Největší šílenosti a trapasy v kulinářské show. Pamatujete si na všechny?

O trapasy a bizarní situace není v soutěži o nejlepší menu nouze. Vybrali jsme pro vás pět hostitelů, kteří se nechali trochu unést a pro samou taktiku či showmanství zapomněli pořádně vařit.

V oblíbené kuchařské soutěži jsme se už setkali s mnoha šílenostmi a trapasy. A nejde jen o taktiky nebo vynervované kuchaře, kterým se nedaří. Kuchař v kostýmu, kamarádka ve sklepě nebo hostitelka, která si musí vyprosit maso u soupeřů, protože na ni nezbylo. Pamatujete si na všechny?

Michal šokoval hosty bizarním kostýmem Rambajsmana. Jejich reakce byly rozporuplné

Když hosté přišli na večeři k Michalovi, rozhodně nebyli připraveni na to, co přišlo. Místo Michala je totiž uvítalo jeho alter ego Rajmbajsman. Hrdina v modrém oblečku s pláštíkem a čepičkou je prý mladší bratr Spider-Mana. V roli byl po celou dobu a v kostýmu i vařil. Dvakrát rozvedený otec dvou dětí chtěl diváky a své hosty náležitě pobavit. Příjemně jim však v Michalově přítomnosti nebylo. První trapná chvilka přišla, když se hosté museli usadit sami a nikdo je nevítal. „Jdu se schovat a bafnu na ně,“ oznámil na kameru hostitel a svému slovu dostál. Když se pak zjevil, nikdo nevěděl, jak reagovat. „Mě to ani nepobavilo, mě to zaskočilo,“ zhodnotila Adéla. Bohužel ani kuchařským uměním se Michal příliš neblýskl, a tak byl celý večer spíš fiaskem.

Tomáš nezvládal uvařit hlavní chod. Soutěžící si museli jídlo připravit sami

Hostitel Tomáš si neudělal volno v práci, a tak začal vařit s velkým zpožděním. Protože žije s rodiči a má údajně „rozkopaný byt“, pozval hosty ke svému známému, kde ještě nikdy nevařil. Že bude tento večer fiaskem, poznali hosté hned při předkrmu. Mastné topinky pokryté směsí vepřové konzervy s paprikou nebyly žádnou hitparádou a v kuřecí polévce zase Tomáš servíroval velké kosti s kusy kuřecí kůže. S obavami pak amatérští kuchaři vyhlíželi další chod. Na řízku s kaší snad Tomáš nic pokazit nemůže, nebo ano? „Jako zábavu jsem vymyslel, že si vyrobíte hlavní chod,“ oznámil hostitel s bezelstným úsměvem. Naklepat a obalit kuřecí maso si tedy museli soutěžící sami. Během smažení pak Tomáš převzal iniciativu. Bohužel některé kousky spálil a místo kaše dal na talíř obyčejné vařené brambory. Ještěže jako dárek přinesli hosté víno, jinak by neměli ani co pít.

Aneta nemá toaletní papír a soutěžící se při zábavě nadýchali výparů

Aneta byla v partičce z Olomouckého kraje jedinou ženou a také největší taktičkou. Zatímco u stolu chválila a vše jí chutnalo, za zády hostitelů mluvila jinak. Bodovala hodně nízko a ve středu bez obalu přiznala svoji taktiku. „Body si hlídám, protože chci vyhrát,“ prohlásila. Hned po předkrmu, kterým byla paštika s hruškami, nastal první problém. Hosté si neměli čím utřít mastnou pusu a ruce. Anetě ihned došlo, do jaké se dostala šlamastyky. Neměla doma ubrousky, a došel dokonce i toaletní papír. Zdlouhavě pak bude hledat alespoň látkové utěrky. Po chvíli čekání najde jednu jedinou pro všechny. Reputaci si chtěla napravit vývarem s knedlíčky. Ty byly ovšem tvrdé, vývar byl přesolený a někteří nenašli v polévce maso. Zábavu dokonce byla hostitelka nucena udělat dřív, protože nestíhala. Barvení hrníčků pomocí laku na nehty se ale trošku zvrtlo. Aneta nedomyslela odvětrávání a hosté se nadýchali acetonu. „Připadali jsme si jak pod rajským plynem,“ okomentoval situaci Adam. Anetě ani sebelepší taktika nepomohla k vítězství.

Hostitelka Alena špatně počítala a musela si maso vyprosit u stolu od soupeřky

Hostitelka Alena z Moravskoslezského kraje se zapotila už při vaření. Pro své hosty plánovala slavnostní menu, ve kterém nechyběla svíčková s domácím knedlíkem. V kuchyni však neměla dost pokliček a nádobí. Hravě si ovšem poradila. Na hrnec dala pečicí papír a šlehačku ušlehala v zavařovací sklenici. Ze svého večera však zřejmě přece jen byla nervózní. Při servírování hlavního chodu špatně spočítala plátky masa. Jen co se všichni pustili do svíčkové, Alena zjistila, že ona sama na svém talíři maso nemá. „To maso už nebylo v hrnci, tak si říkám, co teď, kde mám tu porci?“ nevycházela hostitelka z údivu. Nakonec ji zachránila soupeřka Maruška, která se s ní o svůj plátek masa podělila. Všichni naštěstí vzali situaci s humorem, ale byl to pořádný trapas. Alena se pak v dalších večerech vyjadřovala k ostatním velmi kriticky, jako by zapomněla na svůj přešlap.

Karol schovávala kámošku ve sklepě a nosila u sebe cihlu

Soutěžící ze show amatérských kuchařů čekala u Karol pořádná zkouška trpělivosti. Karol je pozvala do malého bytu po babičce, ve kterém je královnou jen ona sama. Garsonka zařízená v původním retro stylu 80. let je podobně jako Karol ztělesněním chaosu. Měla ale také vskutku nevšední nápady. „Když jsem šla včera z natáčení domů, našla jsem na smíchovském nádraží hrozně hezkou cihlu, tak jsem si ji vzala,“ přiznala ostatním během jednoho z chodů. Extravagantní hostitelka dokonce neváhala a svůj nový talisman si s sebou vzala i na další návštěvu. Pomalovaná cihla ale nebyla tím jediným výstřelkem, kterým Karol zaujala. Kromě toho, že je jejím domácím mazlíčkem žába, a ve sklepě schovává vlastního bubáka v podobě mlčenlivé kamarádky v kostýmu, měla pro své hosty připravenou i dost netradiční zábavu. Na balkoně ostatním soutěžícím názorně předvedla, jak skvěle může chutnat konzervovaný tuňák, kterého si tepelně upravíte tak, že na něm po otevření jednoduše necháte shořet papírový ubrousek.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.