Velký čínský horoskop na rok 2023: BUVOL. Jak se mu bude dařit v práci, lásce i zdraví?

Před námi je rok vodního Zajíce. Zajíc je podle čínské mytologie vyvoleným znamením, sám Buddha jej kvůli jeho nezištnosti a dobromyslnosti vyzdvihl na samotný Měsíc. Od té doby můžeme pozorovat siluetu zajíce při každém úplňku a věřit, že láska a soucit vyhrávají nad lží a nenávistí. Jak se bude v roce Zajíce dařit trpělivým a pracovitým Buvolům?

Lidé ve znamení Buvola se narodili v letech 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021. Co je čeká v roce 2023, tedy v roce vodního Zajíce, který začíná 22. ledna 2023 a končí 9. února 2024?

  • Toto znamení odpovídá astrologickému znamení Kozoroha
  • Měsíc jeho vlády: leden
  • Hodina jeho vlivu: 01–03

Lidé narození ve znamení Buvola bývají otevření a od přírody pozitivně založení. Šíří kolem sebe vřelost a přátelství. Jejich tvrdohlavost, jediná stránka jejich osobnosti, kterou ostatní vnímají negativně, opravdu nahání hrůzu. Jakmile se tito lidé pro něco rozhodnou, neexistuje takřka nic, co by je zastavilo nebo odradilo, jdou vpřed, skálopevně rozhodnutí uspět. Bývají velmi tvrdohlaví a cílevědomí, do ničeho se ale nevrhají bezhlavě. Jestliže něco opravdu chtějí, uplatní svou sílu a instinkt a beze strachu i ohledu na všechny překážky jdou krok za krokem za svým cílem. Jsou to lidé věrní a silní, zároveň ale poněkud nepřizpůsobiví.

Buvol je většinou skromný a také vnímavý typ, který pro své blízké, přátele i partnery udělá maximum. Měl by ovšem také mít odezvu, pochvalu a uznání za vše, co pro své blízké udělá.

Tito lidé mají velký smysl pro rodinu a doma i v práci potřebují klid. Jsou přátelští, mírumilovní a dobře se s nimi pracuje. I přes svou uzavřenější povahu mají rádi večírky a společenské události, rádi se baví, neměli by ale zapomínat ani na odpočinek a relax.

Charakter Buvola podle vládnoucího elementu

Vodní buvol 1913, 1973

Tento typ Buvola je velmi citlivý, umí naslouchat a dávat dobré rady. Je dobrým psychologem, takže dokáže skvěle odhadnout charaktery lidí a málokdy se mýlí. Snaží se dodržovat etický a morální kodex a pracovat pro blaho ostatních lidí.

Dřevěný buvol 1925, 1985

Tento typ je duchaplný a zábavný, skvěle se vyjadřuje, což mu dokáže zajistit výborné profesní uplatnění. Působí na druhé důvěryhodně a také velmi sebejistě, proto mu lidé věří a on se snaží jejich důvěru nezklamat. Má starostlivou povahu, a tak někdy může podléhat panice z materiálního nedostatku.

Ohnivý buvol 1937, 1997

Spojení ohnivého elementu dodává tomuto typu dynamiku a rozhodnost. Má většinou velké ambice a také vůdčí schopnosti, takže bývá v životě úspěšný. Pokud si ho někdo znepřátelí, může být nebezpečným protivníkem. Je houževnatý a pro sebe i své blízké se snaží zajistit vždy to nejlepší.

Zemní buvol 1949, 2009

Tito zrozenci neriskují, jsou opatrní a metodičtí. Bývají spolehliví, ale mají talent k bádání. V těchto řadách se rodí mnoho analytiků i vědců. Mohou nashromáždit značný majetek, který dokážou získat svojí tvrdou prací. Umějí druhé výborně odhadnout, proto se jim daří vybrat si dobře jak partnery, tak i přátele.

Kovový buvol 1961

Je to většinou velmi cílevědomý člověk, který má velký organizační talent. Kovový prvek mu dodává bojovnost a tvrdost, takže většinu svých cílů v životě dosáhne. Tento rys povahy mu však může přinášet problémy v osobním životě. Může podlehnout workoholismu na úkor svého osobního života a rodiny.

