Celebrity

3. prosince 2022 06:30

Tomáš Durčák

Zveřejnění ukázek z dokumentu o Harrym a Meghan vyvolává otázky. Je načasování náhoda?

Jejich společného dokumentu i knihy memoárů jsme se měli dočkat ještě letos. Smrt královny Alžběty. II (†96) je však donutila vydání obou projektů odložit kvůli nutným editacím. Princ Harry (38) a vévodkyně Meghan se však nyní objevili v prvních záběrech svého dokumentárního filmu. A již z nich je patrné, že půjde o dílo, které by mohlo jejich spory s královskou rodinou ještě více prohloubit.

„Nikdo nevidí, co se děje za zavřenými dveřmi,“ odpovídá hlas prince Harryho na otázku, proč chtěli se ženou vytvořit tento dokument, jehož produkční náklady se vyšplhaly na 100 milionů dolarů. „Musel jsem udělat vše, co bylo v mých silách, abych ochránil svou rodinu,“ dodává Harry posléze. Vizualizace ukázky i dramatická hudba však naznačují, že „svou rodinou“ myslí pouze Meghan a jejich děti, nikoli bratra Williama (40) či prarodiče.

Meghan i Harry o sobě a svém vztahu mluví velmi rádi:

Je tak více než pravděpodobné, že minimálně výrazná část dokumentu a zveřejněných informací bude namířena právě proti královské rodině reprezentující Buckinghamský palác. Nejenže by dokument měl obsahovat desítky dosud neviděných fotografií Harryho a Meghan, podle všeho v něm ale vystoupí také přátelé a příbuzní, kteří se až doposud vyhýbali veřejnému komentování jejich vztahu. Ani nejbližší Harryho a Meghan tak pravděpodobně netuší, co všechno pár na obrazovkách zveřejní. Z anonymních zdrojů již také uniklo datum premiéry dokumentu – tím je čtvrtek 8. prosince.

Velmi příhodné načasování

Samozřejmě se intenzivně spekuluje o tom, že zveřejnění ukázky ve stejný den, kdy Harryho bratr princ William se svou manželkou Kate dorazil na návštěvu do USA, není náhoda. Ve světě urozených má ostatně symbolika mimořádně významnou roli, což jen prohlubuje tezi, že streamovací společnost záběry potenciálně kontroverzního dokumentu pustila ven 1. prosince zcela záměrně.

Některé spekulace dokonce hovoří o tom, že zveřejnění iniciovali sami Harry s Meghan ve snaze odklonit ve Spojených státech pozornost od budoucího královského páru a narušit pozitivní mediální texty, které se o nich všude objevily. To vskutku působí jako jistá mediální válka. Zvlášť ve chvíli, kdy William a Kate údajně o publikování ukázky „nevěděli“.

Sdílejte článek
Štítky premiéra princ Harry Meghan Markle dokument trailer zákulisí vévodkyně Meghan Britská královská rodina William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.