Celebrity

6. ledna 2024 06:00

David Laštovka

Miroslav Moravec vyměnil ženu za muže. Před smrtí čelil exekuci a krutým bolestem

Herec Miroslav Moravec byl legendou českého dabingu. Jeho hlasem promlouval například Fantomas, inspektor Kojak či komisař Moulin. Dožil se 70 let, v roce 2023 by oslavil 85. narozeniny. Jeho soukromí by vydalo na román.

Přestože měl Miroslav Moravec z manželství s výtvarnicí Marií, které říkával láskyplně Milčo, syna Prokopa, tradovalo se o něm, že se mu líbili i muži. Po jeho smrti se deníku Blesk ozval mladý muž, který tvrdil, že se slavným hercem několik let udržoval intimní poměr.

Mohlo by vás zajímat: Marcel Vašinka v mládí chodil s Dagmar Havlovou. Podvedl ji s mužem

„Seznámili jsme se v kavárně, kam většinou chodí jen homosexuálové. Pak jsme se náhodou potkali v gay sauně. A Mirek řekl, že to je asi osud. Od toho dne to všechno začalo. Náš vztah byl spíše nárazový. Oba jsme měli dost práce, takže jsme si každý dál žili po svém a občas si domluvili společnou schůzku. Bylo to příjemné v tom, že ani jeden z nás si na toho druhého nedělal nějaké nároky,“ popsal údajný Moravcův milenec Martin Vaněk, který byl o 45 let mladší než herec.

Existenční a zdravotní problémy

Miroslav Moravec miloval život. Ten se však pro něj nakonec stal utrpením. Dostal se do finančních problémů a skončil v exekuci. K tomu se přidaly nekonečné zdravotní problémy. Nejprve ho srazil couvající taxík a musel podstoupit operaci kyčle, následně její reoperaci a poté dlouhou rekonvalescenci. Trpěl šedým zákalem, kvůli kterému přicházel o zrak a problémy měl rovněž se sluchem. Vše vyvrcholilo jeho kolapsem způsobeným plicní embolií.

Čtěte také: Dabér Chandlera zemřel stejně jako Matthew Perry předčasně. Prohrál boj s rakovinou

Přestože mu byla diagnostikována rakovina plic a šance na uzdravení byly minimální, se zákeřnou chorobou se rval velmi statečně. O nemoci nikomu neřekl, když se ho někdo na jeho zdraví zeptal, snažil se vše zlehčovat. Zemřel 29. března 2009 ve věku 70 let v 5:30 ráno. Když se od lékařů dozvěděl, že se jeho čas naplnil, v posledních chvílích chtěl zůstat sám. „Nikdo jsme netušili, že je to s ním tak vážné. On byl vždycky strašně pozitivní člověk. Jeho dabing byl úžasný. O jeho soukromí jsem samozřejmě něco slyšel, ale to je každého věc a nikomu do toho nic není,“ prozradil o Moravcovi redakci webu Prima Ženy herec Jiří Krampol.

Podívejte se, jak Jiří Krampol, který se mimo jiné proslavil jako dabér Jeana-Paula Belmonda, oslavil 85. narozeniny:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.