Rok 2023 pro znamení Buvola

V loňském roce se Buvolům moc nedařilo, energie roku Tygra je pro ně moc rychlá a bojovná, mají totiž rádi své vlastní tempo, nesnášejí napětí a stres. V roce vodního Zajíce se Buvol zklidní a dostane se mu nových možností, které by měl nejen rozpoznat, ale také se snažit je maximálně využít. Měl by se ale pozitivně naladit, pak mu půjdou věci daleko lépe. Důležité bude, aby aktivněji reagoval na výzvy, které mu nový rok přinese, a tak neprošvihnul možnosti, které se mohou vynořit a také rychle zmizet. Buvol má svůj životní rytmus a nechce být nikým postrkován, ale určitě se mu vyplatí, aby během tohoto roku byl připravený rychle vystartovat.

Práce

Mohou přijít nabídky, které bude muset rychle rozvážit. Energie roku Zajíce je mírnější než v roce Tygra, ale rychle se mění, což pomalému Buvolu nevyhovuje. Typický zástupce tohoto znamení si musí vše dobře rozmyslet, a než se rozhodne, může mu leccos utéct. Proto by měl být připraven na rychlé životní změny, po kterých sice touží, ale zároveň se jich obává, protože je příliš opatrný a konzervativní. Možnosti, nové pracovní příležitosti se mohou vynořit s rychlostí blesku, proto je potřeba akčního jednání a rozhodování. Nejlépe se bude dařit vodním Buvolům, protože mají stejnou živlovou podstatu – vodu – jako vládkyni tohoto roku.

Zdraví

Buvoli sice nebudou v permanentním napětí, jak tomu bylo v loňském roce, přesto by neměli svoji pozornost oslabovat. Věnovat by se měli i svému zdraví, především končetinám, neuškodí jim více pohybu a cvičení, starší generaci se doporučují delší procházky. Mnoha lidem tohoto znamení mohou hrozit potíže s cévním systémem a krevním tlakem. Při napjatějších situacích, které mohou přijít, je dobré doplňovat bylinkové čaje, zvláště pak meduňku, ale i mátu peprnou pro dobré zažívání. Užívat i větší dávky hořčíku, které uklidňují nervovou soustavu, která může být kvůli náhlému vývoji situace přetížená.

Láska

I v milostném životě může nastat velký obrat. Ti, co jsou single, mohou potkat zajímavé partnery, kteří budou aktivní, sami projeví zájem a dají Buvolům najevo svoji přízeň. Jediné, co musí tito zrozenci udělat, je se chovat vstřícně, protože jinak se zájem opačného pohlaví může rychle rozplynout. Nedostatkem Buvola je jeho nedůvěřivost, proto si může zbrzdit i svůj milostný život. Jestliže dokáže překonat svoji pověstnou opatrnost, může být tento rok pro něj vhodným začátkem pro milostnou romanci, která bude mít budoucnost. Ve stávajících vztazích ve většině případech nedojde k zásadnějším změnám, protože toto znamení je konzervativní, a tak nepodléhá lákavým svodům flirtů a nových lásek.

NEJ roku 2023 pro znamení Buvola

  • Nejlepší období pro toto znamení přichází na přelomu února a března a v září.
  • Radost Buvolům udělají jejich potomci, zvláště jsou-li narození ve znamení Zajíce a Hada.
  • V tomto roce mohou Buvoli zaznamenat posun ve své práci i milostném životě, jen se nesmí zaleknout rychlých změn, ale otevřít se novému způsobu nazírání na svět.

Rok 2023 pro všechna znamení zvěrokruhu najdete ZDE:

Horoskopy pro další znamení čínského horoskopu na rok 2023 najdete ZDE:

Zdroj: Autorský text astroložky a kartářky Věry Várady

Sdílejte článek
Štítky zdraví láska horoskop práce čínský nový rok znamení čínského zvěrokruhu láska čínský horoskop 2023 rok vodního Zajíce Buvol

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.