Osudová chyba Radúze Máchy. Bude mít jeho omyl v misi fatální dohru?

1. MISE (6) - upoutávka

Někdy se stane, že vás od rozdělené práce něco tak vyruší, že už se k ní nevrátíte. Když se ale jedná o zdravotní záznamy pacienta a důležité poznámky k jeho alergiím, je jasné, že to skončí špatně. Přesně této ohromné chyby se dopustil Radúz Mácha jako Jan Rubeš. Hofbauer zuří a žádá jeho okamžitý vyhazov. Podaří se Rubešovi ještě zvrátit tento verdikt? Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Radúz Mácha je jako Jan Rubeš v seriálu 1. MISE velmi snaživý, pečlivý a oproti ostatním klukům možná trochu moc upjatý. Je na něm vidět, jak moc mu záleží na tom dostat se do elitní čtyřky, která bude vyslána na zahraniční misi. Občas je navíc až moc úslužný a svým nadřízeným trochu nadbíhá. Snaží se zalíbit jak jedinečnému Hofbauerovi, tak nekompromisnímu Hofmanovi.

I přes jeho pečlivost se mu ale povede provést chybu, která může mít nedozírné následky jak pro pacienta, tak pro něho samotného. Když jeho kolega Stejskal v podání herce Radka Melši přiveze se záchrankou muže ve vážném stavu, dostane od Hofbauera úkol, aby prošel jeho zdravotní kartu, zda tam nemá nějaké zásadní záznamy.

Rubeš tudíž na Hofbauerův rozkaz studuje pacientovy záznamy, když ho vyruší zdravotní sestra a povolá ho na sál. Honza už si ale neuvědomí, že spis nedočetl. To se ukáže vzápětí na sále jako zlomové, protože se u operovaného objeví závažné komplikace, které se jeví jako anafylaxe. Hofbauer s Rubešem musí operaci spěšně ukončit a pacient zůstává ve vážném stavu.

Radúz Mácha se jako Jan Rubeš dopustí fatální chyby

Jak se ukáže, poznámky v jeho zdravotní kartě byly zcela zásadní. Kdyby je Rubeš dočetl až do konce, nic se nemuselo stát. Raněného tak naprosto zbytečně ohrozil na životě. Když se to dozví Hofbauer, může vzteky vyletět z kůže a udiveného Rubeše neskutečně seřve.

Podívejte se sami na rozzuřeného Hofbauera.

Honza Rubeš je z Hofova výstupu úplně zničený. Těžko říct, zda ho na kolena srazil víc Hofbauer a jeho oprávněná rozhořčená kritika, nebo samotný fakt, že kvůli jeho nepozornosti mohl zemřít člověk. Tak či tak, sklopí uši a chystá se z vojenského projektu odejít. Je mu jasné, že pokud to neudělá sám, plukovník Hofman ho stejně vyrazí.

Když za ním ale zajde vojenský psycholog Vít Jelen, kterého hraje Pavel Řezníček, rozhodne se nakonec po jeho slovech ještě zůstat, starat se o pacienta a ujistit se, že bude v pořádku. Díky tomu tak stráví u jeho lůžka tolik času, že si všimne něčeho, co by za jiných okolností asi zůstalo přehlédnuto.

Rubeš zajde za Hofbauerem s novou diagnózou

Ačkoliv se zdráhá, nakonec mu manželka Hofmana a Hofbauerova nová vrchní sestra Alice dodá odvahu, a tak se vydá za Hofem, aby mu oznámil, na co přišel. Co mu na to Hofbauer řekne?

Potvrdí se Rubešova diagnóza? Uzná Hofbauer, že není neschopný a přestane Hofmana nutit, aby ho z projektu vyhodil? Zachrání se tím Rubeš před jistým padákem? Sledujte další napínavý díl seriálu 1. MISE ve středu od 20:15 na Primě. Exkluzivně si ho můžete pustit již nyní v našem archivu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.