Jaroslav Drbohlav umíral slepý na vrcholu slávy. Ženy na něj hrozně letěly, vzpomínal režisér
Tři oříšky pro Popelku, Dva muži hlásí příchod, Což takhle dát si špenát, Setkání v červenci, Čas pracuje pro vraha. To je jen stručný výčet filmů, v nichž zazářil herec Jaroslav Drbohlav. Jeho život vyhasl předčasně. Dožil se pouhých 38 let. 28. dubna od jeho smrti uplynulo 40 let. Jaké bylo jeho soukromí?
Velkou slávu Jaroslavu Drbohlavovi přinesla především postava princova pobočníka Vítka v pohádce Tři oříšky pro Popelku nebo epizoda Mimikry v seriálu Třicet případů majora Zemana, v níž ztvárnil postavu Kamila Moudrého, zvaného Moudrák. Měl velké charisma a stal se idolem mnoha žen. Oženil se ve svých třiceti letech a v manželství se mu narodila dcera Eva. V době, kdy byl na vrcholu slávy, bohužel přišla vážná nemoc. Lékaři mu diagnostikovali těžkou cukrovku, kterou se bohužel nedařilo léčit.
Před smrtí přišel o zrak
Během dvou let přišel o zrak a postupně mu začaly selhávat životně důležité orgány. V roce 1985 podstoupil v pražském IKEMu transplantaci ledvin a slinivky. Jeho tělo však orgány nepřijalo a Jaroslav svůj statečný boj prohrál. Bylo mu pouhých 38 let.
Čtěte také: Dva dny před smrtí se smál a vtipkoval. Přátelé promluvili o sebevraždě fotbalisty Rajtorala
„Jeho smrt zasáhla všechny. Ten konec byl opravdu velmi smutnej a krutej. Byl to talentovaný herec, který toho mohl ještě hodně dokázat a měl toho hodně před sebou. Velká škoda, že odešel tak brzy. Byl to fajn člověk, rád jsem s ním pracoval. A hrozně na něj letěly ženský,“ prozradil během života redaktorovi webu Prima Ženy režisér Václav Vorlíček, který Jaroslava Drbohlava do svých filmů často obsazoval.
Miloval legraci a zábavu
Na Jaroslava Drbohlava rád vzpomíná také jeho spolužák z DAMU Vítězslav Jandák. Společně si zahráli například v již zmíněné nesmrtelné pohádce Tři oříšky pro Popelku. „Jarda byl bezvadnej, veselej kluk. Měl rád legraci a zábavu. Když jsme natáčeli Popelku, dost jsme se bavili,“ zavzpomínal.
Jaroslav Drbohlav měl pět sourozenců, matka Jana vystudovala obchodní akademii, otec Václav byl strojní inženýr. K herectví ho to táhlo odmalička. Před kamerou se poprvé objevil už v šesti letech, když si zahrál ve filmu Jaroslava Papouška Buďme připraveni. O tři roky později následoval snímek Jurášek. Po absolvování DAMU působil pět let v libereckém Divadle F. X. Šaldy, odkud zamířil do pražského Realistického divadla Zdeňka Nejedlého, dnešního Švandova divadla, v němž ztvárnil mnoho výrazných rolí.
Vítězslav Jandák zavzpomínal také na Janu Šulcovou, která zemřela v červenci 2023: