Dcera Milana Lasici: Byla jsem u toho, když zemřel. Přál si odejít jako Molière

Spisovatelka Hana Lasicová v Show Jana Krause

Spisovatelka a scenáristka Hana Lasicová je dcerou slavných slovenských herců, Magdy Vašáryové a před dvěma lety zesnulého Milana Lasici. Jak vzpomíná na svého milovaného tatínka, ke kterému měla vždy blízko?

Smrt tatínka Hanu Lasicovou pochopitelně zasáhla. Jeho odchod byl nečekaný, došlo k němu totiž přímo během představení v jeho vlastním divadle. „Myslím si, že si to tak přál. Odejít jako Molière. My jsme si říkali, kdyby to bylo přesně tak, ale o rok později, o pět… zkrátka nikdy si člověk neřekne, už žil dost dlouho,“ uvedla Hana v pořadu Show Jana Krause. „Já jsem tam byla, když zemřel. Přišla jsem hned, jak mě zavolali. Takže jsem tam s ním strávila asi dvě hodiny, než přišla pohřební služba,“ dodala Lasicová.

Mohlo by vás zajímat: Magda Vášáryová měla slabost pro herce. V Postřižinách nosila paruku

S odstupem času už je o celém příběhu schopna mluvit. Dokonce prozrazuje, že se během toho událo několik netypických momentů. „Byla tam i policie. A všichni se snažili být strašně pietní, ale děly se tam takové věci, které on by ocenil,“ vzpomíná Hana už s úsměvem na nelehké okamžiky prošpikované drobnými vtipnými gagy. „Pohřeb jsme měli v úzkém rodinném kruhu, ale přišel tam Bolek Polívka a potom mě bulvár označil, že jsem jeho žena. Asi nějaká slovenská,“ dodává ironicky spisovatelka.

Táta o sobě tvrdil, že je líný, ale zůstalo po něm hodně

Původně měla Hana Lasicová (42) vystudovanou personalistiku, nakonec se ale ukázalo, že má umění v krvi. Našla se v psaní a na kontě už má řadu knih a je také velice úspěšnou scenáristkou. Podle jejího románu Služka byl natočen česko-slovenský film, který měl letos na jaře premiéru. Vychází ze skutečného příběhu chůvy, která se starala o Magdu a Emilii Vášáryovy. „Je to takový spíše artový film. Hodně jezdíme po festivalech a myslím, že byl vcelku dobře přijat. My jsme si až později, když už byl v kinech, uvědomili, že to byl první slovenský lesbický film,“ popisuje Hana.

Čtěte také: Rok od smrti Milana Lasici. Byl introvert, ne veselá kopa, přiznala Magda Vášáryová

V současnosti pracuje na seriálu, který se prý bude odehrávat na východním Slovensku. „A zároveň bych chtěla vydat encyklopedii o otcově souborném díle. Samozřejmě se tam ale nevejde všechno. Přestože on o sobě tvrdil, že je líný, zůstalo toho po něm hodně,“ prozrazuje své plány Lasicová. „A já jsem ho tak opravdu i zažila. On například dokázal celé moje dětství řídit naši výchovu v lehu na gauči,“ směje se spisovatelka, která ač svým vzhledem maminku nezapře, tvrdí, že jsou maminka i sestra úplně jiné než ona a jejich otec.

Sdílejte článek
Štítky spisovatelka celebrity scénáristka Milan Lasica Hana Lasicová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.