Celebrity

4. prosince 2022 17:00

Anna Fedorov

Kristýna Frejová o pobytu ve tmě: Zbavila jsem se nánosů a energetických upírů

Kristýna Frejová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS

Herečka Kristýna Frejová (51) před lety absolvovala týdenní pobyt v absolutní tmě. I když se této neobvyklé terapie zpočátku bála, nakonec toho nelituje. Zásadně ji totiž měnila. Díky ní začala žít podle svého a zbavila se lidí, kteří jí do života nepřinášeli nic dobrého. Řekla to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Ještě než Frejová absolvovala tuto metodu léčení, prožila si náročné období. „Měla jsem malou Ráchel a starala se o nemocnou maminku. Bylo to psychicky velmi náročné. Byla jsem svědkem toho, že odchází moje milovaná osoba, která byla přitom navíc fyzicky velmi zkoušená,“ uvedla 51letá herečka. Její maminkou byla uznávaná herečka Věra Galatíková (†69), která nakonec zemřela na rakovinu.

„Když její utrpení skončilo, ulevilo se mi. Poté mě moje kamarádka zagitovala jet do rehabilitačního centra v Beskydech k doktorovi Andrewovi Urbišovi, kde jsme strávily týden relaxací,“ popsala Frejová.

Tam se dozvěděla o terapii tmou. „Pro mě to bylo velmi zajímavé, ale nejsem typ, který na všechno skáče na první dobrou. Nejdříve si potřebuji ty věci probrat a prosít přes sebe,“ uvedla. Postupem času se prý s Urbišem spřátelila a on jí jednoho dne nabídl, zda si terapii nechce vyzkoušet.

„Spontánně jsem vyhrkla ‚ano‘. Ale vůbec jsem netušila, co jsem si na sebe připravila. Jak se blížil termín, měla jsem čím dál větší respekt i strach. Nešla jsem do té tmy úplně lehce, ale nelituji toho,“ sdělila. Jelikož je tato metoda léčení velmi žádaná, musela na ni počkat celý rok.

„Těsně předtím, než Andrew zhasl, mi řekl, abych se nebála, že za mnou žádné strašidlo zvenčí nepřijde, přijde jen to, co mám uvnitř. Rozhodně jsem tam nezažívala jen libé pocity,“ přiznala dcera herce Ladislava Freje (81).

„Těžko se to popisuje, věci tam přicházely velmi spontánně. Například jsem proletěla mayským kalendářem. Mým postižením je, že si věci vizualizuji. Když jsem přestala kouřit, vizualizovala jsem si tu závislost, která je ve mně, a představovala si, jak je šílená z toho, že jí tu věc nedávám. Pomáhá mi to se určitých věcí zbavit. Jednou z věcí, které jsem pak ve tmě viděla, byla právě tato závislost. Vedla jsem s ní dialog a poprosila ji, aby odešla a už se nevracela,“ vylíčila Frejová s tím, že poté skutečně několik let nekouřila.

S moderátorkou Radkou Červinkovou pohovořila také o svém dětství, vztahu s otcem i dcerou Ráchel. Celý rozhovor sledujte v pořadu Povídej v neděli 4. prosince od 21:25 na CNN Prima NEWS.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.