Celebrity

21. listopadu 2021 06:05

Jana Preissová: Svému muži Viktoru Preissovi odpustila nevěru i nemanželské dítě

Ženská na vrcholu - upoutávka

Před dvěma lety Jana Preissová s Viktorem Preissem oslavili zlatou svatbu. Přestože jsou vnímáni jako ukázkový manželský pár, tak idylické to mezi nimi vždycky nebylo. Dokonce zažili období, kdy k rozchodu neměli daleko.

Herec Viktor Preiss se do Jany zamiloval ještě dřív, než ji vůbec spatřil. Znal ji totiž z vyprávění svého kamaráda a hned mu něco říkalo, že to bude ta pravá. Osobně se poznali až na DAMU. Viktor, který chodil o ročník výš, ji o ruku požádal ještě během studia.

Svatba Jany a Viktora Preissových byla studentská a tajná

Brali se velmi mladí. Krátce poté, co Preiss dostudoval a Jana byla ještě ve čtvrtém ročníku. O sňatku ovšem skoro nikomu neřekli, zřejmě se báli reakce svých rodičů. Svatbu měli na pražské Novoměstské radnici pouze se dvěma svědky. Nikdo jiný přítomný nebyl. Zkrátka klasická studentská veselka.

Začátky jejich společného soužití byly krušné. Začínali s pár korunami, dvěma hrnky a talíři. Den co den vařili špagety, které servírovali do krabic od filmů. I tak byli šťastní a spokojení. V roce 1973 se jim narodil syn Martin a o čtyři roky později druhý syn Jan.

Románek s cizí ženou je málem stál manželství

K největší krizi v jejich manželství došlo na začátku osmdesátých let, kdy se Preiss zamiloval do jiné ženy, s níž dokonce zplodil dceru. Chvíli to táhl na obě strany a přemýšlel, co dál. Zda opustit svou rodinu a začít novou životní kapitolu, anebo románek utnout. Nakonec se rozhodl pro druhou variantu a Janě vše přiznal. Byl to sice pro ni obrovský šok, ale nakonec mu dokázala odpustit. Měla k tomu své důvody. Nechtěla, aby jejich synové prožili to, co kdysi ona. Když jí bylo osmnáct, její rodiče se za dramatických okolností rozvedli a ona tím byla poznamenaná na celý život. „Pro mě byl jejich rozchod velké trauma. Dodnes si myslím, že se nespokojenost a krize v manželství dají řešit i jinak než rozchodem,“ svěřila se Preissová v rozhovoru pro Zlínský deník.

Matka si k jejímu otci vytvořila nenávist a totéž vyžadovala od ní. Zakazovala jí za ním chodit, vyhrožovala, že pokud se s ním bude vídat, bude to její smrt. Jana přitom svého tatínka bezmezně milovala. V konfliktních situacích utíkala za svou babičkou, u které vždycky našla pochopení. „Nikdy jsem jí nic nemusela říkat a vysvětlovat. Jenom mě pohladila po vlasech. Byla tak tichounká, pokorná, smířlivá, sama semletá životem. Děda byl alkoholik, velký divoch a rváč. Moje máma z něj samozřejmě v sobě něco měla,“ prozradila herečka.

Odpustit nevěru bylo správné rozhodnutí

Vzít manžela na milost, odpustit mu, se ukázalo jako správné rozhodnutí. Od té doby už žádný vážnější konflikt mezi sebou řešit nemuseli a jejich láska začala postupně zase vzkvétat. Jeden bez druhého si život už nedokáže představit. „Pokud lidi opravdu chtějí, tak jejich vztah vydrží a zvládnou všechny překážky. Musí je to ovšem bavit, jinak nic nepomůže. Ten kluk, kterého jsem kdysi potkala ve škole, se přece nemohl nikam ztratit. A ve mně je pořád ta holka. Stále je v nás láska a doufám, že bude až do smrti,“ nastínila recept na šťastné manželství Preissová.

Josef Abrhám ji kvůli nemoci nechal na holičkách

Jeden z posledních filmů, v němž si Jana Preissová po dlouhé době zahrála, je rodinná komedie Ženská na vrcholu, kterou v neděli 21. listopadu ve 20:15 můžete sledovat na televizi Prima. Nabídku vrátit se po letech znovu před kameru přijala jen proto, že manžela jí měl hrát její oblíbený kolega Josef Abrhám. Nakonec ovšem bylo všechno jinak. Herec se na poslední chvíli z natáčení omluvil. „Je pravda, že zahrát si s ním pro mě bylo velké lákadlo a byl to jeden z hlavních důvodů, že jsem na to kývla. Bohužel ale onemocněl, tak ho musel vystřídat Bolek Polívka. Ale žádná tragická změna se nestala. Bolek je rovněž velmi inspirativní kolega. Byla radost s ním hrát,“ uvedla na premiéře filmu Jana Preissová.

Stejně jako v jejím nejslavnějším filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku i většina děje této komedie se natáčela na horách. „Ani jsem nad tím neuvažovala. Tyto dva filmy spojují opravdu jenom hory a sníh. Tady hraji starostlivou babičku Janinku. Je mi docela podobná, protože ve skutečnosti jsem také starostlivá babička a jsem jí moc ráda,“ dodala herečka. Kromě ní a Bolka Polívky dále uvidíte například Martina Dejdara, Annu Polívkovou, Marka Němce, Janu Krausovou nebo Marka Taclíka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.