Tento týden změří síly pět žen. V Prostřeno! dojde na trapasy, nehody i facky

Prostřeno! XXVI (71) - upoutávka

Další týden pořadu Prostřeno! je tady a s ním i mnoho emocí, taktiky, ale také skvělého vaření a servírování toho nejlepšího, co čeští amatérští kuchaři umí vykouzlit. U ploten a hrnců – a také u slavnostně prostřených stolů – se sejdou účastníci ze Středočeského kraje a Prahy. Jak jim jejich snažení půjde od ruky?

Komu se bude dařit, kdo nebude stíhat a kdo na co zapomene? Jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát něco úplně jiného než vaření, ale zaměřuje se především na estetickou stránku stolování? Kdo si tenhle úkol velmi usnadní a který z účastníků ho vezme vážně? Ale hlavně: Kdy ho soutěžící odhalí? Nebo budou mít celý týden pocit, že se vlastně na úkol týdne všichni vykašlali? Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu.

Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády, ale nebude nouze ani o napětí. To vše už v pondělí. Prostřeno! tohoto týdne bude plné výzev i překvapení. Sledujte ho každý všední den v 17:50 a dozvíte se více. Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést dalších 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moci těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte.

Pondělí: Garderobiérka Františka (24) má k vaření pozitivní vztah

Pracovala pár let v kavárně. Nyní je zaměstnaná v divadle, kde dělá inspicii, případně garderobu. Má mámu, tátu, sestru, čtyři kočky, jednoho kocoura a psa. Celá její rodina bydlí v Hradci Králové. Františka většinu roku pobývá v Praze se svým přítelem Janem. Tuto výzvu přijala podruhé, protože to dělá ráda a líbí se jí i příležitost se zase dobře najíst. Účinkovala v pořadu asi před třemi lety, ale nevyhrála. Pokud by se jí to tentokrát povedlo, zatím neví, jak s výhrou naloží. Pustí se do výroby domácího sýra, upeče vlastní focacciu a připraví krkovici metodou sous-vide. Sledujte už v pondělí, jak proběhne přivítání a setkání.

Úterý: Pracovnice ve spaghetterii Jitka (51) si myslí, že je normální ženská

S partnerem má syna Jana. Do pořadu ji přihlásila její kamarádka, a pokud by vyhrála, pozvala by přátele na wellness víkend. Jako zábavu si pro hosty připraví zkoušku zručnosti v pití vody. Má ráda práce na zahrádce, není v jídle vybíravá a ráda si dá řízek a bramborový salát. Těší se na nové zkušenosti a zatím netuší, co by provedla s případnou výhrou. Jak se jí podaří vyrovnat se stresem v kuchyni? Co řeknou hosté na smaženou plněnou kuřecí kapsu zapečenou ve smetaně? To vše zjistíte už v úterý.

Středa: Maminka na rodičovské dovolené Tereza (21) si užívá rodinné starosti i radosti

Je svobodná matka a do pořadu se přihlásila sama – i proto, že ráda vaří a odpočívá právě v kuchyni. Pokud by vyhrála, peníze by použila na zařízení bytu. Nemá moc nábytku a vařit bude vůbec poprvé v nevybavené kuchyni. Není divu, že ji překvapí problémy s pojistkami a nefunkční troubou. Jako zábavu si pro své hosty připraví ochutnávání různě ochuceného melounu. Jak vytvořila svoje menu? Je  poskládané z jídel, která umí Tereza dobře připravit. Nejí mořské plody, naopak si pochutná na číně s rýží. Sledujte Prostřeno! i ve středu. O hostech se dozvíte více, než jste si mysleli.

Čtvrtek: Podnikatelka Miluše (44) dělá, co ji baví a naplňuje

Vyučila se jako cukrářka, pracovala ale v nejrůznějších profesích. Nyní podniká a odpočívá. Má dvě úžasné děti – 19letou dceru a syna ve věku 23 let z prvního manželství. Její život je nádherný, šťastný, klidný, vyrovnaný a stabilní. Ví, co chce a co si přeje. Žije život teď a tady a dělá, co ji baví a naplňuje. V Prostřeno! účinkovala v roce 2017 a znovu výzvu přijala, protože by to ráda zažila ještě jednou. Pokud by vyhrála, odcestovala by za příbuznými do Vancouveru, případně by peníze dala na rekonstrukci verandy. Miluše nejí maso, a tak budou soupeřky očekávat vegetariánské pokrmy. Maso se ale na talíři přece jen objeví. Někdo si omylem pocukruje lososový tatarák, někdo najde vlasy v dezertu. Kolik za své zdravé menu získá bodů? Dívejte se už ve čtvrtek.

Pátek: Školní asistentka Zuzana (45) chce vyhrát a pořídit si novou kuchyni

Pracovala jako manažerka obchodu na letišti a nyní je jejím povoláním školní asistentka. Má přítele Jiřího, dceru Annabel (9 let) a syna Filipa (22 let). Do pořadu se přihlásila sama, protože její partner tvrdí, že umí dobře vařit. Ráda by si soutěž vyzkoušela. Pokud by vyhrála, investovala by peníze do nové kuchyně. Jako zábavu si pro své hosty připraví hru, při které se budou soupeřky fackovat tortillami. Dají do toho opravdu vše. Soutěžní jídla si Zuzana vybrala, protože vždycky všem chutnala. Její motto je „musíš furt“. Bude muset i v pátek – minimálně dotáhnout své vaření do konce. Jak se jí to podaří a jak to budou hodnotit její hosté? Zuzana bude přesvědčená, že má u stolu taktičky, které schválně nedojídají.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte. Závěr týdne bude pořádně dramatický.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.