Vězení, rakovina i útěk před válkou. Příběhy amatérských kuchařů berou dech

Nedostatek financí, vyrůstání v dětském domově, hádky s partnerem, temná minulost, vězení, nemoc nebo útěk před válkou. To vše jsou osudy účastníků soutěže amatérských kuchařů, o které se s diváky podělili. Vzpomínáte si na všechny?

U stolu se v kulinářské soutěži amatérští kuchtíci svěřují nejen s tím, co za tajemnou ingredienci dali do jídla, ale často i se svými životními příběhy. Připomeňte si s námi ty nejzajímavější či nejdojemnější osudy účastníků.

Manželské hádky a nuzný život hostitelky soupeře ohromil

Upovídaná maminka s růžovými copánky se během soutěžního dne musela postarat nejen o čtyři hosty, ale také o celou svou rodinu. Když Petře uprostřed příprav chodů zavolal nespokojený manžel, všeho pohotově nechala a začala jemu i dětem mazat rohlíky na svačinu. Ztracený čas kvůli několika vyhroceným telefonátům pak v kuchyni už jen stěží doháněla. Napůl hotové jídlo však pro ostatní zdaleka nebylo tím největším šokem dne. Největší „facka“ hosty udeřila při šmejdění po Petřině bytě.

Na povrch totiž vyplynulo, že žena obývá společně s mužem a dvěma dětmi jen jednu nevelkou místnost, kde dokonce všichni spí v jedné posteli. Rozházené oblečení, plný popelník a zbytky jídla. S takovým nepořádkem by si kamery domů pustil asi jen málokdo. „My jsme vyhořeli a syn u toho požáru málem zemřel, protože se nadýchal hodně zplodin,“ vysvětlila Petra. Po ztrátě domova pak neměla její rodina jinou možnost než si najít dočasné útočiště u Petřiny kamarádky. O byt velikosti 2+1 se tak navíc dělila s dalšími třemi spolubydlícími.

Útěk na Sibiř, dluhy a šílené historky o templářích soutěžícího Michala

Obyčejný dotaz na to, s kým soutěžící Michal bydlí v domě, před hosty nečekaně odstartoval upřímnou osobní zpověď. „Utíkal jsem před svým osudem. Jednoho dne jsi milionářem a druhý den nemáš na chleba,“ započal své vyprávění výřečný hostitel. Jeho neschopnost splácet dluhy ho kdysi přivedla ke zdánlivě bláznivému rozhodnutí. Vzal tehdy svého dvouletého syna a utekl s ním do těch nejvzdálenějších končin Ruska –⁠ na Sibiř.

Zatímco na Slovensku ho hledala policie, on se svým malým synem žil kočovným způsobem života. „Asi úplně nejhorší bylo, když nám Michal řekl o tom, že určitý čas spali i pod mostem. Nazval to sice kempováním, ale dokážu si to představit přesně tak, jak to bylo,“ přizná zaskočený Martin. Příběhem o svérázné výchově syna ale vyprávění divokých historek rozhodně neskončilo. Jako další na řadu přišlo povídání o záhadné pozvánce do Paříže, která nakonec vyústila v Michalovo pasování na templářského rytíře.

Válka těmto ženám vzala domov a s dětmi se musely vydat na útěk

V chorvatském speciálu se objevily hned dva silné příběhy. Češka Renáta se zamilovala do Chorvata a šla za ním do jeho rodné země. Sedmdesátiletá Chorvatka Irinka se před kamerou objevila i s manželem, se kterým je padesát let. V minulosti si užili své. Irinka hostům popsala, jak dramatický byl její příjezd do Česka. Utíkala totiž spolu s dětmi před válkou v Jugoslávii. V tu chvíli podle jejích slov neměl hodnotu majetek ani lidské životy. Všechno ale snášela statečně, našla si tu práci a naučila se česky. Renáta přizná, že si útěk před válkou také prožila a nikdy by nechtěla, aby se tato situace opakovala. Na rozdíl od Irinky se ale do Chorvatska vrátila.

