Celebrity

20. října 2022 19:30

Eliška Reiglová

První slova prince Harryho po smrti královny. Meghan Markle řekla, jak reagoval

Meghan Markle (41) a princ Harry (38) se po náročném zářijovém období, které nastalo po smrti královny Alžběty II., vrátili zpět do USA a ke svým životům mimo královskou rodinu. Vévodkyně ze Sussexu se nyní rozhodla odtajnit, jaká byla první slova jejího manžela poté, co se dozvěděl, že mu zemřela babička. Vyjádřila také, jaký obdiv k ní sama chovala.

Princ Harry a Meghan Markle strávili v září téměř dva týdny ve Velké Británii. Přiměla je k tomu smrt královny Alžběty II., která 8. dne toho měsíce zemřela na zámku v Balmoralu. Princ za svou babičkou spěchal, když se dozvěděl, že na tom není zdravotně dobře, ale k její smrtelné posteli přijel příliš pozdě a rozloučit se nestihl.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu nedělali královně v posledních letech zrovna radost. Vzhledem k jejich stěhování do USA nevídala nejen je, ale neměla ani příležitost blíže poznat svá pravnoučata Archieho a Lilibet. Musela také napravovat škody po jejich rozhovoru s Oprah, ve kterém tvrdili, že Meghan a její tehdy nenarozený syn byli v královské rodině terčem rasismu.

Než se princ Harry oženil, trávil se svou babičkou spoustu času a měli mezi sebou nepopsatelně silné pouto. Její smrt ho tak pochopitelně silně zasáhla a o jeho i svých pocitech se Meghan Markle rozhodla promluvit pro magazín Variety.

Vděk a podpora

Meghan za svým manželem nepřijela na Balmoral bezprostředně po smrti královny, kromě toho ale v období smutku stála po jeho boku neustále. „Dostalo se nám velkého přívalu lásky a podpory. Jsem vděčná, že jsem mohla stát při svém muži a být mu oporou, obzvláště v takových časech,“ řekla vévodkyně.

Bývalá herečka svého manžela podporovala i při samotném pohřbu. Ten byl velmi emotivní událostí a právě Meghan Markle byla na několika fotografiích zachycena, jak během posledního rozloučení s královnou, jež vládla 70 let, neudržela slzy.

Královna Alžběta II. držela krok s dobou

Během období smutku se princ Harry a Meghan Markle při společných vystoupeních na veřejnosti drželi za ruce, za což byli veřejností chváleni i kritizováni. Například princezna Catherine a princ William si takovým způsobem lásku na veřejnosti neprojevují a nečiní tak ani jiné páry v rámci královské rodiny.

První slova po smrti královny

Princ Harry býval v rodině proslulým rebelem. Má za sebou dlouhou řadu nejrůznějších skandálů, které vyváděl především na divokých večírcích. Byl zachycen, jak užívá marihuanu a existují jeho obnažené fotografie. Z toho sice už vyrostl, ale nadále je vtipálek, který se snaží mít radost ze života.

Když Harrymu zemřela babička, ani ho nenapadlo na její smrt nahlížet negativně. „Bylo to těžké, ale můj manžel, věčný optimista, řekl: Teď se znovu shledala se svým manželem,“ přiblížila Meghan Markle první slova svého muže poté, co se dozvěděl, že přišel o jednu z nejdůležitějších žen svého života.

Téměř stejná slova jako princ Harry, jen v jiné formulaci odpovídající věku, vyřkl po zjištění o smrti královny i jeho malý synovec. „Louis řekl, že babi je teď aspoň s pradědečkem,“ řekla princezna z Walesu lidu, který truchlil u hradu Windsor, jak ji cituje deník Daily Mail.

Nekonečný obdiv

Královna Alžběta II. dávala svým blízkým spoustu důvodů k tomu, aby ji měli rádi a aby k ní chovali úctu. Když zemřela princezna Diana, schovala se i přes kritiku veřejnosti se svými vnuky na Balmoralu, aby je před bezprostředními následky této tragické události ochránila. Pro manželku svého vnuka, která je feministkou, byla významná hlavně proto, jak vládla.

„Je krásné se ohlédnout za odkazem, který tu babička mého manžela v mnoha směrech zanechala. Byla zářným příkladem toho, jak vypadá žena ve vedení. Jsem vděčná, že jsem s ní mohla strávit nějaký čas a poznat ji,“ sdělila své pocity vévodkyně ze Sussexu.

Od královniny smrti Meghan měla příležitost zavzpomínat na společné chvíle a především jedna jí utkvěla v paměti. „Vybavila se mi má první oficiální akce, během které byla se mnou, a jak výjimečně jsem se tehdy cítila. Měla jsem štěstí. Dodnes jsem hrdá, že jsem měla tak vřelý vztah s hlavou rodiny,“ dodala.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie smrt Alžběta II. princ Harry Meghan Markle královna Alžběta II. královská rodina Sussex Archie Mountbatten-Windsor Lilibet Diana Mountbattenová-Windsorová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.