zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Martin Preiss: Rodiče manželku hned nepřijali. Tvrdili, že nemyslím mozkem

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Petra Kloidová , Vydáno: 18.05.2021
Martin a Martina Preissovi jsou vynikající herci, jejichž manželství prošlo zatěžkávací zkouškou v podobě alkoholismu a depresí Martina Preisse. Ani jejich začátky však nebyly růžové, slavní rodiče Preisse do rodiny exotickou Martinu zpočátku nepřijali.

reklama

Příběh dvou talentovaných herců se začal odehrávat v roce 2000 v Národním divadle. „Kde se můžou dva herci seznámit? Potkali jsme se v divadle. Poznala jsem tam Martina jako řadového kolegu ze souboru. Byli jsme spolu dlouho v angažmá, nazkoušeli mnoho inscenací a asi až při sedmé, osmé jsem si řekla, co je to za zajímavého kluka. Byla jsem ale vdaná,“ svěřila se Martina Preissová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Martina byla tehdy vdaná za dirigenta Romana Válka, Martin Preiss byl také ženatý. „Člověk si to zakazuje, že je to chvilkové. Ale pak zjistíte, že to není chvilkové,“ dodává Martina, která se v roce 2005 rozvedla a začala s Martinem Preissem bydlet. Martin ukončil první manželství o tři roky později.

Martin a Martina Preissovi v pořadu 7 pádů Honzy Dědka
Autor: FTV Prima Martin a Martina Preissovi v pořadu 7 pádů Honzy Dědka

Příliš exotická Martina slavný herecký klan neokouzlila

Herecký pár se musel poprat i s další překážkou – byli to slavní rodiče Martina Preisse. Exotická Martina pro ně byla příliš otevřená, navíc byla tou, která jejich syna rozvedla.

„Tam to bylo dlouho neprůstřelný. Naši ji nechtěli. Mysleli si, že mě zardousí nebo něco takového. A že v jejím případě přemýšlím něčím jiným než mozkem. Tak to viděli. Byla tak exotická a tak nebezpečně vypadající,“ vzpomíná na těžké začátky jejich vztahu Martin Preiss a jeho žena jeho slova jenom potvrzuje. „Asi jsem nebyla standardní žena, jakou by si vedle Martina představovali. Jsem trošku víc spontánní, víc otevřená, ke mně se pojí moje rodina, která je ještě víc spontánní a otevřená. Dokážu pochopit, že jsem na rodinu, která žila dlouho na Vinohradech, byla moc. Ve všech směrech,“ dodává Martina Preissová.

Preissovi se vzali v roce 2009
Autor: profimedia Preissovi se vzali v roce 2009

Svatba na vyžádání

Postupem času si ale herečtí bardi Jana a Viktor Preissovi Martinu zamilovali. Ke sňatku však došlo až o mnoho let později. „Já jsem o ruku nežádal. Jednou jsem mamince Martiny řekl u vína, že mám rád její dceru a že si ji chci vzít. Ona řekla: To víš, že jo. Tatínka už neměla. A její brácha mi říkal: Hele, už je tady zas ten sestrojebec z Prahy. Svatba byla až rok po narození prvního syna, ale to jenom proto, že mě ukecala, že takhle to dál nejde, abychom žili na hromádce,“ vzpomíná Martin Preiss.

Rodiče Martina Preiise jsou slavní herci Jana a Viktor Preissovi
Autor: profimedia Rodiče Martina Preiise jsou slavní herci Jana a Viktor Preissovi

Alkoholismus manželství málem zničil

Preissovi se vzali v roce 2009 a několik let je čekal klidný rodinný život. V roce 2014 ale vyvrcholily Martinovy silné deprese a alkoholismus. Před Vánoci Preiss po hádce s manželkou opustil dům s nožem v ruce a se slovy, že se jde zabít. Jeho žena ihned zavolala policii, která umělce v lese nalezla nezraněného a předala jej záchranářům. Skončil v nemocnici a později na Psychiatrické klinice na pražském Karlově náměstí. Jeho léčbu alkoholismu Martina přijala statečně, nechtěla rozbíjet další rodinu. Svého muže za jeho každodenní boj s démony obdivuje. „Zápasí se závislostí dnes a denně, navíc v této společnosti, kde si placatku rumu koupíte i v tabáku,“ říká Martina Preissová.

Martin a Martina Preissovi si povídali s Honzou Dědkem
Autor: Teki Shine/ FTV Prima Martin a Martina Preissovi si povídali s Honzou Dědkem

Zpátky do života a na oči televizních diváků

Preissovi se dnes potkávají i v práci, i když jen na chodbě. Martina natáčí seriál Slunečná a Martin seriál Sestřičky, ateliéry přitom leží jen pár metrů od sebe. Ona navíc v těchto dnech vydává svoji knižní prvotinu Proč jsem nebyla na Lvech. „Martina má úžasný druh nadhledu na svůj život a na pojmenovávání situací. Umí vypíchnout fór, udělat si ze sebe srandu, udělat si ze mě srandu – a to je v pořádku,“ říká Preiss.

Manželský pár můžete vidět v úterý na Primě ve 21:35 v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Martin Preiss a jeho seriálová dcera Natálie Halouzková

Martin Preiss: Párkrát do pekla a zpět

Martina Preissová: Být manželovi oporou je moje povinnost

Martina Preissová: Být manželovi oporou je moje povinnost

Markéta a Patrik Děrgelovi očekávají druhého potomka

Markéta a Patrik Děrgelovi: Nebyli si sympatičtí, o jejich vztahu rozhodl sen

Hugh Jackman s manželkou

Lovestory Hugh Jackmana: Manželka dala košem Jaggerovi, aby si vzala chudého herce

reklama

Související témata: Martin Preiss , Martina Preissová , 7 pádů Honzy Dědka , manželství , alkoholismus

reklama

Přečtěte si také

reklama