Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Zajíc – Roční čínský horoskop (2019)

Ročníky 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Vodní zajíc 1963       

Dřevěný zajíc 1915, 1975        

Ohnivý zajíc 1927, 1987            

Zemní zajíc 1939, 1999

Kovový zajíc 1951, 2011

Toto znamení charakterizuje citlivost, tito lidé bývají vřelí, odolní, chytří a přizpůsobiví. Tyto vlastnosti jsou zdrojem jejich vnitřní síly a jedinečnosti. Pro svou přátelskost, inteligenci a sebejistotu jsou lidé ve znamení Zajíce obdivováni a vítáni všude, kde se objeví. Mohou často budit dojem odtažitých pozorovatelů a této schopnosti využívají i pro svou práci. Mají obdivuhodné nadání pro tvořivou práci a smysl pro detail. Tvrdě pracují a jsou manuálně zruční a často mívají tvořivé koníčky, nesnášejí zbytečné vyrušování. V práci i životě dávají přednost rovným a hladkým cestičkám. Rádi cestují a s oblibou navštěvují muzea, galerie, a doplňují si tak po celý život umělecké a kulturní vzdělání. Většinou jde o bystré lidi, kteří dokážou využít svého instinktu v běžném životě, práci i lásce a díky tomu umějí vykličkovat z jakékoliv vyhrocené situace. Nemají rádi konflikty a raději ustoupí nebo nenápadně vezmou do zaječích. Zajíc je zvídavé a věčně mladistvé znamení, stejně tak působí na své okolí jeho zrozenci – příjemně, nevtíravě a přátelsky.

Zajíci se nejlépe cítí ve společnosti partnera či přátel. Nejvíce si v milostných vztazích rozumí s Kozou a Vepřem. Nedorozumění mohou vznikat ve spojení s Krysou a Koněm. Vyhýbat by se měli především lidem narozeným ve znamení Kohouta a také divokým Tygrům a panovačným Drakům.

Zajíc v roce 2019

Na počátku nového roku budou mít Zajíci spousty nových předsevzetí, jak změnit to, co jim nevyhovuje jak v oblasti práce, tak i v soukromí. Neměli by na sebe nakládat zbytečně těžké úkoly, které se nemusí zcela splnit. Začátek změn může přijít v měsíci dubnu a květnu, kdy budou opravdu v dobré formě, které by měli využít k cílům, které si předsevzali. Určitě si mají v létě od všech náročných chvil odpočinout a spíše plánovat další změny na podzim a v posledním čtvrtletí roku. Vcelku lze říci, že rok Vepře bude pro toto znamení šťastným, podaří se posun v oblastech, které dlouho plánovali, může dojít ke změně bydliště, završení vztahu svatbou nebo se podaří přírůstek do rodiny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Měsíc vlády

březen

Hodina jeho vlivu

05–07

Práce

V pracovní sféře se bude tomuto znamení jednoznačně dařit, nabídky a možnosti na zvýšení odbornosti i profesní postup je u aktivnějších Zajíců jistý. Těm, kteří touží především po zlepšení finančního ohodnocení, přijdou nové možnosti a skvělé šance v první polovině roku. U mnohých může nastat změna i díky dalšímu studiu, zvyšování kvalifikace a také chuti učit se novým věcem. Podnikatelé mohou zaznamenat mnoho nových kontaktů a větší zájem o jejich činnost, což se pozitivně odrazí i ve zvýšení tržeb a v možnosti dalších investic pro rozšíření sféry jejich podnikání. Důležitý bude především systém a vůle vydržet. I když věci nepůjdou lehce, závěr roku přinese pozitivní výsledky.

Zdraví a relaxace

Pro Zajíce je důležitá celková harmonizace a zklidnění, měli by se naučit práci s dechem, udělat si čas na fyzické aktivity, sport, procházky. Toto znamení má sklony k hektickému způsobu života, což se často odráží na jejich psychickém i fyzickém zdraví. Celoročně by měli dbát na prevenci a neodbývat se. Týká se to především skladby jídelníčku a snahy změnit své stravovací návyky. Důležitý pro ně bude i osobní rozvoj, koníčky, vzdělávání a prohlubování různých dovedností. Rok Vepře jim přinese nové možnosti profesní i osobní a díky tomu se budou Zajíci cítit spokojeně.

Láska

V tomto roce vlády přátelského Vepře se konečně Zajíci mohou soustředit na svůj osobní život, což mnohé může vést i k tak důležitým rozhodnutím, jako je společné soužití, svatba nebo plánování potomka. Zajíci budou chtít, aby jejich osobní vztahy měly novou kvalitu, a i mnozí nezadaní mohou potkat zajímavé protějšky a této šance by měli využít. Toto znamení je ve vztazích pasivní, proto je důležité tzv. chodit ven do společnosti, tím vaše možnosti na seznámení vzrostou. Měli byste si jako rození romantici sundat růžové brýle a konečně vidět svět a lidi kolem více realisticky, to zabrání zbytečným emocionálním ublížením a křivdám.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození