Celebrity

18. května 2021 12:30

Petra Kloidová

Martin Preiss: Rodiče manželku hned nepřijali. Tvrdili, že nemyslím mozkem

7 pádů Honzy Dědka (12) - Preissovi

Martin a Martina Preissovi jsou vynikající herci, jejichž manželství prošlo zatěžkávací zkouškou v podobě alkoholismu a depresí Martina Preisse. Ani jejich začátky však nebyly růžové, slavní rodiče Preisse do rodiny exotickou Martinu zpočátku nepřijali.

Příběh dvou talentovaných herců se začal odehrávat v roce 2000 v Národním divadle. „Kde se můžou dva herci seznámit? Potkali jsme se v divadle. Poznala jsem tam Martina jako řadového kolegu ze souboru. Byli jsme spolu dlouho v angažmá, nazkoušeli mnoho inscenací a asi až při sedmé, osmé jsem si řekla, co je to za zajímavého kluka. Byla jsem ale vdaná,“ svěřila se Martina Preissová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Martina byla tehdy vdaná za dirigenta Romana Válka, Martin Preiss byl také ženatý. „Člověk si to zakazuje, že je to chvilkové. Ale pak zjistíte, že to není chvilkové,“ dodává Martina, která se v roce 2005 rozvedla a začala s Martinem Preissem bydlet. Martin ukončil první manželství o tři roky později.

Příliš exotická Martina slavný herecký klan neokouzlila

Herecký pár se musel poprat i s další překážkou – byli to slavní rodiče Martina Preisse. Exotická Martina pro ně byla příliš otevřená, navíc byla tou, která jejich syna rozvedla.

„Tam to bylo dlouho neprůstřelný. Naši ji nechtěli. Mysleli si, že mě zardousí nebo něco takového. A že v jejím případě přemýšlím něčím jiným než mozkem. Tak to viděli. Byla tak exotická a tak nebezpečně vypadající,“ vzpomíná na těžké začátky jejich vztahu Martin Preiss a jeho žena jeho slova jenom potvrzuje. „Asi jsem nebyla standardní žena, jakou by si vedle Martina představovali. Jsem trošku víc spontánní, víc otevřená, ke mně se pojí moje rodina, která je ještě víc spontánní a otevřená. Dokážu pochopit, že jsem na rodinu, která žila dlouho na Vinohradech, byla moc. Ve všech směrech,“ dodává Martina Preissová.

Svatba na vyžádání

Postupem času si ale herečtí bardi Jana a Viktor Preissovi Martinu zamilovali. Ke sňatku však došlo až o mnoho let později. „Já jsem o ruku nežádal. Jednou jsem mamince Martiny řekl u vína, že mám rád její dceru a že si ji chci vzít. Ona řekla: To víš, že jo. Tatínka už neměla. A její brácha mi říkal: Hele, už je tady zas ten sestrojebec z Prahy. Svatba byla až rok po narození prvního syna, ale to jenom proto, že mě ukecala, že takhle to dál nejde, abychom žili na hromádce,“ vzpomíná Martin Preiss.

Alkoholismus manželství málem zničil

Preissovi se vzali v roce 2009 a několik let je čekal klidný rodinný život. V roce 2014 ale vyvrcholily Martinovy silné deprese a alkoholismus. Před Vánoci Preiss po hádce s manželkou opustil dům s nožem v ruce a se slovy, že se jde zabít. Jeho žena ihned zavolala policii, která umělce v lese nalezla nezraněného a předala jej záchranářům. Skončil v nemocnici a později na Psychiatrické klinice na pražském Karlově náměstí. Jeho léčbu alkoholismu Martina přijala statečně, nechtěla rozbíjet další rodinu. Svého muže za jeho každodenní boj s démony obdivuje. „Zápasí se závislostí dnes a denně, navíc v této společnosti, kde si placatku rumu koupíte i v tabáku,“ říká Martina Preissová.

Zpátky do života a na oči televizních diváků

Preissovi se dnes potkávají i v práci, i když jen na chodbě. Martina natáčí seriál Slunečná a Martin seriál Sestřičky, ateliéry přitom leží jen pár metrů od sebe. Ona navíc v těchto dnech vydává svoji knižní prvotinu Proč jsem nebyla na Lvech. „Martina má úžasný druh nadhledu na svůj život a na pojmenovávání situací. Umí vypíchnout fór, udělat si ze sebe srandu, udělat si ze mě srandu – a to je v pořádku,“ říká Preiss.

Manželský pár můžete vidět v úterý na Primě ve 21:35 v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.