmi aktivního psa, se kterým denně ujde i 20 kilometrů. „Ve zbylém času buď pracuji, anebo se věnuji dcerce Rozárce, která je velmi živá a hravá. No a když nastane večer, mám mladou manželku. Výsledek mé životní náplně je takový, že jsem zhubl 15 kilo,“ řekl s úsměvem Hůlka, který teď zažívá jedno ze svých nejšťastnějších období v životě. „Dítě a láska v mém životě zametly všechny neduhy. Nikdy jsem nebyl šťastnější,“ doplnil.

Panické ataky přicházely hlavně v klidu

Někdejší Zlatý slavík má za sebou i těžké zdravotní problémy. „Měl jsem panické ataky, které zvenčí vypadaly jako epileptický záchvat. Řízl jsem sebou na podlahu a začal se klepat. Nikdo dlouhou dobu nevěděl, co se mnou je,“ zavzpomínal v pořadu Povídej Hůlka.

Dlouhé měsíce chodil na různá vyšetření a navštěvoval lékaře. Až zkušený neurolog mu oznámil správnou diagnózu. „Mám poruchu neurovegetativního systému, jmenuje se to těžká exogenní deprese, odrůda panické ataky,“ vysvětlil.

Panické ataky se přitom dostavily v nejméně očekávanou chvíli. V době, kdy se Hůlka po dvouleté pauze vrátil opět k divadlu. „Skončil jsem všechno a dva roky jsem nehrál a dával se dohromady. A když jsem se vrátil do divadla, padlo to na mě. Panická ataka je taková mrcha, že dokud jste pod silným tlakem, vydržíte to. Problémy se dostavily ve chvíli, kdy jsem byl relativně v klidu,“ řekl.

Bral jsem všechno, byl to strašlivý nápor na nervy

Hůlku proslavila role v muzikálu Dracula. Ke dnešku má odehráno tisíce repríz. „Díky úspěchu, který Dracula měl, se mi otevřelo obrovské pole seberealizace ve zpěvu i herectví a já bral všechno. Byly časy, kdy jsem hrál v devíti inscenacích,“ zavzpomínal Hůlka. Podle něj mohl být právě tento velký boom, který prožil, jedním ze spouštěčů vedoucích k jeho zdravotním problémům. „Byl to strašlivý nápor na nervy. Nemohl jsem normálně spát a měl jsem rozházený biorytmus. Všechny tyto problémy se postupně nasčítaly,“ popsal.

Daniel Hůlka v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS hovořil také o začátcích své kariéry či o tom, proč vrátil vyznamenání prezidentovi Miloši Zemanovi. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.