Soutěžící si během večeře vyřídí účty a dojde na facky. Kdo málem přijde o obličej?

Prostřeno! XXVI (75) - Fackování tortillou

V pátek soutěž amatérských kuchařů vyvrcholí u hostitelky Zuzany. Večer to bude opravdu výživný. Její vaření se neobejde bez trapasů, zábava bude velmi pikantní a dojde i na zklamání. Kdo je vlastně taktikem tohoto týdne?

Páteční soutěžící Zuzana je celý týden ke svým soupeřkám hodně kritická. Do soutěže ji přihlásil přítel a ona do toho šla s tím, že mu to oplatí a někam ho také přihlásí. Nejprve jí o honbu za vítězstvím vůbec nešlo, to se však podle jejích slov změnilo. U stolu je tento týden pět žen a každá si za svým výkonem stojí. Poznámky ostatních se neposlouchají snadno, a tak si všechno rády vyříkají při páteční zábavě ručně stručně. Dívejte se!

Zuzana pro své menu vybrala jídla, která vždycky všem chutnala. Podávat se budou miniburgery s čedarem a slaninou, krémová polévka s pancettou, plněná panenka se sherry omáčkou a zámeckými bramborami, jako sladkou tečku zvolí mangové pyré s mascarpone a pistáciemi. Je jisté, že minimálně jedna soutěžící z menu plného masa nebude nadšená. Miluška maso nejí, do chuti se hostitelka netrefí ani TerezeFrantiškou.

I když je Zuzana navenek sebejistá, nervozita zapracuje a při vaření dojde na pár chyb. Omylem dá do hrnce místo zeleniny slaninu, takže ji vzápětí bude muset vylovit. Poté se jí nepodaří zahustit polévku podle představ, tak v ní rozmixuje slaninu a vytvoří tím efekt mletého masa, který soupeřky nenadchne.

Podívejte se, jak přemlouvá Zuzana v Prostřeno! stávkující spotřebič:

Při zábavě se soupeřky šetřit nebudou

Všechno bude domácí a soupeři od Zuzany čekají hodně. „Já si myslím, že ty bulky upeče. Ještě jsem neviděla, že by prodávali nějaké mini bulky,“ myslí si Tereza. Hostitelka se při přípravě pečiva pěkně zapotí. Ruční šlehač začne stávkovat a Zuzana se bude téměř modlit, aby nemusela do těsta sáhnout rukama. „Ne, vydrž, to nedělej!“ bude poroučet přístroji, ve kterém má nejspíš jen špatně připevněné metličky.

Během večeře se bude hodně kritizovat a hostitelce chvílemi rupnou nervy. Neumí si vysvětlit, že někdo nedojídá její výborné pokrmy. Ještěže je tu zábava, která všem zvedne náladu. Hru, při které se soupeří fackují tortillami s pusou plnou vody, soutěžící budou znát. Cílem je, aby soupeř vodu vyplivl nebo spolkl. Františka se dokonce sarkasticky vyjádří, že tuto hru hrají doma pravidelně, jen bez tortilly a vody. Jako první půjde na řadu Jitka s Terezou. Střihnou si o to, která začne s fackami jako první. Jitku facky od mladé maminky překvapí: „Myslela jsem, že mi sundá obličej.“ Rozhodně se dámy šetřit nebudou a jen ony vědí, jaké účty si mezi sebou vyřizují.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.