Renátin životní příběh je velmi zajímavý. V Chorvatsku žije s přestávkami už 33 let. Jako mladá vyrazila sama s ruksáčkem a malým stanem na dovolenou. Seznámila se tak s majitelem kempu a z letního flirtu byla rázem láska jako trám. Ve dvaceti se tam za ním přestěhovala, vdala se a porodila dva syny. Manžel bohužel před 12 lety zemřel. Naštěstí má Renáta rodinu, o kterou se může opřít. Žijí všichni společně v baráčku a od května do října pronajímají apartmány.

Alkohol, kriminál i vážná nemoc polepšeného Vlastimila všechny překvapila

Mezi chody soutěžící Vlastimil dost povídal i o sobě, hned v úvodu večera bylo ostatním jasné, že to v životě neměl vůbec lehké. Pustil je do svého soukromí natolik, že se jim rozhodl svěřit i s temnější stránkou své minulosti. První nápovědu Vlastimil připravil tak, aby si jí ostatní všimli už při šmejdění. Na stěně si soutěžící prohlédli zarámované osvědčení o tom, že Vlastimil už roky abstinuje a má za sebou léčbu v terapeutické komunitě. Na ožehavé téma došlo hned při předkrmu. „Žil jsem spíš za hranou než na hraně zákona. Potom přišel trest, kdy jsem splatil dluh společnosti. Víc než devět let žiju úplně jiný život, jsem úplně jiný člověk, mám jiné životní priority a žije se mi tak mnohem líp,“ vysypal na překvapené hosty Vlastimil.

Dnes žije úspěšný abstinent se snoubenkou Evou, v době natáčení se těšili na miminko. Vlastimil se držel dál nejen od alkoholu, ale i cigaret a dalších neřestí. Měl k tomu totiž i jiný důvod než se polepšit. Krutě ho potrápilo zdraví a netrpělivě čekal jen na poslední vyšetření, kdy mu lékaři měli sdělit, zda je vyléčený. „Porazil jsem dvě smrtelné nemoci naráz, jedna byla rakovina a druhá závislost,“ svěřil se zvědavým soupeřům.

Drsný život naučil Zdeňku vyjít s málem. Vyrůstala v dětském domově a hostům servírovala jídlo s náhražkami

Životní příběh vstřícné a obětavé pečovatelky Zdeňky ze středních Čech je protkaný spoustou příkoří. Vyrůstala v dětském domově, proto si přála jednou pečovat o vlastní početnou rodinu. V dospělosti pak skutečně vychovávala celkem šest dětí a dnes, už jako babička jedenácti vnoučat, pečuje o svého těžce nemocného tchána.

Paní Zdeňka si za svůj život prošla nejednou svízelnou situací, kdy bylo třeba pořádně si takříkajíc utáhnout opasky. Omezený rozpočet tuto silnou ženu ale nikdy nezastavil v tom, aby se důkladně postarala o své blízké. To ostatně dokládá také její menu, které koncipovala v duchu rčení Za málo peněz hodně muziky.

Nízkonákladové recepty nebyly všem hostům zrovna po chuti. Návštěvníci se zmlsanými jazýčky byli zřejmě zvyklí na vyšší standardy a kritiku jídla si nenechali jen pro sebe. Největší pohoršení pak u soutěžících probudily laciné náhražky v dezertu. „Tady to všechno, co teď jíte, je na másle. Teda není to na másle, ale my to jako máslo bereme,“ začala paní Zdeňka například upřesňovat, jaké používá suroviny, a hosty tím rázem uvedla do rozpaků. Když jim pak ukázala zbytek kostky laciné náhražky másla z palmového oleje, někteří se neubránili šokovaným pohledům. Nad šlehačkou ve spreji někteří jen nevěřícně kroutili hlavou. Negativní názory na náhražky rozhodně nezmírnil ani Zdenčin argument, že její rodina to má takhle prostě ráda.

Sdílejte článek
Štítky nemoc vězení FTV Prima Prostřeno! životní příběh osudy válka rakovina chudoba levné recepty

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.