Seriály a filmy

9. února 2022 06:00

Exkluzivní ukázky z vojenského seriálu: Nechá se Andy přemluvit k potratu?

1. MISE (22) – Nejrozumnější řešení

Ona má před sebou slibnou sportovní kariéru, on je nadějný mladý lékař, který chce zachraňovat lidské životy na zahraniční misi. Něco se ale naplánovat nedá, a tak Amelie Pokorná jako Andy a její přítel Honza v podání Radúze Máchy čelí ve vojenském seriálovém hitu nečekané situaci – nechtěnému těhotenství. Rozhodnou se pro potrat?

Být matkou v sedmnácti osmnácti letech bývalo u starších generací naprosto běžné. Zdvižené obočí naopak vzbuzovala spíše ta dívka, která na mateřství nijak nespěchala. Nyní jsou leckdy prvorodičkami i ženy starší čtyřiceti let. Vypadá to, že k nim se ale nepřiřadí Amelie Pokorná, která ve vojenském seriálu 1. MISE hraje sedmnáctiletou Andy Kratochvílovou, která neplánovaně otěhotní.

Když vyřkl doktor Hofbauer diagnózu impingement syndrom, byla to pro Andy pěkná čára přes rozpočet. Nejenže šly ze hry závody, ale i tréninky. Pořád ale byla vidina profesionální sportovní kariéry v dohledu, stačilo jen snést nutný odpočinek. To by ale krásné Andy nesměl přijít do cesty Honza.

Frekventant Jan Rubeš v podání charismatického Radúze Máchy, pro něhož se málem stala osudovou chyba, když zanedbal přípravu na operaci a ohrozil život pacienta, se už s projektem Mise pomalu loučil. Naštěstí prokázal v pravou chvíli své schopnosti a správnou diagnózou ohromil dokonce i Hofbauera. Díky tomu se tak mohl potkat právě s Andy, s níž se nějakou dobu pouze přátelili.

Andy a Honza řeší neplánované těhotenství

Pořád je to k sobě ale táhlo, až se nakonec v křehké puberťačce projevila ženská inciativa a udělala onen první krok. Pak už šlo vše jako na drátkách a již nějakou dobu tvoří, samozřejmě tajně, spokojený pár. Půvabná blondýnka ovšem zcela náhodou zjistí, že je těhotná. To už nepředstavuje žádné menší zdržení v nadějné sportovní kariéře, ale minimálně pořádně dlouhou pauzu.

Ohrožena je tím pádem i Honzova účast v projektu Mise, která je pro něho zcela zásadní. Honza proto, na rozdíl od Andy, pohlíží na věc zcela pragmaticky a vzhledem k okolnostem by se přikláněl k potratu. „Těch důvodů je hrozně moc. Seš mladá, studuješ, máš přece nějaký plány,“ snaží se Honza přesvědčit Andy, že bere v potaz nejen svou, ale i její vysněnou budoucnost. „Ve správnej čas je dítě určitě to nejlepší, co se může v životě stát, ale ta doba není teď,“ vidí to jednoznačně Rubeš.

Andy o svém těhotenství zatím matce neřekla

Pro Andy to ale tak snadné rozhodnutí není, dítě již vnímá jako živou bytost. Je proto podrážděná a nevrlá, což zapříčiňuje stále častější hádky s maminkou, kterou hraje Adéla Gondíková, jež se svěřila, že by ve skutečném životě byla z těhotenství dcery nadšená. Andy se jí už nutně potřebuje svěřit. Nejenže před ní nikdy neměla tajemství, chce se i poradit. To se ale Honzovi moc nelíbí.

V dalším díle seriálu 1. MISE, na který se můžete těšit ve středu od 20:15 na Primě, se dozvíme, zda Andy přihlédla k postoji Honzy a nechala si informaci ještě pro sebe, nebo se rozhodla jít s pravdou ven. Či se snad nakonec nebude s matkou radit vůbec a půjde přece jen na potrat? Pokud se nemůžete dočkat, jak tuto složitou situaci vyřeší, mrkněte do naší Videopůjčovny, kde najdete hned další tři nové epizody tohoto vojenského hitu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.