Celebrity

16. března 2024 13:02

David Laštovka

Batulková zažila bolestný rozvod, dcera Mariana anorexii. Jsou si kamarádkami a oporou

TOP STAR magazín 2019 (22): Dana BatulkovÁ s dcerou (Mariana Prachařová)

Herečka Dana Batulková, která slaví 66. narozeniny, si v životě sáhla na pomyslné dno. Vždy si zakládala na rodině, a když ji nečekaně opustil její manžel, herec David Prachař, zhroutil se jí svět. Bolestný rozvod se podepsal i na jejich dětech, synovi Jakubovi a dceři Marianě.

Dana Batulková, kterou jste mohli vidět například v oblíbeném seriálu Slunečná, byla vychovávána v rodině, která ji ve všem bezmezně podporovala. Vyrůstala na venkově a měla krásné dětství. Otec byl strojař, který často cestoval po celém světě podle toho, kde se montovaly obráběcí stroje, a ona s maminkou za ním občas jezdívaly.

Přečtěte si také: Dana Batulková o výchově Jakuba Prachaře. Bála jsem se, že jsem jako matka selhala

„Byli jsme například v Egyptě, a když už jsem byla na DAMU, vyrazili jsme za ním do Sýrie, kde žila sestřenice mé maminky, takže jsme tam měli i rodinné vazby. Do Sýrie za prací mimochodem dojížděl tatínek se svým žlutým wartburgem. Jednou jsme odtud jeli přes Turecko a Řecko domů. Nikdy nezapomenu na to, jak jsme se tím naloženým kombíkem drápali v Rakousku na Grossglockner. Do kopce to nejelo, z brzd a výfuku se kouřilo a za námi se tvořila kolona naštvaných Rakušanů v bourácích, co na nás troubili,“ zavzpomínala herečka v rozhovoru pro MF DNES.

Manžel se zamiloval do kolegyně

Nejbolestnější okamžik v jejím životě nastal v momentě, kdy ji nečekaně opustil manžel, herec David Prachař, s nímž má dvě děti –⁠ Jakuba a Marianu. Důvodem byla jiná žena, o 15 let mladší herečka Linda Rybová.

KVÍZ: Jak znáte Jakuba Prachaře a která herečka byla jeho první láskou?

Napětí a dusno v rodině se patrně podepsalo i na psychice její dcery Mariany, která si prošla anorexií. Dana přesně nevěděla, proč byla její dcera se svou postavou nespokojená, kvůli ideálu krásy z módních časopisů to ale zřejmě nebylo. „Nejspíš to bylo psychického rázu, neustále měla pocit, že je tlustá, a skončila kvůli tomu v nemocnici,“ svěřila se Batulková. Rozvod rodičů mohl být pro tehdy dospívající dívku významným negativním faktorem.

S dcerou stále jezdí na dovolenou

Vše se naštěstí podařilo dát do pořádku. Přestože Marianě bude 30 let, stále se svou slavnou maminkou jezdí na společné dovolené. Procestovaly už řadu zemí a každou cestu si maximálně užívají. Jejich vztah připomíná dvě nejlepší kamarádky.

Mohlo by vás zajímat: Dana Batulková a Mariana Prachařová v Show Jana Krause. Co na sebe prozradily?

„Jezdím s ní moc ráda autem, procestovaly jsme Toskánsko, Provence nebo Slovinsko. My jsme tohle v mládí nemohli, že si člověk sedne do auta a jede, kam se mu zlíbí. Mám ráda, že putujeme svobodně, a když se nám někde líbí, zůstaneme tam o něco déle. Společné cestování je skvělé, máme díky tomu spoustu zážitků. Když byla malá a zůstaly jsme samy, často jsme jezdily na Šumavu na Kvildu, tam je takové naše místo,“ prozradila Dana Batulková v rozhovoru pro Marianne. Nyní je Batulková už 19 let spokojená po boku o 12 let mladšího režiséra Ondřeje Zajíce.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.