Naštvaná Zuzana obviní mladé soupeřky z taktizování. Proč nechtějí dojíst její večeři?

Prostřeno! XXVI (75) – Holky nedojedly

Páteční hostitelka Zuzana je velmi výraznou osobností tohoto týdne. K ostatním soutěžícím byla kritická, a tak od ní čekají jen ten nejlepší výkon. Nebo možná chystají odplatu. Nikdo svoje porce nedojídá a Zuzana začne mít podezření, že je něco špatně.

V pátek se v soutěží amatérských kuchařů z Prahy a středních Čech postaví k plotně Zuzana. Soupeřkám připraví syté menu plné masa. Podávat se budou miniburgery s čedarem a slaninou, krémová polévka s pancettou, plněná panenka se sherry omáčkou a zámeckými bramborami, jako dezert bude mangové pyré s mascarpone a pistáciemi. Do chutí se soupeřkám příliš netrefí a ty to u stolu dají najevo.

Že jsou bulky na burgery domácí by podle chuti Tereza nepoznala. Zuzana se zřejmě snažila zbytečně. Málokterá soutěžící svoji porci dojí, aby měla místo na další chody. Polévka s rozmixovanou slaninou ještě nebude taková katastrofa, ale během hlavního chodu si hostitelka povšimne, že se dámy jídla sotva dotknou. „Za mě byl hlavní chod nejhorší,“ myslí si Tereza, která přitom jídlo sotva ochutná. Františka bude zkoumat, proč je omáčka k masu sladká. „Z panenky jsem vyndala slaninu, nemůžu ji spolknout,“ přizná Miluše, která nakonec jídlo přece jen pochválí.

Když Zuzana vidí, že nikdo skoro nic nesnědl, začne se v kuchyni rozčilovat: „Je to poslední večer, už se blíží finále. Asi holkám někdo poradil: Taktizuj, nejez, i kdyby ti to chutnalo.“  Podle ní Tereza s Františkou hrají nečistou hru. „Pokud je to o vaření, ani jedna nemůže vyhrát,“ míní hostitelka.

Podívejte se na video, ve kterém Zuzana spekuluje o taktikovi:

Františka i Tereza hodnotí i podle pocitů

Jako zábavu Zuzana zvolí fackování tortillou, kdy mají oba soupeři plnou pusu vody. Cílem je, aby vodu ten druhý spolkl, nebo vyplivl. Dámy si nic nedarují a dají si co proto. „Myslela jsem, že mi sundá obličej,“ popíše Jitka. Po zábavě si všichni dají krém z mascarpone s ovocem a sušenkami. Ani ten někteří nedojí. „Dneska holky moc nejedly, ze strany Terky a Františky to byla taktika,“ stěžuje si Zuzana.

Podle ní není ani jedna moc velká kuchařka. Prostřeno! je pořad o vaření, a tak by se podle jejího názoru mělo hodnotit jen to. „Já se snažím hodnotit podle toho, jak mi chutnalo jídlo a jaký jsem měla pocit z večera,“ popíše svoji taktiku Františka. „Měla jsem velké očekávání od Zuzky, takže mě zklamala,“ sdělí svůj názor Tereza. A jak se výkon Zuzany líbil vám? Myslíte, že jí soupeřky záměrně uškodily?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.