Celebrity

30. ledna 2022 06:05

Anna Fedorov

Zpověď Jitky Sedláčkové: Mám panické ataky. Odmala se bojím smrti. Popsala hrůzné představy

Jitka Sedláčková odmalička bojovala s panickým strachem. Největší obavy měla o svou maminku. Bála se také smrti a onemocnění. „Jako pětiletá holčička jsem porod chápala jako něco, kdy tě rozsekají mačetou,“ vylíčila Sedláčková. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS také přiznala, že ji trápí panické ataky. Žádné léky však neužívá. Jediné antidepresivum, které na ni zabírá, je běh.

Se strachem bojuje hvězda seriálu ZOO od svých pěti let. Přispělo k tomu hned několik okolností. Jitka Sedláčková totiž vyrůstala pouze se svou maminkou. Otec je opustil ještě před jejím narozením. „K mému strachu přispělo i to, že jsme byly s maminkou samy, anebo, že mě z porodnice domů vezla v tramvaji v miminkovské tašce,“ popsala. „Nikdo nás s maminkou nechránil, chránily jsme jedna druhou,“ pokračovala.

Na maminku byla velmi fixovaná, proto se bála, že o ni jednoho dne přijde. „Bála jsem se o ni maximálně. Měla jsem strach, že jednou odejde, což se také stalo. Do 36 let jsem mamince věřila, že nikdy neumře,“ řekla Sedláčková. To se ovšem nevyplnilo. Její maminka zemřela v 66 letech. Odešla velmi nečekaně a náhle, v den svých narozenin. Jitka Sedláčková tohle považuje za rodinné prokletí. V den svých narozenin zemřel také její strýc, maminčin bratr. Otčím den před narozeninami. Od té doby se oslav bojí.

Jitka Sedláčková: Bála jsem se nemoci, smrti i porodu

„Strach je se mnou od narození, patří ke mně. Bála jsem se onemocnění, smrti i porodu. Jako pětiletá holčička jsem porod chápala jako něco, kdy tě rozsekají mačetou,“ vylíčila Sedláčková.

Nyní se snaží známá herečka se svým strachem bojovat a dochází na psychoterapii. „Strach ve mě už nebydlí, občas jen chodí na návštěvu. Strach z toho, že onemocním nebo strach o syna je tu pořád, ale pracujeme na tom,“ vylíčila Sedláčková.

Moderátorce Radce Červinkové v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS také přiznala, že trpí panickými ataky. Žádné medikamenty však neužívá. „Jediné antidepresivum, které na mě funguje, je, jít si zaběhat,“ dodala Sedláčková.

Jitka Sedláčková se také rozpovídala také o plánech na svatbu s Pavlem Töpferem, vztahu se svým synem i o své pětiměsíční vnučce. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 10. 6. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a odejít. Řiďte se tímto instinktem a dejte se do práce. Toužíte se pustit do práce na určitých projektech. Klíčové pro vás nyní je, abyste se ujistili, že ty, které jsou již zahájeny, budou dokončeny dříve, než se pustíte do dalších. Nedovolte lidem, aby vám stáli v cestě k pokroku. V případě potřeby uchopte otěže do svých rukou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.