Herci seriálu Pálava prozradili svoje zážitky z moravských sklípků

Posezení ve sklípku

Po premiéře seriálu Pálava – život zalitý sluncem je jasné, že navozuje dobrou náladu, klid a probouzí chuť na víno. Jak dalece propadli kouzlu kraje a vychvalovanému posezení ve vinném sklípku představitelé hlavních rolí? Poslechněte si, co redakci Prima Ženy herci prozradili na extra videu hned v úvodu.

první dva premiérové díly Pálavy ukázaly, že tenhle seriál nepostrádá humor a nadsázku, kterými si jeho autoři podmanili už diváky úspěšných Vinařů, na něž Pálava volně navazuje. Ústřední zápletka se ztrátou kamaráda Šťístka, přesněji sazenice slivoně vyrůstající z jeho popela, hovoří za vše. Michal (Michal Isteník) totiž přijel na Pálavu splnit Štístkovo poslední přání – vysadit strom na nějakém pěkném místě. Za pár let se z něj bude pálit slivovice, a on tak bude žít věčně. Rozhodnou se užít si s kamarádem ještě poslední večírek. A pěkně to na něm rozjedou:

Sestřih ukazuje, jak se umí bavit seriáloví hrdinové, kteří brzy neplánovaně vymění uspěchaný kariérní vzestup ve městě za brigádu a tvrdou fyzickou práci ve vinařství nedaleko Křetic. Tím spojí svoje osudy se starousedlíky, a divák tak může sledovat jejich poutavou proměnu v „Novopálavské“. Poutavou, už zmíněnou skutečností je, že seriál vznikal v nezaměnitelné krajině a malebných vinařských vískách Pálavy – v oblasti, které se často vzletně avšak právem přezdívá Moravské Toskánsko.

Vzpomínky herců na posezení ve sklípku

A jaké jsou vzpomínky herců na malebný vinařský ráj na jihu Moravy? Pavla Dostálová, představitelka podnikatelky Ivety, trochu s obavami přiznala, že víno nepije. Díky natáčení seriálu Pálava ovšem měla možnost ochutnat nejen výborné víno, ale zažít i jedinečnou atmosféru moravského kraje. „Je pravda, že tady jsem se to celkem naučila,“ uvedla s úsměvem pro Prima Ženy sympatická herečka. Zcela věrný vínu je naopak herec Miroslav Táborský, který už při Vinařích říkal, že si dá denně doma po práci a po boku ženy nějakou tu sklenku dobrého vína na uklidněnou.

Jiří Panzner, který v Pálavě hraje hloubavého Filipa, na sebe rovnou prásknul: „Jednou jsem se tady zastavil ve sklípku takovým způsobem, že jsem pak už přestal mluvit a jen jsem stál.“ Jiří se netají ani tím, že si sám tuto situaci vůbec nepamatuje a zná ji pouze z vyprávění kolegy Patrika Děrgela. To slavný seriálový hřebec Tomáš Matonoha se pochlubil vtipnou historkou – v hlavní roli s tchyní svého kamaráda.

Seriál Pálava sledujte v pondělí ve 20:15 na Primě nebo zpětně on-line na iPrima.cz.